Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utracone 3 lata pracy... Znawców tematu prosze o pomoc...

31 Paź 2007 13:50 1367 8
  • Poziom 24  
    Witam, zaczne od poczatku.
    Nie mieszkam w polsce, caly problem rozgrywa sie w holandii.
    Otoz wyglada to tak:

Znajoma poprosila mnie o sprawdzenie komputeru bo strasznie wolno zaczol dzialac mimo iz to calkiem dobra maszyna jest. Na pierwszy rzut oka wygladalo to jak zawirusowany komputer, wiec oczyscilem go i komputer zaczol chodzic dobrze. Zostawilem w hi-jacku log o numerze 10, bo usuniecie tego prawie zawsze konczy sie na reinstalce ktorej chcialem uniknac. Niestetu kilka dni pozniej mowi mi ze przestal jej dzialac internet (zauwazylem ze zainstalowala jakiegos antywirusa, wiec pwenie rozprawil sie z tym swinstwem w lsp), proby naprawienia lsp sie nie powiodly, zadne przywracanie systemu badz uzywanie lspfix etc nie pomogly. Wiec powiedzialem jej zeby nainstalowala windowsa. Kobieta tak tez zrobila, a przynajmniej probowala.
    Chialem uniknac samemu instalowac winde gdyz nie znam na tyle dobrze holenderskiego i dlugo minelo od mojej ostatniej instalki tego systemu.
    Tak czy siak z nia zabaralem sie do nainstalowania systemu, ale instalator wysypal bledem ze nie moze zainstalowac systemu na tym dysku bla bla... I windows juz nie wstal. Tutaj zaczolem sie martwic, podlaczylem dysk do swojego komputera w celu odzyskania danych i juz nie moglem uzyskac dostepu do folderow. Polecilem zaniesc jej komputer do sklepu niech inni sie o to martwia i zalecilem zeby kupila nowy dysk, zeby tylko zainstalowali jej system. Oczywiscie tak sie nie stalo, zaczeli odzyskiwac dane nie wiem jakim programem, przeformatowali i przepartycjonowali dysk i zostawili folder backup w ktorym sa same smiecie wygladajace jak skroty.
    Folder nosi nazwe System Volume Information dalej _restore{F427A695-1BBF-4B94-A4FB-5C9C490495EB} a tutaj znajduje sie masa folderow zaczynajacych sie od RP810 itd... w niektorych folderach mozna odnalezc pliki systemowe jak pliki dll ini jakies logi txt czasem exe ale znajduje sie tez tam folder snapshot w ktorym znajduja sie pliki bez rozszerzenia naj polejmniejsze z tych plikow nazywaja sie _REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
    I tu zaczynaja sie moje pytania. Czy istnieje jakikolwiek sposob odzyskania jeszcze tego co znajdowalo sie na dysku chodzi o dokumenty. (160GB dysk wczesniej nie mial zadnych partycji pracowal w FAT32, po wizycie w sklepie przepartycjonowali go na pol na NTFS tak wiec byl formatowany) czy da odzyskac sie dane ktore byly na dysku mimo operacji ktore wykonali na nim? Czy da odzyskac sie jakies dane z tego "backupu" jaki zrobili?
    Nagradzam za madre wypowiedzi, z góry Dziekuje

Dodam jeszcze ze "eksperci" ze sklepu pobrali 180 euro za odzyskanie dokumentow instalacje systemu, i teraz jesli w zaden sposob nie bedize dalo sie dostac do pewnych plikow sprawa bedzie musiala zakonczyc sie w sadzie.
  • Poziom 18  
    System Volume Information to folder w którym system trzyma dane potrzebne do przywrócenia komputera do wcześniejszego stanu. Otwórz narzędzie "Przywracanie systemu", wybierz punkt przywracania i zobacz czy zadziała.
  • Spec od pamięci masowych
    Jak nie da rady tym programem http://www.partition-recovery.com zobaczyć tej partycji FAT32 i czy pliki są widoczne, które chcesz odzyskać(niestety do odtworzenia partycji potrzebna będzie pełna wersja) to pozostaje ci raczej firma zajmująca się odzyskiwaniem danych.
  • Poziom 12  
    Ja polecam Handy Recovery. [ kolega Hucul podał link do niego] Mi ten program bardzo pomógł kiedy polecial system plików i wogóle nie było mozliwe otworzenie dysku.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Ja polecam program EasyRecovery Professional firmy Ontrack. Po pełnym formacie i nagraniu nowych rzeczy na dysk odzyskał większość danych.
  • Poziom 24  
    Witam, użyłem EasyRecovery przywrócił 50% danych z czego do odczytu nadaje się połowa tego. Niestety "eksperci" ze sklepu nadpisali 20 Gb danych na dysku więc sporo rzeczy poszło. Najważniejsze jest że najbardziej potrzebne dokumenty zostały odzyskane. Sklep za wszelką cenę chciał uniknąć sprawy w sądzie i zaproponowali zwrot poniesionych kosztów. Więc wszystko zakończyło się w sumie dobrze, z góry dziękuje za pomoc i naprawde polecam easyRecovery. Pozdrawiam