Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE25269EU to napewno nie płaszcz wodny

30 Paź 2007 19:24 9410 8
 • Poziom 10  
  Witam,
  Posiadam zmywarkę marki Siemens SE25269EU / 17 .
  Urządzenie ma około 4 lata, średnio co drugi dzień pracowało. Do mycia zawsze używałem produktów Calgonitu. Przeważnie myłem przy pomocy programów Auto 55-65c oraz 70c innych prawie nigdy nie stosowałem.

  Jakiś czas temu zmywarka przestala prawidłowo pracować, ostatnia minuta programu przeciągała się w nieskończoność a z ramion myjących leciała woda o niskim ciśnieniu (oczywiście ramiona nie kręciły się ).

  Wezwałem fachowca który to stwierdził, że płaszcz wodny jest zapchany. Co się zresztą zgadzało bo w lewym górnym rogu był ogromny grzyb. Dostałem środek myjący i poinformowano mnie, że jeśli to nie pomoże to mogę sobie kupić nowa zmywarkę gdyż naprawa w tym przypadku się nie opłaca.

  Takich środków do czyszczenia zmywarki wykorzystałem w sumie 4 lecz bez rezultatów. Po zapoznaniu się z zawartością forum, postanowiłem wymontować płaszcz wodny i wyczyścić go ręcznie. Po zamontowaniu wyczyszczonego już płaszcza sytuacja specjalnie się nie zmieniła.
  Musze tez jeszcze zaznaczyć, ze wyświetlacz obecnie pokazuje dość dziwne wartości czasowe. W momencie włączenia zmywarki na programie :
  70 c pozostają do końca 87 minuty
  55c-65c(Auto) pozostają do końca 71 minuty
  50 c pozostają do końca 143 minuty

  To trochę nie logiczne ze program na 50c który jest o wiele mniej intensywny niż program 70c potrzebuje prawie dwukrotnie tyle czasu. Pamiętam też że wcześniej programy 70 oraz auto trwały ponad dwie godziny!
  Po około 20 minutach pracy te wartości są już bardziej do siebie zbliżone.

  Od tego czasu przeprowadziłem 3 próby:

  Przedwczoraj wybrałem program 70c :
  Na samym początku pracy zmywarka wypełniła całkowicie wodą płaszcz wodny.
  Cały proces mycia przebiegał w miarę normalnie tyle ze pod sam koniec w chwili suszenia cos dość głośno buczało a z ramion pod bardzo niskim ciśnieniem wylewała się woda lub nawet tylko powietrze. Zmywarkę zresetowałem i wyjąłem czysta(bez białego nalotu) lecz jeszcze nie wysuszoną zawartość.


  Wczoraj :
  wybrałem program 50c :
  Na samym początku pracy zmywarka wypełniła całkowicie woda płaszcz wodny.
  Proces mycia przebiegał normalnie, pod koniec nic nie buczało a w chwili ukończenia wyświetlacz pokazywał wartość „0” czyli tak jak powinno być.
  Niestety efekt końcowy pozostawiał wiele do życzenia, naczynia były suche ale pokryte białym osadem. Wyglądało to tak jakby nie doszło do płukania.

  Dziś wybrałem program 70c:
  Na samym początku pracy zmywarka NIE wypełniła płaszcza wodnego, wciągnęła parę łyków wody i zabrała się za mycie. Zaobserwowałem że z górnego ramienia kapie woda pod bardzo niskim ciśnieniem i że się nie kreci. Dolne ramie działa, woda tryska na tyle mocno że naczynia na dolnym poziomie powinny zostać umyte.
  20 min przed końcem słychać było buczenie, ramiona się nie kręciły a z dolnego leciała/kapała woda. Naczynia były w tej białej substancji, dolne czyste tak że po ręcznym opłukaniu nadają się do użytku. Naczynia w części górnej są wyraźnie niedomyte.

  Jednym słowem to samo co wczoraj z tą różnicą że gdybym jej ręcznie nie wyłączył to na pewno by pompa nadal pracowała (to buczenie to chyba od pompy) a ostatnia minuta mycia przeciągała by się w nieskończonśc.

  Proszę was o pomoc, chciał bym ją naprawić jeśli jest to tylko możliwe lub przynajmniej być pewnym tego, że się już nic nie da zrobić. Proszę również jeśli to możliwe o w miarę zrozumiałe opisy bo jestem tylko średnio uzdolnionym majsterkowiczem który nie posiada wykształcenia technicznego.

  Mam nadzieje, że mój opis pomoże w znalezieniu usterki. Na wszystkie dodatkowe pytania z wielka chęcią odpowiem.
  Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

  Pozdrawiam

  Filip Morzyk
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Sprawdź wymieniacz jonowy. Ewentualnie wymień żywicę.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  witam do sprawdzenia pompa myjąca czy mamy prawidłowy poziom wody a przedewszystki jak zachowuje się przy płaszczu urządzenie z czerwoną dzwignią naprzykład czy nie działa pulsacyjnie
 • Poziom 10  
  Zastanawiam sie czy moj opis nie jest za obszerny. Skupmy sie może na programie 70c

  Twa jak już wspominałem przeważnie 87 / 90 minut a nie jak w momecie kupna około 160 minut.

  W czasie mycia oba ramiona myjące na przemian pracuja, woda sie z nich leje pod dużym ciśnieniem.

  Program mycia przebiega dośc normalnie, maszyna 4 razy pobiera i oddaje wode.

  Płaszcz wodny jest wypełniany wodą po brzegi na samym początku pracy zmywarki , później maszyna dobiera sobie tylko wody. Musze jeszcze zaznaczyć ze z tym wypełnianiem płaszcza jest rożnie, jeśli po zaraz zresetowanym programie włączymy ja ponownie to tylko dobiera sobie wody niewypelniajac całkowicie płaszcza. Skolei jeśli włączę ja na następny dzień to wyplenia po brzegi płaszcz.


