Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Vaillant VKatmoVIT, pompa ogrzewania nie wyłącza się.

01 Lis 2007 16:48 3342 1
 • Poziom 2  
  Witam!

  Posiadam piec Vaillant VK atmoVIT + regulator VTR390. Po włączeniu ogrzewania pompa ogrzewania pracuje w trybie ciągłym, tj. nie wyłącza się po zaniku sygnału zapotrzebowania na ciepło.
  Próbowałem zgodnie z instrukcją zmieniać parametr d.01 (właściwie to d.1 bo nie ma w menu d.01) - czas wybiegu pompy obiegu grzewczego,
  niestety bez skutku.

  Pompa wyłącza się dopiero gdy piec przestawia się na grzanie ciepłej wody (po skończeniu grzania ciepłej wody pompa ogrzewania znowu się włącza).

  Czy ktoś może mi doradzić gdzie mam szukać usterki?

  pozdrawiam
  Piotr
 • Poziom 1  
  Kotły VK posiadają cztery tryby pracy pompy obiegu grzewczego (kolejność przypisów moze być pomylona):
  1- praca ciągła (jak u ciebie- ja też tak miałem to spać nie mogłem bo słyszałem przez 24 h przepływ wody w kaloryferach)
  2- praca wg. programatora zewnętrznego- pokojówki (teraz tak mam z eurosterem 2000 i to on załącza pompę i wyłącza)
  3- praca wg. czujki temp. wody kotłowej
  4- praca wg. programatora na kotle

  Może coś poplątałem ale zmiana trybu pracy kotła odbywa się przez przełączenie zworki (taki mostek- ale odlany w całości- coś jak kostka) na stykach ułożonych w kwadrat (można tę kostkw wpiąc w 4 pozycjach)- ten "kwadrat" znajduje się nad główną szyną przyłączeniową pod panelem sterującym (tam gdzie są podączone pompy, programatory itp.)- każdy bok kwadratu jest opisany cyfrą 1,2,3,4- wielkość kwadratu ok. 2cm x 3 cm- widać go nad ta listwa przyłączeniową mniejwięcej w rejonie środka listwy.
  Może pomogłem...........