Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wekta tk6 problem z wywołaniem

29 Paź 2007 19:07 2718 6
  • Poziom 2  
    witam Forumowiczów mam pytanie o domofon WEKTA TK6 niby działa a jednak nie bo wywołanie działa dopiero jak podniosę słuchawkę czy ktoś spotkał się z taką przypadłością jeżeli tak to proszę o podpowiedź
    mam instalację 6-cio przewodową mikrofon słuchawka działa otwieranie drzwi tez wywołanie tak jak pisałem tylko jak słuchawka jest w ręce
  • Poziom 26  
    Witam.
    To będzie zgadywanka , najlepiej zajrzyj do sąsiada , zapisz pod jakie numery wyprowadzeń są podłączone poszczególne kolory przewodów i będzie po sprawie.
    Najczęściej instalatorzy łączą tymi samymi kolorami na konkretne numery wyprowadzeń w unifonach.
    Do ułatwienia podam adres gdzie zamieściłem trochę schematów domofonowych, bo podobne tematy przewijają się na forum : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4158446#4158446
  • Poziom 2  
    Witam Zdisławie
    posty przeczytałem ale nie dotykały one problemu który mnie spotkał
    nie mam zielonego pojęcia na temat elektroniki dlatego schematy nic mi nie mówią
    u sąsiadów byłem ale oni mają inne urządzenia podłączyłem ów aparat tj. wektę praktycznie wszystko dzała ale niestety wywołanie dopiero jak podniosę słuchawkę czego to może być przyczyna jakieś mostki co omijają wyłącznik
  • Poziom 26  
    Na rysunku zatytułowanym "działanie domofonu" z podanego linku wynika jak działa większość instalacji .
    Przewód podłączony do zacisku 6 ,10 w unifonie Urmetu to przewód wspólny "masa" .Z tym przewodem działają wszystkie pozostałe.
    W unifonie wekta tk6 wspólnym zaciskiem jest "2"
    sygnał wywołania powinien przychodzić na "1" pod warunkiem , że są odpowiednio ustawione zwory.
    http://img249.imageshack.us/my.php?image=instrukcjatk66rh.gif
    tu znajdziesz schemat.
    z lewej strony rysunku są zwory odpowiadające za sygnał wywołania. w ustawieniu jak na rysunku aparat jest ustawiony na wywołanie stałym napięciem podawanym z tablicy wywołania. Pomiędzy masą a "1" jak podasz napięcie stałe to spowodujesz dzwonienie. Przy przestawieniu zwór tak aby połączone były "1" z potencjometrem aparat będzie ustawiony na dzwonienie w wyniku podania sygnału dzwonienia (fali przebiegu prostokątnego {pisku}) z centralki. Zwory po prawej stronie to ustawienie związane ze zwalnianiem elektrozaczepu. Łącząc masę z przewodem odpowiedzialnym za zwalnianie elektrozaczepu . W Twoim przypadku instalacja jest 6-cio przewodowa przewody odpowiedzialne za zwalnianie elektrozaczepu należy podłączyć do niezależnych zacisków "7" "8"
    W Twoim przypadku przełączanie zwór z prawej strony schematu nie daje żadnych skutków.
  • Poziom 2  
    gdybyś mógł jeszcze skrobnąć jak połączyć owe zwory przez pokręcenie potencjometrem? czy jest inny sposób? jakiś mostek?
    przeczytałem uważnie jeszcze raz posty tak jak poleciłeś i znalazłem chyba
    może to jednak złe podłączenie spróbuję jeszcze raz może tak jak kolega wcześniej uważam że jet dobrze a tu .............. rano pogonie żonę niech marznie a co tam trzeba pocierpieć żeby móc żyć wygodnie
    pozdrawiam i proszę o podpowiedź
  • Poziom 14  
    Przewód wywołania powinien przychodzic na 1 nieważne jak zwory są ustawione to sprostowanie .
    Jeśli to jest instalacja 6- przewodowa i działa wszystko tzn jest słychac tzw "przedmuch" po podniesieniu słuchawki to podejrzewałbym zwarcie linii wywołania i słuchawki.Jeżeli nie słychać dołu to bardziej prawdopodobna jest zamiana przewodow wywołania i słuchawki
  • Poziom 2  
    i tu kolega ma rację zwory zostały usunięte mówię o tych po str prawej tj 5+1 3+1 (cokolwiek to znaczy bo jak wcześniej pisałem na temat elektroniki wiem tyle że po prostu jest) po dokonaniu tego zabiegu umilkły brzęczenia buczenia i tym podobne dźwięki
    dziękuję za pomoc