Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Philips 26PF3320/10-uszkodzona matryca?!-pionowe pasy...

30 Paź 2007 08:52 5694 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich i proszę o poradę odnośnie tel.lcd Philips 26PF3320/10 - model 2-3 letni tel.działał bez problemu aż do momętu gdy zaczęły pojawiać się pionowe pasy na białym tle,ale po paru minutach ustępowały i wszystko było :D Obecnie obraz nie chce wskoczyć...Może ktoś przerabiał temet z tym modelem...Profilaktycznie wymieniłem ważniejsze kondensatory,puściłem chotem,sprawdziłem złącza matryca-sterowanie-główna,ktoś też tam już grzebał-przejscia ok,zasilanie ster.matrycy 11,75V.Załączam zdjęcia w zał,Jako 1 post pozdrawiam gorąco szanowne grono fachowców...
  • Poziom 14  
    Probowales podgrzewac cieplym powietrzem Genesisa pozycja 7801.Dlawiki na wyjsciu LVDS pomierzone?
  • Poziom 9  
    Dzięki helena za odpowiedż:D genesisa chotem puściłem lecz bez efektu,napięcia po dławikach i bezp. na wiązce 11,7V, 3,3V i 18,3V-powinno być w normie...Po głębszej analizie jedna z wiązek ( wiązka matryca -sterowanie) mocno przegrzana że przełamała się w palcach...przelutuje nową wiązke opiszę rezultat,pozdro...
    Dla wszystkich zainteresowanych wiązka wymieniona (przejście na cienkich przewodach)Po włączeniu dalej pasy ale szybciej wskakuje obraz tylko jakby coś z odświeżaniem "zamrożony obraz" płyta gł+ster.matrycy+matryca przejście na 100% dlatego szukam dalej...Załącznik-kolejne zdjęcie i pozdro...PS oprócz kol.heleny widzę że kiepskie zainteresowanie philami czyżby nie ma ratunku dla poczciwych philipsów...:cry:
    Po "nagrzaniu"obraz wskoczył:D(zdjęcie)ale po wył i zał znowu pasy:cry:i czekam czy wskoczy...I co wy na to?Prosi się pudło o podgrzanie na to wychodzi...:!:

Niestety doszedłem do wniosku że logika matrycy uszkodzona,ponoć przypadłość tych modeli matryc :cry: Szukam inną sprawną może jeszcze da się uratować pudło :| Jak co to proszę na PW...