Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Protel diody, błędy przy wysyłaniu na płytkę. Przyczyna?

31 Paź 2007 12:40 995 4
  • Poziom 21  
    Witam
    Podczas próby wysłana elementów na płytkę (Design _ Update PCB...)
    pojawiają się błędy związane wyłącznie z diodami (mam na schemacie 6 diód i wyskakuje dokładnie 12 błędów - nie widzi połączenia pomiędzy diodami a resztą schematu ) jeśli kontynuuje to na pcb diody są nigdzie nie podłączne ( zarówno zwykłe jak i SCHOTTKY).

Wygląda to tak:

Wie ktoś może co jest przyczyną tych komunikatów?

Pozdr.
  • PCBway
  • Poziom 20  
    Pierwszy raz widzę coś takiego. Wygląda na to, że footprint diody nie ma przyporządkowanych numerów wyprowadzeń i w związku z tym nie jest możliwe utworzenie węzłów. Spróbował bym zmienić footprint - weź inny z biblioteki. W pliku pcb dioda musi mieć podane numery wyprowadzeń (jak na załączonym obrazku), a załączonym przez Ciebie nie widać numeracji.
  • PCBway
  • Poziom 34  
    Pokazałeś bardzo małą diodę 1N4148, ale dałbym głowę, że 'pady' jej 'footprint' nazywają się A i C. Sprawdź więc w bibliotece dokładnie tych diod, które wstawiłeś do schematu, czy ich piny również nazywają się A i C. Tylko wtedy 'all nodes' będą 'founded'... :D
  • Poziom 21  
    Tak macie rację, ich piny były podpisane A i K, nim do tego doszedłem straciłem parę godz. :| testując różne warianty.
    Należy zmienić w bibliotece literki na cyferki.

Pozdro
  • Poziom 34  
    A wiesz, dla domowego wykonywania płytek, to warto SCH.LIB i PCB.LIB robić sobie samemu.
    - średnica zwykłego pada = 85mlis,
    - średnica otworu w każdym padzie = 20mils
    - szerokość przeciętnej ścieżki = 30mils,
    - Clearance Constraint w Design Rules = 13mils