Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon ip1500 ponownie zaschła głowica

01 Lis 2007 22:16 8565 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Nie wiem jak się to ma do tej drukarki, ale jestem przekonany że to wina tuszu. Miałem podobne problemy w innej.
  • Poziom 26  
    Ja powiem tak, ostatnio wyrzuciłem prawie nowego epsona, a to dlatego że zaczeło mnie irytować ciągłe zasychanie, potem czyszczenie, i okazuje się że nowy tusz który przed chwilą włożyłem już niby jest pusty. Chipy też mnie zdenerwowały, bo po którymś tam resecie zapaliła się wymiana pampersa, co już przepełniło ta czarę goryczy. Teraz mam HP, bez chipów, z dużymi zbiornikami, bez jakiś tam wymuszonych przeglądów, i w końcu ze spokojem zasiadam w dowolnym momencie i po prostu drukuję...
  • Poziom 10  
    Od 1,5 roku używam Canona ip2000. Ma te same kałamarze, co ip1500. Kupiłem za grosze na Allegro i oddzielnie za 130 nową głowicę. Jest super. Jeżeli mogę cos doradzić to:
    1. Żadnych atramentów w butelce. Na ogół jest to najgorszy badziew rozlewany gdzieś w stodole. To że sprzedajacy nalepki kolorowe stosuje i epatuje fajnymi nazwami, nic nie znaczy. Używam chińszczyzny z Allegro i o dziwo nie zapycha ona dysz. Oczywiście kolory są inne niż z oryginału. Przy wydrukach domowo-biurowo-szkolnych absolutnie to nie przeszkadza, a zdjęć i tak na takich drukarkach nie ma co drukować, zwłaszcza, że można odbitki dosłownie za grosze zamówić.
    2. Lekko zapchaną głowicę radzę namoczyć w płynie udrażniającym, potem pomęczyć ją 'krwistymi' wydrukami. Oczywiście zmiana tuszu na inny jest KONIECZNA Tym sposobem uratowaliśmy z kumplem jego drukarkę.
    3. Jak czyszczenie nie pomoże - dokupić głowicę. Zawsze to taniej niż kupno nowej, tym bardziej, że tych nowych to nawet za darmo bym nie wziął. Cena samej drukarki nic wielkiego, ale te tusze z mikroprocesorem to jest dopiero nieszczęście!!! Przecież to tak jest, że jak tylko na rynku pojawia się chńska podróba tuszu, drukarka NATYCHMIWIAST jest wycofywana z produkcji. Te ludki na tuszach zarabiają więcej niż na samym sprzęcie. Koszt produkcji to jakieś śmieszne centy, a po kilkadziesiąt dolarów chcą brać.

Tusze używam dokładnie takie: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=259561858 - to nie jest żadna reklama (pierwszy, jaki sie napatoczył] i sprzedawcy nie znam. Ja kupowałem czarny za 1,7zł, kolor 1,95zł. Kupiłem cały worek tego i mam spokój. Zdarza się kałamarz źle zamknięty i nie działający, ale żadko i nie żal wyrzucić.

4. Bez względu na jakość tuszu, ponieważ w tych modelach głowica jest stała, należy cokolwiek wydrukować raz na 4-5 dni [tydzień to już za długo]

Przed Canonem miałem, ponoć 'wspaniałe', HP, ale przegrałem walkę z napełnianymi kałamarzami. Od czasu przejścia na Canona rodzina mówi że jestem spokojniejszy.
    Czego i Tobie życzę
  • Poziom 10  
    Dzięki za podziekowania :D

Sposób na 'pampersa" w ip2000 jest taki:
    1. wyłącz drukarkę
    2. przyciśnij reset i trzymaj go
    3. przyciśnij power i puść reset
    4. przyciśnij reset 2xrazy
    5. puść power dioda zasilania zacznie mrugać, gdy będzie się świecić na stałe przyciśnij 4xrazy reset
    6. wyłącz drukarkę za pierwszym razem może się nie wyłączyć to próbuj do skutku za drugim powinno się udać

Proste :wink:, dlaczego tak? - zielonego pojecia nie mam. Ściągnięte z netu i sprawdzone przynajmniej raz na ip2000 - działa na 100% :lol:

Może w ip1500 też zadziała:?: