Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Samsung SV4002H - nie można utworzyć partycji.

ADAM99 02 Lis 2007 09:52 3992 5
  • #1 02 Lis 2007 09:52
    ADAM99
    Poziom 12  

Witam

Posiadam dysk Samsung SV4002H 40gb który ma dość dziwną usterkę - nie daje sie na nim nic zapisać ani utworzyc partcji. Dane SMART sa prawaidłowe. Dysk jest wykrywany poprawnie przez BIOS. Próba zerowania programem WD Clear czy podobnym nic nie daje mimo ze program nie wyswietla błedów ale dysk nadal posiada partycje (NTFS) której nie mozna usunać. Test w spatchowanej wersji HUTIL 1.22 wykazuje błąd weryfikacji zapisu. Podczas odczytu modułów z SA w programie Vtool występują błedy przy niektórych modułach. To samo wystepuje przy odczycie takim programikiem PCSAMSPP.exe z pakietu PC3000. Skanowanie w MHDD przebiega prawidłowo, znajduje tylko kilka uszkodzonych sektorów na samym początku dysku.

Wyczytałem w sieci ze w takim przypadku jedyne co jeszcze mozna zrobić to operacja burn-in oraz wgranie modułow na nowo.

Znalazłem w sieci pliki do innego modelu dysku tzn. SP4002H i innych SPxxxx. Nie czy wiem czy te pliki mozna uzyc dla dysku SV4002H.

Czy ktoś mógłby udostepnić odpowiedni skrypt burn-in dla tego dysku i pliki z firmware?

Proszę przestrzegać regulaminu forum.
    Poprawiłam temat postu.
    charm_spider

Moderowany przez jankolo:

Przeniosłem z działu Komputery Hardware

0 5
  • #2 02 Lis 2007 11:24
    slvestr
    Poziom 32  

Może to http://www.ihdd.ru/download/software/llf-low-level-format-tool/

Dodano po 5 [minuty]:

Ewentualnie dyskietka startowa dogrywamy do niej debug.exe i robimy fdisk/mbr jak nie pomoże to:
    uruchamaimy debug
    pojawi sie prompt"-"
    piszemy:
    f9000:0 200 0
    uruchamiamy assembler piszac "a"
    naciskamy enter i piszemy
    mov dx,9000
    mov es,dx
    xor bx,bx
    mov cx,0001
    mov dx,0080
    mov ax,0301
    int 13
    int 20
    naciskamy enter aby zakończyc edycje i naciskamy "g"
    jak wszystko ok to program zakonczy działanie. PO tym piszemy "q" i robimy restart

0
  • #3 03 Lis 2007 23:30
    ADAM99
    Poziom 12  

Witam

Formatowanie niskopoziomowe zarówno wskazanym programem jaki i firmowym samsunga nic nie dało pomimo ze trwało dość długo a program wyświetlił komunikat o pomyślnym zakończeniu... Tego sposobu z funkcją asemblerowa nie próbowałem bo chyba w tym przypadku nie ma to wiekszego sensu. Partycja NTFS jak była tak jest dalej.

0
  • #4 04 Lis 2007 08:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Lis 2007 09:58
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Kolego ADAM99 , jak już o czymś piszesz , to ten opis należało by udokumentować skanem/screenem .
    Poza tym dysk może mieć blokadę , lub uszkodzenie w Cache-u .
    Sprawdź co można zrobić z dyskiem w programie HDD Repair .

Pozdrawiam .

0
  • #6 04 Lis 2007 10:02
    ADAM99
    Poziom 12  

Witam

Przyczyna nie podania danych modułow SA jest bardziej prozaiczna... Sprawdzałem to jakis czas temu i po prostu nie pamietałem dokładnie gdzie wystąpiły błedy, a ze to były narzedzia DOS-owe gdzie funkcja kopiuj/wklej zwykle nie działa to nigdzie tego nie zapisałem .

Co do odczytu i wgrywania SA to mam programik Vtool 5.07

Wklejam odczyt SMART-a z HDtune :

Dysk Samsung SV4002H - nie można utworzyć partycji.

Ten mój dysk ma oznaczenie na naklejce z boku obudowy: RRSSB i rozpoznawany jest jako SV4002H QP100-09

Załaczam też znaleziony w sieci plik Exela w którym jest podane jakie sa potrzebne pliki do konkretnego modelu i wersji softu dysku.
    Postaram sie przeskanować jeszcze raz MHDD i podać odczyt.

Pozdr
    ADAM

Moderowany przez Mikippp:

Link usunięto -> Regulamin.

0