Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring -kamera obracana sterowana przez lan

02 Lis 2007 10:53 2515 5
  • Poziom 21  
    Witam
    Przymierzam się do stworzenia małego monitoringu, bo z jednej kamery która będzie sterowana przez sieć.
    Oczywiście ceny powalające, ale tak sobie kombinuje i mam pytanie.
    Czy jest możliwość zakupu dobrej kamery (mam już na oku) i włożenia jej do kopuły którą będzie można sterować z poziomu komputera podłączanego do sieci?
    Chodzi mi o możliwość obserwacji terenu przez internet.
    Ceny takiej obrotowej kamery to 1500zł wzwyż, a taka która mnie interesuję (właściwości) to w takim zestawieniu około 4000.
    Same "oko" można kupić o wiele taniej, dlatego kombinuję ze złożeniem takiej kamery.
    Jest to do wykonania?
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Hmm. mozesz sprubowac poszukac rozwiazania polegajacego na stworzeniu takiej ruchomej kamery z dwoch czlonow. 1 - kamera stacjonarna - w opcji z motozoomem, 2- obrotnica sterowana napieciowo/albo przez RS232... Oczywiscie wszystko zalezy jaka chcesz miec ta kamere obrotowa.... Czy to ma miec porzadny zoom, czy ma miec presety itp.. Moze sprecyzuj jeszcze co cie dokladnie onteresuje to pomozemy.
  • OptexOptex
  • Poziom 20  
    Obawiam się że koszty kombinacji będą zbliżone do wartości kamery obrotowej zintegrowanej. To po pierwsze. Po drugie to nawet na fabrycznej głowicy uchylno obrotowej i obiektywie z motorzoomem nie osiągniesz nigdy takich właściwości jakie ma zintegrowana kamera (obrót o 360*, szybkość obrotu, dokładne presety) a i tak cena na pewno przekroczy wartość zintegrowanej kamery. Po trzecie jeżeli zechcesz sam montować głowicę uchylno-obrotową (da się zrobić) i sterowanie do tego (też by się dało) to zintegrowanie sterowania głowicy, obiektywu i kamery wymagałoby raczej samodzielne zaprojektowanie sterownika (trzeba być mocnym w uP) a i tak raczej nie osiągniesz raczej wygody w sterowaniu. Obiektywu z MZ raczej nie zrobisz - a ceny takich są raczej wysokie. Tak czy inaczej wg mojej opinii lepiej wydać na zintegrowaną kamerę (i jeżeli ma być sterowalna przez net to raczej kamerę IP) niż kombinować, wydać prawie tę samą kasę (jeśli nie większą) i być potem ***** na samego siebie)

Dodano po 4 [minuty]:

Co do kamer IP to może zerknij na taką:
    http://www.dipol.com.pl/kamera_ip_obrotowa_mjpeg-mpeg-4_pixord_p410_K1231.htm

Co prawda nie pełne 360* i bez MZ ale za to dobra cena niezła jakość i nie potrzeba nic więcej niż tylko kamery i komputera
  • Poziom 21  
    Obrót nie koniecznie musi być płynny, kamera w godzinach pracy miałaby mieć inne ustawienie, a inne po jej zakończeniu (w nocy)
    Obrót lewo>prawo 180'
    Najpierw myślałem o IP, ale porównując ich jakość obrazu z kamerami do 'prawdziwego' monitoringu od razu zrezygnowałem z tego pomysłu...
    Widzę że z głowicą obrotową będą pewne kłopociki (głównie finansowe) dlatego może lepiej pomyśleć o dwóch kamerach we jednej kopule?
  • Poziom 21  
    Znajomy podrzucił mi dwie kamery obracane w okazyjnej cenie.
    Możecie powiedzieć która lepsza i mniej-więcej ile są warte?

Monitoring -kamera obracana sterowana przez lan
  • Poziom 21  
    Chciałbym się przypomnieć z pytaniem, bo nie wiem którą wybrać....