Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przerób XP na Viste to proste!

Mateusz24123 01 Nov 2007 13:21 3522 9
    Mateusz24123
    Level 10  
    Witam!

W tym temacie opisze jak można zmienić naszego XP na Vista!

Przed wykonaniem jakiejkolwiek operacji przeczytaj dokładnie całą instrukcje.

Krok 1. Zmiana wyglądu okien, ikon i paska start

Pobieramy i instalujemy program Vista Inspirat

Krok 2. Zmiana ekranu bootowania

Ekran bootowania to ten ekran który widzimy gdy wczytuje sie Windows
    Zmienimy go w następujący sposób:
    -Instalujemy program BootSkin jest spakowany w załączniku
    -Włączamy program
    -Plik ---> Otwórz i otwieramy plik vista.bootskin (znajduje sie w archiwum w załączniku)
    -Wyłączamy program
    -Znowu załączamy klikamy 2 razy na złoty ekran Vista

Uwaga! Jeśli posiadamy Windowsa XP SP2 to po zmianie ekranu bootowania komputer sie nie uruchomi! A jeśli już to zainstalujemy i komputer nie będzie sie chciał uruchomić to wtedy uruchamiamy system w trybie awaryjnym i zmieniamy ekran bootowania na domyślny.

Krok 3. Zmiana zegara.

Najprostszy krok. Po prostu instalujemy program znajdujący sie w archiwum w załączniku pod nazwą LClock.exe

Krok 4. Teraz dopiero ponownie uruchamiamy komputer

UWAGA! Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody jakie mogą spowodować te programy! Robicie to na własną odpowiedzialność, ale zapewniam ze program sprawdziłem na 3 systemach(Windows XP Professional Service Pack 2, Service Pack3 oraz XP Home Edition) i nic sie nie uszkodziło

Pozdrawiam Mateusz!
    lukas_sa
    Level 16  
    2,35 ptk za coś co od dawna jest w necie. Naprawdę to nie nowość:/.
    Jatin
    Level 15  
    No i kwestia podstawowa po jaka cholere instalowac cos co na dziendobry zajmuje 80 MB ramu i nie spelnia zadnej funkcji. Jest to dla mnie zupelnie nie zrozumiale.
    Platon
    Level 42  
    Cala ta przeróbka to nic innego niż tzw "wiejski tunning"
    User removed account
    User removed account  
    tzok
    Moderator of Cars
    Jedna wskazówka, nie jestem zwolennikiem takiego upiększania systemu i instalowania jakiś nieautoryzowanych patchy, ale jest bardzo prosty sposób na theme z Visty, bez instalowania żadnych programów na stałe - mianowicie trzeba zainstalować Vista Inspirat 2, po czym go... odinstalować, podczas odinstalowania zapyta czy chcemy nadal używać tematu Visty - odpowiadamy twierdząco i jedyne co pozostaje w systemi to spatchowany plik uxtheme oraz temat Aero w katalogu Resources\Themes.
    Mateusz24123
    Level 10  
    Jatin wrote:
    No i kwestia podstawowa po jaka cholere instalowac cos co na dziendobry zajmuje 80 MB ramu i nie spelnia zadnej funkcji. Jest to dla mnie zupelnie nie zrozumiale.

Nie prawda!!! Nie bierze wiele więcej niż zwyczajny xp!
    Jatin
    Level 15  
    Kolego Mateuszu przetestowalem to!!!
    zajmuje 80MB, nie daje kompletnie nic, wyglada jak to napisal Platon jak wiejski tunig wiec czemu to ma służyć ? Prosze o jeden racjonalny argument dla ktorego mam robić z i tak kiepskiego xp jeszcze gorsza padline? Bo nadal to do mnie nie dotarlo!

Pozdrawiam :)
    Mateusz24123
    Level 10  
    Drogi kolego Jatinie!
    Nie zajmuje 80 mb ramu, ponieważ nie chodziłby wtedy na komputerze,który posiada 128 mb ramu(taki komputer posiada moja siostra). A ten "wiejski tuning" to tylko dla szpanu :D

Pozdrawiam :)
    tzok
    Moderator of Cars
    Sam theme - nie zajmuje więcej niż Luna, ale już dodatki typu przezroczystość okien, bajerancki zegarek i inne dodatki - zajmują.

XP na komputerze ze 128MB RAM i do tego z włączonymi skórkami to już "lekka" przesada :/ a jak najbardziej można uruchomić program zajmujący i 80MB na komputerze ze 128MB RAM - jest przecież plik wymiany.