Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6680 jedna z pierwszych, ale jest problem.

29 Paź 2007 18:16 1285 13
  • Poziom 21  
    Witam mam 6680 do odblokowania. Pierwotnie miała wersję 3.04.37-próba simlocka nieudana. Przefleshowałem ją na wersję wskazaną na supporcie, czyli 4.050407 i dalej kicha. BB5box pokazuje, że nie obsługiwana wersja. Przefleshowałem na następną która była na supporcie jako obsługiwana czyli 5.050440 i dalej to samo. Teraz telefon posiada właśnie tą wersję i nie mogę zrobić downgrade bo nie kalkuluje ustawień fabrycznych na końcu(uwala się). Wgrywam spowrotem 5.050440 i telefon wstaje, ale simlock dalej nie usunięty. Próbowałem też zrobić locka MT-boxem, ale podobnie (błąd 134-czyli nieobsługiwana wersja)

Jak usunąć dziada? jaką wersję obsługuje wkońcu BB5box? Dlaczego nie mogę zrobic downgrade????

Prosze o wyczerpujące odpowiedzi. Sprawa jest pilna.
    Dziękuję
    diodav
  • Poziom 12  
    spróbuj zrobić downgrade na DKU (opcja USB w MT-BOX).
  • Poziom 15  
    A nie lepiej bylo zrobic jej darmowym softem od dejana, wszystkie wersje 6680 schodza bez problemu.
  • Spec od GSM
    BB5BOX w ogole nie obsluguje 6680 bo i po co :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    no własnie... ludzie nie czytaja manuali, a potem sa zdziwieni że cos nie działa lub cos siadło :( tutaj masz wypisane wszystkie modele i wersje oprogramowania jakie robi BB5BOX http://www.bb5box.org/Supported_Versions_v8.html
    jakos 6680 nie widze na liście ;)
  • Warunkowo odblokowany
    Dokladnie - nie czytaja manuali i pozniej placza - dlaczego ubilem telefon lub dlaczego nie obslugiwana wersja. Żenada - po co tacy ludzie wogle biorą sie za serwisowanie. Dobrze chociaz że klienci nie wiedza do kogo nosza telefony bo chyba by sie zaplakali.

Wszystkie "darmowe" BB5 (6630,6680 itp) nie sa obslugiwane przez BB5.
  • Poziom 21  
    fingusio napisał:
    Dokladnie - nie czytaja manuali i pozniej placza - dlaczego ubilem telefon lub dlaczego nie obslugiwana wersja. Żenada - po co tacy ludzie wogle biorą sie za serwisowanie. Dobrze chociaz że klienci nie wiedza do kogo nosza telefony bo chyba by sie zaplakali.

Wszystkie "darmowe" BB5 (6630,6680 itp) nie sa obslugiwane przez BB5.
    lat

ok, wporządku-niedopatrzenie. Zajmuję się telefonami od 7latl i nie jestem z pierwszej łapanki, więc proszę nie chrzań głupot tylko pomóż. Słyszałem od paru kumpli z branży, że ściągali locki z 6680 Raskalem, teraz nie wiem czy to prawda ale mało istotne. Mam problem i próbuje go rozwiązać. Odpaliłem BB5logunlocker i po ustawieniu portów i zczytaniu telefonu(Read Phone) robię tak jak w instrukcji...Wr backup >>make log>> i na końcu SP Unlock i przy każdej zakładce wyświetla mi (patrz screen). Mam wersję v5.04.40. czy ktoś pomoze z Was zamiast się wymądrzać????
  • Poziom 21  
    kubigsm napisał:
    A nie lepiej bylo zrobic jej darmowym softem od dejana, wszystkie wersje 6680 schodza bez problemu.

czy napewno Wszystkie??????

Dodano po 23 [minuty]:

entertel napisał:
    spróbuj zrobić downgrade na DKU (opcja USB w MT-BOX).

Chyba nie wiesz co mówisz, nie próbowałem robić downgrade przez USB i nie chcę próbować. Do tego jest potrzebny raczej kabel serwisowy
  • Warunkowo odblokowany
    Przynajmniej nie przyznawaj sie ze aż 7lat robisz i nie wiesz czym 6680 zrobic. Bo kto siedzix w branzy GSM to musi byc na bieżąco z takimi nowinkami a tymbardziej ze mozna je robic z pol roku juz - to tak na poczatek.

Czemu robisz przeterminowanym softem Dejana. Przeciez nawet Sarasowski Twister to zrobi bez problemu. Wogle co masz za instrukcje do tego?

Pierw WR Backup?

Jak juz to tak na chlopski rozum:
    1. Read Phone
    2. Make log
    3. SP Unlock

Ale widze ze masz "SP Data IS corrupted" takze pierw sprawdz czy juz certyfikatow nie uwaliles.
  • Spec od GSM
    Najbezpieczniej to nie urzywć opcji w Dejanie SP unlock. Jezeli już urzywałes od początku Dejana to masz na 100% Backup. Jeżeli wgrasz go prawidłowo, i znikną fffffff-ki, to przekalkuluj już istniejący log i edytując go Commanderem wpisz kody manualnie z koncówką +1#. Powodzenia.

Aha i określenie że soft Dejana jest przeterminowany nie zawsze jest na miejscu :) Zdarzyło Mi się że jak nie poszło MT, to Dejan sobie poradził bezproblemowo.
  • Poziom 21  
    gomezf1 napisał:
    Najbezpieczniej to nie urzywć opcji w Dejanie SP unlock. Jezeli już urzywałes od początku Dejana to masz na 100% Backup. Jeżeli wgrasz go prawidłowo, i znikną fffffff-ki, to przekalkuluj już istniejący log i edytując go Commanderem wpisz kody manualnie z koncówką +1#. Powodzenia.

Aha i określenie że soft Dejana jest przeterminowany nie zawsze jest na miejscu :) Zdarzyło Mi się że jak nie poszło MT, to Dejan sobie poradził bezproblemowo.

Teraz po zczytaniu (Simlock state) mam tak. Ale wcześniej flashowalem ten telefon MT-boxem i próbowłem też ściągąć locka przez MT. Nie pamietam czy po tych operacjach z MT nie pojawił mi się wtedy błąd z certyfikatami.
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Poszukaj w c:/bb5_unlocker/Backup czy nie masz swojej kopii po numerze Imei. Jeżeli jest to ją wgraj i sprawdz czy FFFFFF-ki zniknęły. Wgrywasz oczywiście Dejanem. Analogicznie sprawdz równiez w MT-Boxie czy masz kopie.
  • Poziom 21  
    gomezf1 napisał:
    Poszukaj w c:/bb5_unlocker/Backup czy nie masz swojej kopii po numerze Imei. Jeżeli jest to ją wgraj i sprawdz czy FFFFFF-ki zniknęły. Wgrywasz oczywiście Dejanem. Analogicznie sprawdz równiez w MT-Boxie czy masz kopie.

No więc tak wgrywam Dejanem backup który zrobił BB5Unlocker i to samo FFFF/ Mam też backup pierwotnej wersji jaką miałem na początku czyli 3.04.37(zczytana była przez MT-boxa przy wgrywaniu wyższej wersji). Ale kiedy wszedłem w zakładkę Eproom Read/Write i wgrałem backup to dalej to samo po zczytaniu telefonu. FFFF -ki dalej są. Co robić???

Dodano po 10 [minuty]:

Cos mnie jeszcze tknęło i po write backup dałem Unlock(DJBB5) w MT-boxie i sukcess:

Operator: 0000000000000000
    Profile bits: 2600300000000000
    Open on GID1: 26003F
    Open on Mcc Mnc: 26003F
    Sim Status: Not locked

Certyfikaty powróciły i simlock załatwiony. Podziekowania dla zainteresowanych sprawą
    Pzdr diodav
  • Spec od GSM
    Gratulacje ;) Ciężko ale się dało.