Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATI 9600 Problem z wgraniem biosa

TomiGos 30 Paź 2007 21:03 1652 16
  • #1 30 Paź 2007 21:03
    TomiGos
    Poziom 11  

Witam wszystkich to moj pierwszy post na tym forum wic prosze o wyroumialosc.Tak jak w temacie mam naprawde wielki problem poniewaz nie moge wgrac biosa pod DOS-em do mojej karty graficznej. Przegladalem tematy na tym forum i znalazlem podobny proble do mojego. Ja troszke chcialem ulepszyc soja karte i sciagnalem nowy bios no i go troszke przekrecilem na zegarku :( No i mam proble poniewaz sciagnalem sobie program ATIFLASH i FLASHROM i wykonuje wszystko tak jak to bylo opisane w temacie www.elektroda.pl/rtvforum/topic386898.html
    i powstaje proble a mianowice niestety nie posiadam dyskietki startowej wiec zrobilem botujace CD na druga plytke zgralem program ATIFLESH i FLESHROM. Gdy komputer uruchamia sie pod dosem wpisuje odpowiednio
    D:ATIFLESH.EXE-P0 9600.ROM i nic sie nie dzieje przeleca litery z informacja o komendach do tego programu i nic.
    Natomiast w programie FLESHROM wpisuje kolejno
    D:FLESHROM.EXE-P0 9600.ROM i chwilke mysli zakreci CD-ROM i odzywa sie glosniczek systemowy piknie 3x i program wraca do widoku ekranu dos D: .
    Nie wiem co mam robic moze ktos ma taki sam problem jak ja a moze mial moze ja gdzies popelniam blad, czy to przez to ze probuje uruchomic program z CD pod dosem nie z dyskietki. Naprawde prosze o pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam P.S Przepraszam z brak polskich liter ale niestety mam szweckiego Wina

0 16
  • #2 30 Paź 2007 21:09
    Stingerek
    Poziom 28  

nastepna ofiara genialnychporad debili ktorzy sugeruja podkrecanie karty przez zmiane BIOS.

Teraz to z plyty CD bedzie ceizko to zrobic.
    Zalatw od kogos stacje dyskietek.

0
  • #4 30 Paź 2007 21:55
    TomiGos
    Poziom 11  

Dzieki za linki ale ja mam odpowiednia wersje Biosa a jezeli chodzi o FLESHROM to jest 2.40. I ja tak do konca nie rozumiem dlaczego wywala mnie z programu tak jak napisalem wyzej czy jest to spowodowane tym ze botuje to z CD a nie z dyskietki ???? Stingerek tak jak napisales bede sobie probowal zalatwic stacje ale nie jestem pewien czy mi sie uda a nie ma inne mozliwosci tylko ze stacji???? Pozdro.

0
  • #5 30 Paź 2007 22:57
    tronic1
    Spec od komputerów

Wpisujesz w takiej formie ? atiflash.exe –p 0 bios.rom ? między "p" a "0" jest spacja. Po .exe też spacja. Podejrzyj w linkach ja wpisać komendy, te spacje mają znaczenie. Poza tym z płyty bootującej powinno "iść" równie dobrze jak z dyskietki.

0
  • #6 31 Paź 2007 20:01
    TomiGos
    Poziom 11  

Kurde nie wiem co jest ale wreszcie udalo mi sie wgrac bios ale teraz nie jestem pewien czy to na 100% ten poniewaz nie zrobilem kopi mojego orginalnego biosu i teraz nie wiem jaki dokladnie mam bios wgrac a tyle ich jest Moja karta to Ati saphhire 9600 256MB DDR na pamieciach pisze HYNIX kurde ja wiem ze to moze bardzo lamerskie ale chcialem sobie polepszyc a pogorszylem sobie. Mam jeszcze jedno pytanie czy przez wgranie zlego biosu z zaduza czestotilowscia zegarkow karta mogla sie spalic. Prosze pomozcie. Dzieki

Dodano po 32 [minuty]:

Aha mam jeszcze jedno pytanko poniewaz sciaganlem sobie jakis bios i jeden ma rozszezenie ROM i da sie wgrac a drugi BIN i niestety nie wiem co to jest probowalem wgrac ale wyskoczyl error.Co do mojej karty to moze wam to pomoze na zegarku jest symbol E27M00F jest jeszcze kostka na ktorej jest napisane
    ATI Rage Theater
    213RT1YUA43
    MGMT2
    0324AA
    TAIWAN
    No to sa wsyzstkie informacje jakie widye na karcie prosye pomozcie mi znalesc odpowiedni bios

0
  • #7 31 Paź 2007 20:35
    iron64
    Spec Overclocking

Powtórzę za kolegą Stingerkiem, następna ofiara genialnych porad debili którzy sugerują podkręcanie karty przez zmianę BIOS.
    Zrobiłeś właśnie najgorszą z możliwych rzeczy i dziwisz się, że karta nie działa.

0
  • #8 31 Paź 2007 20:45
    TomiGos
    Poziom 11  

kolego dziekuje ja wypowiedz tera to ja juz wiem ze zle yrobilem ale madrz polak po szkodzie a teraz to ja prosze tylko o kazda mozliwa pomoc

0
  • #11 31 Paź 2007 22:32
    tzok
    Moderator Samochody

Karta w ogóle nie działa? Jeśli tak (znaczy, jeśli nie działa) to będziesz potrzebował drugiej na PCI, żeby widzieć co robisz. Linki do BIOSów masz podane. A na przyszłość o/c karty wykonuj z poziomu sterowników.

0
  • #12 31 Paź 2007 23:12
    TomiGos
    Poziom 11  

a do czego sluzy roysyeyenie BIN czy to tez mozna wgrac jako bios Poniewaz sciagnalem BIOS i nie ma tam ROM tylko

0
  • #13 01 Lis 2007 08:12
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co do nazwy pliku i rozszerzeń .ROM i .BIN , obydwa to pliki BIOS'u karty graficznej i są tym samym, tylko że podczas wyciągania z karty graficznej programiki nadają mu rozszerzenie .rom lub .bin .
    Co do aktualizacji bios'u "na ślepo" , gdy nic nie widzi się na monitorze najlepszym rozwiązaniem by było utworzenie dodatkowego pliku autoexec.bat i edytować go , dodając komendy, które to zostały podane przez kolegów powyżej.
    Przepraszam i więcej się już nie mieszam ponieważ posiadam nVidie i tylko na niej testowałem wgrywać = flash'ować BIOS / ROM.

0
  • #14 01 Lis 2007 18:45
    TomiGos
    Poziom 11  

A wiec tak jezeli chodzi o wgrywanie tego biosa to ja juz chyba sie poddam, bo nie wiem co mam robic jestem zielony zly sam na siebie i mam juz dosc. Wiec tak co do wgrywania na ciemno to nie wgrywam na ciemno poniewaz mam karte PCI. Wiec jestem juz w DOS pisuje wszystkie komendy i wszystko fajnie po wgraniu pliku ROM wyskakuje mi cos takiego
    no i karta nadal niedziala!!!
    A jak wgrywam pilk z rozszezeniem BIN wyskakuje cos takiego i nie wiem co mam dalej robic:
    Nie wim co mam robic:cry: Czy jak wstawie fotki mojej karty to jestescie w stanie powiedziec mi dokladnie co to za karta i jaki bios potzrbuje i jak wgrac ten BIN bo wyskakuje error.

0
  • #15 01 Lis 2007 19:01
    tronic1
    Spec od komputerów

Flashrom komunikuje że ustawienia pamięci w pliku .rom nie są zgodne z danymi w biosie ( no bo je zmieniłeś, jak podałeś na początku).Tak jak podpowiada program użyj argumentu -f (force ) wtedy wgrasz pomimo niezgodności.

0
  • #16 01 Lis 2007 21:25
    TomiGos
    Poziom 11  

Moze was zamecze pytaniami ale dokonalem kolejnego odkrycia udalo mi sie zrobic zeby plik BIN sie wgral ale wyskakuje cos takiego to co to znaczy co niemoze byc skasowane stary bios??? Czy co??
    tronic1 zastosuje sie do tego co napisales i zaraz odpisze.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 9 [sekundy]:

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

Nie wiem jak ale wreszcie sie udalo i spowrotem wszystko dziala tak jak dzialalo. I teraz mozna powiedziec ze jestem szczesliwy ale nie do konca, poniewaz mam najslabszy bios ze wszystki Radeonow 9600PRO i tylko na tym dziala a jest to bios z taktowaniem 324-182 czy mozna z tej karty cos wiecej wycisnac bo strasznie ja muli

0
  • #17 01 Lis 2007 21:31
    iron64
    Spec Overclocking

Poszukaj sobie w sieci programu Ati Tool i będziesz wiedział wszystko.

0