Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz samochodowy Gauss

raf1k 29 Paź 2007 14:05 1243 2
  • #1 29 Paź 2007 14:05
    raf1k
    Poziom 10  

Witam!
    Mam problem ze wsmacniaczem jak w tytule... Mianowicie nagle przestal grac... sprawdzilem wszyskie polaczenia kabli oraz bezpieczniki... wylaczylem i wlaczylem jeszcze raz radio i wzmacniacz uruchomil sie na 5sekund i ponownie ucichl... rozkrecilem go i pierwsze co zauwazylem to na samym zasialniu glownym otworzyl sie kondensator 1500u / 35v... nie wiem czy taki tam powienien byc bo zauwayzlem ze wzmacniacz mial jakies przerowki na plycie... wstawilem na szykbo inny kondfesatro mianowcie 2200u/35v i po podlaczeniu przez prostownik robi sie zwarcie na zasilaniu... co moze byc przyczyna? moga to byc koncowki mocy ubite? czy narazie sie tego nie obawiac? wieczorem zajze do niego glebiej lecz teraz chcialem sie dowiedziec o jakies male porady...

0 2
  • #2 29 Paź 2007 17:23
    pslosarz
    Poziom 17  

Prawdopodobnie uwalone są tranzystory w przetwornicy albo układzik sterujący przetwornicą.

Jeżeli sprawdzisz tranzystory w przetwornicy i okaże się że są dobre to końcówy do wymiany.

Wrzuć zdjęcia.

0
  • #3 29 Paź 2007 19:02
    raf1k
    Poziom 10  

zamieszczam zdjatko wzmacniacza... zaznaczyylem na nim chyba diode ktora jest zwarta na a wstawiona jest miedzy plusem a masa zaporowo... nie mam czasu niesety sprawdzac wiecej narazie...mysle ze jutro podam wiecej szczegolow

Wzmacniacz samochodowy Gauss

0
  Szukaj w 5mln produktów