  Po 60 minutach pracy zmywarki naczynia są trochę niedomyte, pompa pracuje wypuszczając z górnego ramiona powietrze a z dolnego sączy sie woda.

  Efekt jest taki ze ostatnia minuta przeciąga sie w nieskończoność i jeśli sie naczyń w 21 minucie mycia (po cyklu myjącym) nie wyciągnie i ręcznie nie opłucze i domyje to rozpuszczone resztki jedzenia, taka nie dokońca czysta woda na nich zaschnie.


  ??????????????????????????????????

  Za wymieniacz jonowy sie jeszcze nie zabierałem czy to takie cudo z kolorowymi kuleczkami w środku ? Musze chyba wpierw wymontować płaszcz aby sie do tego cuda dostac ?

  Przy płaszczu urządzenie z czerwoną dzwignią, pracuje normalnie, nie pracuje pulsacyjnie, w momecie recznego pociagniecia dzwigni w gore slychac prace jakiegos dodatkowego urzadzenia oraz szum wody.


  Jak mam sprawdzic czy pompa myjąca ma prawidłowy poziom wody ?

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Cytat:
  Jak mam sprawdzic czy pompa myjąca ma prawidłowy poziom wody ?

  Po prostu dolac wody do zbiornika urządzenia i sprawdzic, czy działa poprawnie.
  Cytat:
  czy to takie cudo z kolorowymi kuleczkami w środku ? Musze chyba wpierw wymontować płaszcz aby sie do tego cuda dostac ?

  Tak, z kuleczkami z żywicy. Nie musisz wymontowywac płaszcza.
 • Poziom 10  
  Czy pompa ma prawidłowy poziom wody, jeszcze nie sprawdzałem ale chciałem dobrać sie do wymieniacza jonowego. Poczytałem trochę o roli wymieniacza jonowego i muszę przyznać, ze nie wiem czy gdziekolwiek na świecie jest woda tak twarda jak w miejscowości w której mieszkam !!!!

  Bardzo możliwe, ze wymieniacz jonowy jest faktycznie przyczyna moich problemów. Probowałem sie dziś do niego dostać, lecz nie jestem pewien czy zabieram sie od dobrej strony. Zdemontowałem płaszcz wodny (chociaż Alaski1 mi tego nie polecał, ale niby jak inaczej ???), i dalej nie bardzo wiem jak sie do tego cuda dobrać ???? Czy na pewno od strony płaszcza???

  Może nie powinienem wymieniacza rozbierać tylko w niego popukać i sól zalać ciepła woda, bo o takich zabiegach też już na forum czytałem?

  I jeszcze jedno pytanie:
  A co by byłe gdybym zaczął używać do mycia tabletek 4 w jednym?



  Przesyłam parę fotek.


  Pozdrawiam

  Zmywarka Siemens SE25269EU to napewno nie płaszcz wodny

  Zmywarka Siemens SE25269EU to napewno nie płaszcz wodny
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Cytat:
  A co by byłe gdybym zaczął używać do mycia tabletek 4 w jednym?

  to byś go zniszczył na amen.
  Po prostu otwórz wymieniacz i wymień żywicę. Można ją kupi w sklepie z oczkami wodnymi.
  Nic Ci nie da zdjęcie płaszcza. Do wymieniacza dotrzesz z boku.
 • Poziom 10  
  Dziś próbowałem wymontować wymieniacz jonowy. Niestety nic z tego nie wyszło. Wymieniacz jonowy stanowi jedną całość razem ze zbiornikiem na sól. Aby wyjąc wymieniacz jonowy trzeba też i wyciągnąć cały zbiornik z sola. To wszystko razem jest tak duże, ze nie mieści się przez boczny otwór. Aby to wyciągnąć trzeba unieść cała komorę w której znajdują się naczynia. Jednym słowem aby dostać się do wymieniacza jonowego trzeba rozpruć pół zmywarki!
  Z racji, że jeszcze nowej żywicy nie posiadam postanowiłem dolać ciepłej wody do soli i postukać w wymieniacz  .
  Dziś podczas zmywania jak zwykle w 21 min przed końcem zaczęło coś buczeć. Wypełniłem wiec zmywarkę ręcznie ciepła woda. I ku mojemu wielkiemu zdziwieniu maszyna zaczęła dalej płukać a później suszyć. Jednym słowem normalnie zakończyła cały cykl zmywania. Naczynia są czyste, lśniące nie ma się do czego przyczepić , po prostu jak za starych dobrych czasów 
  Mimo tego, że wyświetlacz na początku wskazywał 87 minut cały program trwał z ponad dwie godziny. Co powoduje wyświetlanie się takich wartości ?

  Czemu to cudo nie wypełnia się samo woda akurat w tej 21 minucie? (przecież 21 to szczęśliwa liczba!!!) Jak temu zaradzić, czy jest to też związane z wymieniaczem jonowym ?
  Tabletki 4 w 1 zabiły by wymieniacz na amen, no ale co z tego przecież i tak muszę żywice wcześniej czy później wymienić ? A gdybym się tak na stałe przerzucił na tabletki 4w1, nie było by to najprostsze rozwiązanie moich problemów ? Pojemnik na sól jest jeszcze dobrze wypełniony solą, czy musi on by pusty aby używać tabletek 4w1 ?
  Z góry dziękuje za dobre rady.
 • Poziom 19  
  Przychodzi mi na myśl jeszcze obwód grzałki. I pompka spustowa. Sprawdź.