Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant turbo VU plus 242-5

01 Lis 2007 08:06 2103 1
  • Poziom 10  
    Witam, jek podłączyć ten kocioł z zasobnikem ciepłej wody użytkowej a do tego jeszcze dopiąć kominek z płaszczem wodnym tak aby można było korzystać z kominka do ogrzewania CO oraz przygotowania CWU.Zasobnik jest z 2 wężownicami do jednej w przyszłości mam zamiar dopiąć kolektory, a ztego co się orientowałem to ten kocioł ma wbudowany zawór 3-drogowy
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    kocioł wersja VU PLUS jest wyposażony w zawór 3 drożny, co do połączenia kominka do instalacji to sprawa jest prosta : instalację wodną kominka należy budować w systemie otwartym z naczyniem wzbiorczym , połączenie z instalacją kotła gazowego ( zamknięta z naczyniem przeponowym) należy wykonać poprzez wymiennik np. płytowy lub małą wersję wymiennika rurowego. tak spięte instalacje podłączamy do jednej z wężownic zasobnika CWU ( zasobnik musisz mieć tzw. biwalentny czyli 2 wężownicowy). instalację solarną podłączysz sobie do drugiej wężownicy zasobnika ( kolektory słoneczne będą ogrzewać tylko CWU). pozostaje kwestia podłączenia elektrycznego i sterowania - co jest proste ale raczej do wykonania na bierząco - gorzej z wytłumaczeniem... .
    No i zastanów się nad sensownością włączania kominka w obieg grzewczy.... dla mnie mało interesująca opcja