Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

N70 grzeje się, klawiatura wydaje dziwny dzwięk?

kael84 30 Oct 2007 22:21 837 0
    kael84
    Level 2  
    Tak jak w temacie. Prawdopodobnie od jakiegos czasu juz tak mam ale dopiero teraz zwrocilem na to uwage. Podczas dluzszego korzystania z telefonu z podswietlona klawiatura osiaga ona (prawdopodobnie jakis uklad pod nia) dosyc wysoka temperature. Sprawdzalem to zostawiajac wlaczony aparat i telefon chodzil jakies 15min rejestrujac video. Ciezko okreslic mi jaka osiaga temperature ale mysle ze jest ona na poziomie ok 40-50 stopni.Mysle ze jakby pozostal na dluzszy czas wlaczony to rozkrecilby sie bardziej. Co do 2giego problemu to zauwazylem to kiedys rano. Po przebudzeniu i "walnieciu" telefonu, w ktorym wlaczyl sie budzik wsunalem telefon pod poduszke... Poniewaz jestem na swoj sposob "melomanem" zwrocilem uwage na dosyc dziwny przytlumiony dzwiek. Brzmialo to jak zlapany komar. Zorientowalem sie ze podczas podswietlania klawiatury w telefonie jakis uklad pod nia emituje wysoki dzwiek. Niestety nie mam takich mozliwosci zeby go zarejestrowac a chetnie wrzucilbym taki fenomen na forum :) Pomozcie!! Napewno wiecie jak moge rozwiazac te problemy. Zalezy mi na tym zaprzestaniu grzania sie telefonu. Dodam, ze niestety nie dysponuje, nazwijmy to umownie, "laboratorium analizy GSM" :P nie posiadam jakis swietnych narzedzi a w telefonach grzebie jako amator. Zastosowalem kilka dziwnych patentow w tym telefonie i byc moze one tez maja wplyw na grzanie sie... Mianowicie:
    1. Na tylniej czesci plyty glownej powinien sie znajdowac jakis switch ktory uruchamia kamere jak zsunie sie tylnia czesc obudowy (przynajmniej tam wnioskuje po mechanizmach tam zawartych) a u mnie w telefonie go nie bylo...wiec zwarlem w tamtym miejscu 2 styki...i wtedy kamera zadzialala...niestety nie udalo mi sie dostac oryginalnego przelacznika...
    2. Kolejna sprawa to brak bateri do podtrzymania pamieci na przedniej czesci plyty glownej. Kupilem telefonik jako uszkodzony i troche w nim grzebalem. Zorientowalem sie, ze bateria lekko zasniedziala i wogole nie ma na niej napiecia, stwierdzilem, ze pewnie umarla smiercia naturalna i postanowilem ja wymontowac (pomyslalem ze moze rozladowywac glowna baterie)
    W tej sytuacji ciezko mi stwierdzic co moze miec wplyw na wybryki mojego telefonu...

Prosze o pomoc, wierze, ze ktos sie z tym spotkal.