Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eberspacher D1LC zwalnia i sie rozpędza i tak cały czas.

adek1991 31 Oct 2007 17:58 5551 4
 • #1
  adek1991
  Level 17  
  Mam ogrzewanie firmy Eberspacher typ D1LC i mam taki problem że jak je uruchomię to po dłuższej chwili pracy ogrzewania zaczynają działac 2 przekaźniki(umieszczone w panelu przekaźników i bezpieczników w samochodzie marki SCANIA) i ogrzewanie raz działa szybko raz wolno razem z tymi przekaźnikami. Dopiero gdy sterownik grzania ustawi się na maksymalne grzanie to chodzi normalnie.
  A i jeszcze gdy ogrzewanie zwolni to załącza się nagrzewnica w samochodzie i wolno pracuje a jak ogrzewanie przyspieszy to nagrzewnica sie wyłącza.
  Info o ogrzewaniu:
  typ D1LC 24V
  numer ogrzewania 251775132192
  numer sterownika 25 1989 50 00 08
  A regulacja temperatury odbywa się za pomocą oryginalnego sterownika SCANII.
  Jeżeli ktoś posiada schemat podłączenia ogrzewania do scanii z oryginalna regulacją temp to też bym prosił o przesłanie.


  Z góry dziękuje.
  Pozdrawiam
  Adrian

  Regulamin pkt 11 Poprawić. goldwinger
 • #2
  SP7SEC
  Level 28  
  wszystko jest tak jak ma być ,zostało rozbudowane o wentylacje i dlatego włączają się wentylatory nagrzewnicy po nagrzaniu kabiny a zwalnianie następuje po osiągnięciu temperatury a urządzenie nie wyłączy się bo oczekuje na spadek temp. bo gdyby miało startować od początku to następuje znaczne nadszarpnięcie akumulatorów ze względu że przy gaszeniu grzeje świece żarową i przy starcie też ,a tak to tylko chodzi wentylatorek parenaście watów a nie 20 A
 • #3
  adek1991
  Level 17  
  no tak ale gdy kierowca chce spac to jest bardzo denerwujące gdy ogrzewanie co kilka sekund działa szybko i znowu kilka sekund i zwalnia i tak cały czas.
  A moim zdanie ogrzewanie powinno zwolnic i chodzi wolno a nie przyspieszac i zwalniac cały czas.
 • #4
  adek1991
  Level 17  
  ktoś pomoże??
 • #5
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Witam!
  :idea: Opis poprawy sterowania nagrzewnicą.
  W sterowniku temperatury CTT jest termostat (rezystor NTC kolor niebieski)
  Należy go wydłużyć tak aby nie wystawał za obudowę a nie był schowany.
  Dodatkowo z tylnej strony termostatu nałożyć niewielką gąbkę tak aby ciepło z tranzystorów nie podawałociepła na termostat. Wtedy można będzie ustawić temperaturę na panelu poniżej punktu 9, nie będą włączać się wentylatory nawiewu aby obniżyć temperaturę.
  W załączeniu schemat Sterownika ogrzewania-klimatyzacji do scanii 4-serii z zegarem modułowym i nagrzewnicą D1LCC Eberspachera.[/i]
  Attachments: