Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termometr jeden układ scalony i woltomierz

30 Paź 2007 20:44 3158 7
  • Poziom 20  
    Witam!

Jak nazywa się układ scalony (może ktoś mnie naprowadzi na prosty schemacik) który był potrzebny do stworzenia termometru, dawał on napięcie takie jak temperatura i można podłączyć bezpośrednio woltomierz.

Wiem że było o tym w Elektronice dla Wszystkich, dość nie dawno (z pół roku temu) jeżeli ktoś zna numer to proszę o wskazanie.

Tym układem chyba NIE był LM-335?

Za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję!
  • IGE-XAO
  • Poziom 27  
    Przykładowa konfiguracja:
    - czujnik temperatury LM35,
    - woltomierz ICL7107

I na wyświetlaczu LED podłączonym do ICL'a masz wyświetlaną bezpośrednio temperaturę.. ;-)
    Poszukaj w dziale download ("Dla domu") schematu "Termometr cyfrowy z pomiarem dwupunktowym", bo taki sposób pomiaru temperatury jest w nim właśnie zastosowany.. :-)
  • IGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

LM35. Jest kalibrowany w stopniach Celsjusza.

Pzdr.
  • Poziom 20  
    a jest jakaś alternatywa (odpowiednik) do LM35
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Można zastosować LM 45 lub LM 50, jednak LM 35 jest łatwiej osiągalny.

Są też czujniki kalibrowne w Kelwinach, ale trzeba przesuwać poziom masy o 273mV.

Pzdr.
  • Poziom 20  
    ok wielkie dzięki ;)
  • Poziom 11  
    Witam mam właśnie pytanie jak przesunąć o te 273 mv?Mam miliwoltomierz zrobiony na ICL 7107 i czujnik lm335 ( do wykorzystania z zapasów ).Proszę o informacje chyba że ktoś ma cały schemat właśnie z wykorzystaniem tych elementów plus ewentualnie dodatkowe .
  • Poziom 41  
    Witam
    Niedługo będę projektować schemat na LM335 z wykorzystaniem miernika na ICL7107 do samochodu.