Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra PW 9010. Przekaźnik nie załącza się. Dlaczego?

28 Paź 2007 21:37 2304 4
  • Poziom 11  
    Mam problem ze wzmacniaczem a mianowicie wzmacniacz 1 kanał jest sprawny a 2 miał popalone rezystory oraz koncowki 2N6491 oraz 2N6488 zaznaczone na schemacie w załaczniku . Po wymianie tych rezystorów i tranzystorów przekaznik sie nie załaczył .A po wylutowaniu rezystorków R154 470Ω i R153 470Ω przekaznik chwyta , co moze jeszcze byc uszkodzone . :?:
  • Poziom 18  
    Masz uszkodzone końcówki mocy,na wyjściu pojawia sie stałe napięcie i układ zabezpieczający,sterujący przekaźnikiem odłącza wyjścia aby nie uszkodzić kolumn.
    sprawdź który kanał jest uszkodzony i porównaj napięcia ze sprawnym.
  • Poziom 11  
    koncówki mocy do tego niedziałającego kanału kupiłem nowe drugi kanał jest sprawny ale gdy wymieniłem rezystory oraz koncówki od tego co niedziała to przekażnik niezałaczył sie to wylutowałem koncówki zeby sie nieuszkodziły i pokolej rezystory zaczołem wylutowywac jak wylutowałem te 2 rezy zaznaczone na foto 470 R to przekażnik chwytał to mysle ze wina jest gdzies indziej a nie w koncówkach bo bez koncówek tez niezałacza.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Inne
  • Poziom 24  
    Układ przekażnikowy jest jeden dla dwóch kanałów , sprawdż czy na wejściu tego układu niema stałego napięcia.Proponuję miernik w rękę i szukać,możliwe że i druga końcówa jest też w jakimś stopniu uszkodzona.Jeśli będziesz odpalał końcówki po wymianie tranzystorów rownież sterujących podłącz - i + zasilania przez rezystory około10-15ohm.Zaoszczędzisz tranzystory a jak będzie w porządku to i tak zagra.