Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Humax 5400, nie załącza się po włączeniu do sieci.

pawel.przekop 01 Nov 2007 20:48 1068 1
    pawel.przekop
    Level 2  
    Witam!
    Otoz mam problemy z Humaxem 5400 po wlaczeniu do sieci nie zalacza sie. Wymienilem juz wszystkie kondensatory po stronie wtornej. Dodam ze zasilanie na wyjsciach zasilacza jest ale nie takie jak opisane na plytce tylko wieksze w niektorych przypadkach nawet dwa razy. Pozatym slychac cykanie dochodzace chyba z tego ukladu 1L0380R. Czy mozna w jakis sposob zdjagnozowac czy ten uklad jest do wymiany? Jezeli tak to jak to zrobic? Diody i rezystory sprawdzilem wszystkie i wyglada ze sa OK. Napewno powinienem jeszcze wymienic kondensatory po stronie pierwotnej ale niestety jestem w tej chwili W norwegi a tu jest naprawde ciezko z tymi czesciami o same elektrolity musialem sie niezle napocic. Czy mozna jakos sprawdzic to bez wymiany tych po stronie pierwotnej mam na mysli jakies mostki albo cos w tym stylu?Chcialbym poprostu miec pewnosc co jest walniete tak zebym mogl zamowic to u nas w polsce. Z gory dzieki za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

Kolego, przeczytaj punkt 11.1 regulaminu forum. <SławeK>

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Sorki ale jakos umknal mi ten punkt regulaminu.Zrobilem to nieswiadomie.Zachowalem sie jak gowniarz i obiecuje ze wiecej sie to nie powtorzy. I sorki ze nie uzywam polskich literek ale niestety mam tu takiego windowsa ktory nie uznaje naszych znakow. Doszedlem juz do tego ze napiecie chyba sterujace (pewien nie jestem) tym ukladme wynosi 14 V wiec wedlug specyfikacji ktora znalazlem w necie do tego ukladu to chyba jest wartosc wlasciwa. I co moze oznaczac wyprowadzenie FB ? Pierwszy raz sie z takim oznaczeniem spotykam. Wogole to uklad ma wyprowadzenia V , D, G i to nieszczesne FB. Wlasnie na V wchodzi te 14 V, D to przypuszczam Drain, G to Gate a co to jest to FB??? Dzieki za jakiekolwiek rady.
    elek77
    Level 24  
    Jest to układ sterujący przetwornicą zintegrowany z kluczującym tranzystorem polowym. Miałem kilka przypadków że przegrzewał się i dawał złe napięcia po wtórnej stronie lub też nie działał całkowicie. Tylko włożenie podejrzanego układu do 100% działającej przetwornicy mogłoby cię oświecić. Chyba że jest definitywnie skopany i robi zwarcie (lub inny oczywisty przypadek), to wtedy wszystko jasne :).