Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cyfra+: splitter na 10 odbiornikow

29 Oct 2007 21:12 3908 8
  • Level 2  
    Mam pytanie - czy istnieje dobry jakościowo splitter rozdzielający sygnał z dekodera z kartą abonencką na 10 dekoderów (odbiorników)? Jeśli tak, to jaki polecacie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 19  
    Z tego co mi wiadomo to nie ma takiego splittera ani konwertera.
  • Level 19  
    Ciekawe,sprzedawca twierdzi ze nie będzie żadnych strat na obrazie,tylko zostaje kwestia kucia ścian i chowania kabli no i jakie odległości wchodzą w grę bo w opisie chyba sprzedawca tego nie poruszył. Ciekawe czy już ktoś to przerabiał?
  • Level 19  
    Co wspólnego ma wspóldzielenie karty , a więc odkodowanie sygnału z jakościa obrazu?
    Kazdy dekoder ma swoj tuner, swoja instalacje antenowa itd ...
    TU chodzi o to aby odkodawać kanały cyfry jedna kartą - a w tym linku jest to o tyle dość dziwne (ale i ciekawe) ze łaczy sie dekodery poprzez RS232 i kablami kabelkami przez "hub RS" ...
    Sa inne rozwiązania - jest mały serwerek (splitter) w którym jest karta np NC+ , a z niego kabelkami (lub bezprzewodowo - ale to juz jest droooga sprawa) są przyłaczane inne dekodery. Ale nie poprzez RS232, ale przez jakby karte abonencka, którą wkłada sie w slot dekodera, gdzie normalnie jest wkładana karta.
    Takie splittery są o wiele lepsze. Pozwalają na wykorzystanie dowolnych dekoderów, a nie jednego modelu (jak w powyzszym linku). A obsługa 10 odbiorników - to raczej mozliwosci karty czy nadąży zdekodować sygnał 10-ciu dekoderów. Takie "odpytywanie" karty przez system kodowania Cyfry (Seca2) jest chyba co ok 8-10sekund ... jeżeli nie nadązy to po prostu zniknie obraz, a nie "pogorszy sie jakość obrazu". Pozatym jest problem z odleglościami od splittera, im wieksze odległosci tym lepszy czy inny musi byc splitter ...

No i na koniec - takie "wspóldzielenie' karty jest legalne TYLKO w ramach jednego domu czy mieszkania, czyli jednej rodziny. Nielegalnym jest wspóldzielenie karty miedzy domami czy mieszkaniami - czyli miedzy rodzinami ...
    10 dekoderów - kurde .... duuuuza rodzina, wiele pokoi .... ;)
  • Level 13  
    a gdzie taki spliter można dostać??
  • Level 19  
    np allegro ...
    ale looknij na google i "cardsplitter" czy "splitter" ... ;)
  • Level 2  
    To może ja zapytam inaczej: co sprawdzonego polecasz emer jako system do, powiedzmy, max 6 odbiorników? Chodzi mi o cały sprzęt do Cyfry+, bo niedługo się przeprowadzam. I może jakiś schemat ktoś ma jak to połączyć czy wystarczy banalny opis dla laika? :) Dzięki z góry za pomoc.
  • Level 19  
    Nie siedze w tym temacie teraz - pare ładnych lat temu gdy powstawały pierwsze układy, schematy na splitter (wsady bezerkerowskie - moze ktos pamieta ... ;)) - uczestniczyłem w ich testowaniu, domowe sposoby robienia płytek itd . Znajomy mi trawił (czy jakos tak), potem lutował, ja programowałem pice i eepromy ...
    No i taki jeden ostał mi sie - pracuje do dnia dzisiajszego. Teraz obsługuje 2 dekodery - kiedys sprawdzalismy na 4 i działało. Jednak dużo zalezało od długości/odległosci kabelków i jakosci uzytych kabelków (najlepsza okazała sie skrętka).
    Teraz sa zaawansowane układy, na atmelach i inne jakies ... Mało tego - sa bezprzewodowe też ...
    Sprawa podłaczenia takiego czegos jest banalne:
    włozyć karte do splittera, karty abonenckie do slotów dekoderów, załaczyc serwerek/splitterek, ewent restart - i to MA DZIAŁAĆ ...