Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrokontroler z programatorem na USB, LCD i pamięcią EEPROM

Bula i spula 30 Oct 2007 09:53 1214 1
    Bula i spula
    Level 18  
    Poszukuję mikrokontrolera z możliwością podbięcia zewnętrznej pamięci, wyświetlacza ciekłokrystalicznego. Do tego potrzebuję programator na USB, który sam mógłbym zmontować. Programy planuję pisać w języku C. Czy Atmega8 spłniłby moje oczekiwania? Niestety zupełnie się nie znam na tego typu sprzęcie i nawet po przejrzeniu anglojęzycznej dokumentacji nie zdołałem znaleźć parametrów, które mnie interesują. Jedynie znalazłem prosty programator na USB:
    http://www.fischl.de/usbasp/

p.
    barytek
    Level 23  
    Masz bardzo duże wymagania. Ostrzegam że z programatorami na USB są problemy. Jeden programator jest wolny inny nie obsługuje wszystkich procków( np. opsługuje ATM8 a ATM88 już nie). Jeszcze inny programator nie chodzi z tym kompilatorem, co potrzebujesz. Co do Pamięci to nie napisałeś, o jaką pamięć ci chodzi? Czy RAM czy pamięć programu? Co do RAMu to na pewno da się. Ale nie będzie to widziane jako Ram. Trzeba programowo kombinować. Z wyświetlaczem będzie podobnie, ale to zależy, jaki to jest wyświetlacz i czy ma wewnątrz już układ, bo jak nie to będziesz potrzebować kilka set nóżek w procesorze. Co do Pamięci programu to się na pewno nie da.