Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa Realtek RTL8139C i zawieszanie przy starcie

MES Mariusz 29 Paź 2007 23:16 2426 1
  • #1 29 Paź 2007 23:16
    MES Mariusz
    Poziom 36  

Witam.

Już na trzecim komputerze z kartą sieciową Realtek RTL8139C powtórzył mi się ten sam problem.

Opis sytuacji:

- Komputery posiadały system Win98 SE
    - Problem dotyczy kart Realtek RTL8139C i sterowników pobranych spod tego adresu, a dokładniej Auto installation program (support WinXP 64/Win98SE/WinME/Win2K/WinXP ver.673))(Submission ID: 1267729) lub Win98SE, WinME and Win2K Driver.
    - Po zainstalowaniu sterowników jest dostęp do internetu, ale po restarcie gaśnie dioda tego komputera na switchu, po czym włącza się spowrotem po kilkunastu sekundach ładowania się systemu. W tym momencie pasek postępu ładowania Windows 98 zastyga w bezruchu, komputer wisi. Ponowny restart komputera (tym razem dioda w switchu nie gaśnie - jest cały czas włączona) i ładowanie systemu przebiega normalnie - sieć działa.

Podsumowując nie da się dwa razy z rzędu prawidłowo włączyć komputera, a możliwe jest włączenie go dokładnie co drugi raz: włączenie-ładowanie-zawieszka-reset-włączenie-ładowanie-ok.

Ponieważ sytuacja dotyczy kolejnego komputera i kolejnej karty sieciowej Realtek, a ja nie mam zielonego pojęcia co może być nie tak, postanowiłem się zwrócić z problemem do Was na forum.

Jakieś pomysły?

0 1
  • #2 30 Paź 2007 08:24
    obi997
    Poziom 27  

Witaj

Może dochodzi do konfliktu przerwań pomiędzy kartą sieciową a innym komponentem komputera (ja miałem kiedyś tak z kartą telewizyjną i myszką, jak uruchomiła się karta to myszka przestawała działać, reset kompa i ok, uruchomienie karty i powtórka z rozrywki - myszka nie działa). Po przełożeniu karty do innego slotu PCI rozwiązało problem. Tak miałem w tym czasie na dwóch komputerach o różnych płytach i konfiguracjach. W obu wystarczyło zmienić sloty.

0
  Szukaj w 5mln produktów