Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 2E nie pali, kręci rozrusznikiem, nie świecą kontr

29 Paź 2007 14:35 2916 1
  • Poziom 12  
    ...olki na desce.

Mam problem z odpaleniem mojego panzerpudła... silnik 2E.
    Po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 (0-1-2 => 2=uruchomienie rozrusznika) nie zapala mi się żadna kontrolka na desce rozdzielczej, natomiast oświetlenie wnętrza, reflektory, radio i etc. działają bez zarzutu, w pozycji "2" kluczyka kręci rozrusznik bez problemu. Bezpieczniki sprawdzone, przekaźniki sprawdzone. Acha, przy ustawieniu kluczyka w pozycji "1" "łapią" przekaźniki w skrzynce, więc napięcie po stacyjce dochodzi do nich (przynajmniej taka moja teoria). Czy kostka stacyjki załącza więcej niż jeden styk +12V ?
    Dziwne, bo przekaźnik od pompy paliwa działa ale pompy samej nie słyszę.
    Jeżeli to pomoże, to pragnę dodać, że po przekręceniu kluczyka do pozycji "1" słyszę klik jakiegoś przekaźnika bliżej nie zlokalizowanego przeze mnie i po 2-3 sekundach słychać ,że ten przekaźnik sie rozłącza. Jedynym śladem życia deski rozdz. jest zapalenie się kontrolki świateł drogowych po przytrzymaniu "wajchy" od długich....

Podejrzewam, że albo:
    - padł sterownik
    - brak zasilania sterownika i tutaj prośba: proszę o info jak to sprawdzić, czy kostka stacyjki może być za to odpowiedzialna skoro załącza radio i przekaźniki ?

... pomocy ..... ;-(

B4 2E+LPG IIGen.

--
    MDK.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Tak.Kostka stacyjki załącza trzy styki na 1. Sprawdz czy masz na[iecie na dmuchawie,oraz kierunkowskazy.