Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki najlepszy alarm bezprzewodowy?

krzysztofdarek 30 Paź 2007 19:28 8931 2
 • #1 30 Paź 2007 19:28
  krzysztofdarek
  Poziom 11  

  Witam czy może ktoś mi podpowiedzeć jaki jest dobry ,niedrogi alarm bezprzewodowy???

  Dodano po 35 [minuty]:

  Albo czy ktoś mi może podać schemat jak zrobić alarm od podstaw??

  Regulamin pkt 11.2. Tytuł poprawiłem.
  Kłania się również wyszukiwarka.[n]

  1 2
 • Pomocny post
  #2 30 Paź 2007 22:18
  junek
  Poziom 16  

  Zaczął bym np. do tego : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=607249
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=752232
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=796916
  i inne - uzyj wyszukiwarki !
  Hmm, jak mniemam chodzi o alarm do jakiegoś obiektu, budynku?
  niedrogi czyli... ma działać czy być "na postrach" ? :) Do domu czy gdzie? Jeżeli ma być do powiadamiania o włamaniu w obiekcie to poczytaj, poszukaj sobie w sieci o np. systemie Abax firmy Satel www.satel.pl - jest to niejako bezprzewodowy dodatek systemu podpinany pod zwykłą centralę, zobacz sobie na systemy firmy Jablotron www.jablotron.pl - systemy całkiem "bezprzewodowe", bateryjki dość długo trzymają ale urządzenia są łatwe do hm znieczulenia, sygnalizatory wpinane do kontaktu.. trochę nieprofesjonalne, ale to chyba czeskie jest więc co się dziwić, zobacz też na urządzenia firmy Rokonet - oferują moduły i czujki radiowe jako rozszerzenie do standardowej centralki np RP 296 - tez chodzi to w miarę, jednak bateryjki częściej siadają no trzeba nabyć płytę centrali + manipulator tak jak w Satelu... mało też są odporne na zakłócenia radiowe niestety (z praktyki).
  Wreszcie zerknij na urządzenia firmy Elmes (robią jakieś dziwne coś, co można nazwać systemem bezprzewodowym) - są tak na marginesie producentem dobrych radiolinii do sterowania/alarmowania... mają w ofercie centralkę CB32 - jest to bezprzewodowa, radiowa centrala alarmowa, która współpracuje z bezprzewodowymi detektorami PTX50 i innymi, może być sterowana pilotem, poszukaj na www.elmes.pl .
  Jest tego dużo, ale najpierw trzeba się zastanowić co chce się chronić i czy skutecznie a potem szukać sprzętu. Rzuć więcej szczegółów. Pzdr.
  A jeżeli chodzi o powiadomienie na odległość to można prosto i tanio za pomocą starego telefonu GSM z kartą prepaid, oraz modułu nim sterującego, albo radiolinie jak nieduża odległosć... więcej szczegółów!

  0
 • #3 02 Lis 2007 09:45
  krzysztofdarek
  Poziom 11  

  Dzięki:)

  0