Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cennik dokumentacji elektrycznej

28 Paź 2007 17:45 3401 6
  • Poziom 11  
    Witam!

Mam proste pytanie - jak sie wycenia koszty stworzenia dokumentacji elektrycznej? mowie tu o programach typu Eplan lub WSCAD. Slyszalem, ze sie placi od strony, ale jak jest naprawde?
  • Użytkownik obserwowany
    W rzeczywistości liczy się to w zależności od ilości godzin potrzebnych do jej stworzenia, przyjmuje się też stawkę za stronęw zależności od skomplkowania układu.

Powodzenia
  • Poziom 11  
    A potrafilbys tak na oko wycenic cos takiego:
    - zadanie: na podstawie istniejacej stworzyc, nowa w pelni skomputeryzowana dokumentacjee elektryczna uzywanych maszyn
    - uzyty program: Eplan
    - dokumentowane urzadzenie: szafa sterujaca maszynami produkcyjnymi w branzy spozywczej
    - ilosc stron: 100 albo nawet i wiecej
    - dodatkowe uwagi: zdarza sie, ze trzeba niemal deszyfrowac jakies przerobki "na predkosci", gdzie ktos olowkiem maznal pare linii; albo czasem nie pokrywajacych sie z rzeczywistoscia.

Probuje sie zorientowac w rynku po prostu:)

Dzieki i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Ja wyceniłbym to plus/minus 50zł za godzinę roboty przy deszyfrowaniu układu i około 35-45zł za godzinę pracy przy kompie.
    Sume według mnie mogła by wyjść około 2500-5000zł

Powodzenia
  • Poziom 11  
    Chcialbym odswiezyc temat - moim problemem jest: ile sie placi studentowi od strony takiej dokumentacji elektrycznej - teraz juz bez zadnych dodatkow. Student dostaje po prostu dokumentacje napisana recznie, badz po paru przerobkach i ma ja przepisac w ePLANie tudziez czyms podobnym. Mam podac kwote - jaka? Ile bierze profesjonalny zaklad produkcyjny?
  • Poziom 10  
    Podstawowym kryterium ceny jest legalność licencji na jakiej tworzony jest projekt.
    Na każdej edytowanej/tworzonej stronie projektu znajduje się nr seryjny klucza sprzętowego użytego do uruchomienia legalnej licencji.
    Nawet po 20 latach otwierając projekt można sprawdzić na jakim kluczu sprzętowym tworzono dokumentację.
    Dorabiając kilka złotych można napytać sobie biedy.
  • Użytkownik obserwowany
    Kolego SoKeks przeczytałeś wcześniejsze posty?
    Tam jest odpowiedź.
    A co do wypowiedzi kolegi Lenyyy, t oma on rację.
    Jeśli zleceniodawca udostępni Ci swoje oprogramowanie - nie ma sprawy. Kilku moich znajomych tylko pod takim warunkiem przepisywało prace.
    Pozdrawiam