Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosh SRS 4662EU - coś nie tak

ma.jas 28 Oct 2007 15:04 4683 3
    ma.jas
    Level 11  
    Witam! Proszę o radę względem zmywarki.

Kupiona 7 lat temu. Od pół roku miałam problem z niedomyciem naczyń w górnym koszu. Szklanki miały osad z całego cyklu mycia. Od niedawna problem z zabrudzeniem skończył się, ale za to po włączeniu zmywarka musi parę razy "zahehłać "żeby sie działać, potem pobiera wodę i cały cykl chodzi bez wyraźnej zmiany pracy.
    Ponadto, programator zamiast pokazywać rzeczywisty czas pracy, jakby zacina się - wskazując np. 40 minutę mycia. Cały czas słychać jednostajny rytm jakby cos się zacięło.
    Po wyłączeniu zmywarki i włączeniu z powrotem wskaźnik pokazuje np.60 minut pracy. Przy końcowej fazie np. 1 minuty zacina sie i ta minuta sie nie kończy a po wyłączeniu i włączeniu pojawia się czas 30 minut. Naczynie niby sa umyte, ale nie ma gorących naczyń i suchych . Wyjmuję je lekko ciepłe i lekko mokre. Wody w zmywarce nie ma.
    Dodam że czyściłam dysze, filtr i pompę oprowadzającą, ale nic to nie dało. Zmywarka nadaje sie ewidentnie do naprawy, ale samo wezwanie mechanika kosztuje ponad 90 zł - za samą wycenę naprawy. Jeżeli okaże się, że naprawa jest droga to wolę te koszty przeznaczyć na 1 ratę nowego sprzętu.

Proszę o rade, czy ktoś spotkał się z takimi objawami i czy koszt naprawy jest wysoki.
    Będę wdzięczna za pomoc.
  • Helpful post
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zacznij od wyczyszczenia, odszlamienia, komory ciśnieniowej. Wygląda to tak jak na rysunku elementy 263186 i 263186. Spowoduje to że nie będziesz mieć na koniec tej 1 minuty i wilgotnych naczyń.
    ma.jas
    Level 11  
    Bardzo dziękuję za pomoc,
    czy mogę jeszcze poprosić o wskazanie w jaki sposób rozkręcić komorę, a że nie zajmuje się naprawami zawodowo, to załączam zdjęcie tego co mi się ukazało po rozkręceniu zmywarki.

ps. jak rozkręcę to czy wypłynie dużo wody

Moderated By skryn:

Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wody troche bedzie, wiec przygotuj sobie recznik.
    Jak ja wyciagniesz to goraca woda, kwas cytrynowy i inne specyfiki jakie znasz ;) i musi byc jak nowa z fabryki. Oczywiscie wylaczamy zasilanie i zakrecamy wode...