Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strong SRT 6860 brak jakości w polaryzacji poziomej

29 Paź 2007 09:53 5752 8
 • Poziom 10  
  Witam, zakupiłem ostatnio jakiś nowy dekoder cyfry+ Strong SRT 6860 oraz wykupiłem pakiet "komfort". Na dachu mam antenę fi=90cm i podwójny konwerter (chyba to się nazywa dual konwerter z Diseq). Chodziło mi o to, żeby moc oglądać kanały z Hotbird (cyfra+) i Astry. Niestety mam problem, ponieważ kanały w polaryzacji pionowej są bez problemu odbierane, a te w polaryzacji poziomej nie. Siła sygnału jest praktycznie 100/100, ale jakość 0/10. Gdzie może leżeć problem?

  sprawdziłem konwerter i jest to MAXIMUM Monoblocq Single V-21 LNB 0.2dB
 • Poziom 27  
  Masz źle ustawioną antenę to że siła jest 100/100 nie zapewni obrazu, ważna jest jakość. Spróbuj niewiele przestawić a czy posiadasz miernik poziomu sygnału? jeżeli nie to bez niego może być ciężko.
 • Poziom 10  
  no niestety nie mam miernika :/
  ale czy jest to mozliwe, ze przy zle ustawionej antenie odbiera kanaly w polaryzacji pionowej, a w poziomej juz nie? Czy w takim przypadku nie byloby tak, ze nic nie odbiera?
 • Poziom 29  
  A jaką masz jakość na programach odbieranych poprawnie?
  Sprawdź napięcie zasilania konwertera na programie z polaryzacją H oraz V.
 • Poziom 19  
  Może masz jakieś drzewa przed anteną (prześwit), przez co możesz odbierać programy tylko z jednej polaryzacji.
  Może też tak się zdarzyć, gdy antena nie jest pionowo zamontowana (tzn. rura od stopy lub masztu, na której jest zamocowana antena, nie jest w pionie).
  Których programów nie masz w polaryzacji pionowej, z Astry czy Hotbirda? A może z obu satelit?
  Może też tak być, jak pisze Meloch, że masz uszkodzony tuner. Sprawdź czy przełączając na programy o różnej polaryzacji zmienia się napięcie na wyjściu antenowym podawane przez tuner (polaryzacja pionowa ok. 13 lub pozioma ok 18 volt).
  A może masz uszkodzony konwerter?
 • Poziom 11  
  Ja bym raczej obstawiał uszkodzoną głowice tunera Najprościej sprawdzic napięcie na wyjsciu przy polaryzacji V i H
 • Poziom 10  
  Sprawa rozwiązania... Okazało się, że ten nowe dekodery cyfry mają problem z monoblock'ami. Dwa konwertery + Diseq działa, ale monoblock z diseq juz nie. Uważajcie co kupujecie, bo mnie w autoryzowanym punkcie Cyfry+ polecili taki wlasnie niewspółgrający zestaw i musiałem placic dodatkowo innemu fachowcowi za sprzwdzenie wszystkiego i wymiane konwerterow.
 • Poziom 25  
  Zamontuj do anteny pojedynczy konwenter np. orginalny od C+ wejdż w ustawienia fabryczne i wszystko zacznie działać.Strąg jest dobrym dekoderem ale trzeba umieć go zaprogramować do odbioru z Astry i Hotbirda. Pisałem o tym w innym miejscu. Ansat.
 • Poziom 11  
  Witam, może ktoś z kolegów się oriętuje co w strongu srt 6860 odpowiada za zmianę polaryzacji bo mam taki z uszkodzoną H 18V.

  Dodano po 42 [minuty]:

  Jak ktoś będzie miał taki sam problem to u mnie miał przerwę tranzystor QP21, oznaczenie smd 1f jest to tranzystor npn ja zastosowałem BC 547 B.