Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GOLDSTAR CK21D10X - brak odchylania

<makaron> 29 Oct 2007 18:45 1062 3
    <makaron>
    Level 11  
    Witam wszystkich. Mam problem z zlokalizowaniem usterki w tv jw.
    Objaw to typowy brak odchylania. Nie jestem specjalistą więc mogę być w bedzie. Matka twierdzi iż od jakiegoś czasu robił się poziomy pasek i po chwili wszystko wracało do normy, aż do momentu kiedy nie powróciło i został tylko czarny obraz. Fonia była. Trafo pracuje. tel wyłączyła nie pilotem ale z gniazdka więc po przełączniku z przodu od razu się załącza pilota nie mam chyba nie działa. Podobno leciął jakiś lekki dymek z niego.
    Za wszelkie porady serdecznie dziękuję. Wiecie to sprawa honoru

Przeniosłem z TV. [Mirek Z.]
  • Helpful post
    adzrtv
    Level 22  
    Witam.Prawdopodobnie były /zimne luty/ na scalaku odchylania i teraz padł całkowicie spalając rezystor zasilający ten uład i stąd ten dymek
    <makaron>
    Level 11  
    Kolega adzrtv miał rację nie wiem jak scalak LA7833 ale reystor rzeczywiście jest spalony zatem prawie na sto procent i scalak. Problem mam teraz z tymże rezystorem ponieważ nie wiem jaka miał rezystancje. Oznaczenie jego to R312 chasis to PC31A 111-N22A [3]
  • Helpful post
    Przybylski Walenty
    Level 12  
    Witam!
    Nie wiem, czy ten temat jeszcze aktualny, ale w tej chwili robię taki TV.
    Pomierz napięcie na n. 10 TDA8362 powinno tam być 8V. Miałem 13,5V w tym miejscu za sprawą uszkodzonej diody D302. Powodem zaś braku odchylania było za małe napięcie 12V po stabilizatorze 12V Q401.