Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP5L

kursant 29 Lis 2003 08:21 1972 12
  • #1 29 Lis 2003 08:21
    kursant
    Poziom 17  

Witam!

Szukam przyczyny odpadania tonera przy wydruku dwustronnym na drukarce HP5L.
    Jak drukuję jednostronnie to wszystko jest Ok możma kartkę zginać, łamać i wszystko jest w porządku. Ale gdy drukuję na drugiej stronie już zadrukowanej kartki to tekst czy grafika z wcześniej wydrukowanej stony odpada pozostaje w drukarce przyklejając się na nastepnej kartce, brudząc wnętrze drukarki a na papierze toner jest twardy, spieczony jakby gruby, częściowo sam oddziela się od papieru nie mówiąc już o przjechaniu ręką po papierze bo wtedy oddziela się prawie całkowicie.
    Jwśli ktos to przerabiał lub ma jakieś konkretne sugestie a nie domysły to proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam kursant!

0 12
  • #2 29 Lis 2003 08:25
    fest
    Poziom 22  

Miałem podobny problem przy wydrukach z tej drukarki. Brudziła następną stronę przy pobieraniu papieru rozwiązałem ustawiając mniejszą grubość toneru w firmowym sterowniku.

0
  • #3 29 Lis 2003 08:33
    kursant
    Poziom 17  

Masz na myśli mniejszą intensywność wydruku?
    Robiąc jasniejsze zadrukowanie?
    Hmmm to czemu przy wydruku jednostronnym jest wszystko dobrze?

0
  • #4 30 Lis 2003 19:28
    Kazik
    Spec od drukarek

Objawy wskazują na nieprawidłową pracę fusera - aha spróbuj zmienić papier na "lepszej " jakości - nie tak całkiem dawno po przez zmianę papieru "usunąłem" podobną usterkę.

0
  • #5 01 Gru 2003 06:23
    kursant
    Poziom 17  

A co nazywasz fuserem?

0
  • #6 01 Gru 2003 08:31
    Kazik
    Spec od drukarek

Fuser, "piec", utrwalacz - podzespół drukarki który "wprasowuje" toner na kartkę, folię (nośnik).

0
  • #7 01 Gru 2003 10:29
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

a z ktorej strony odpada toner z tej ktora byla drukowana jako pierwsza czy jako druga???

0
  • #8 03 Gru 2003 07:15
    kursant
    Poziom 17  

Z tej która była zadrukowana jako pierwsza.

0
  • #9 03 Gru 2003 08:21
    Kazik
    Spec od drukarek

Hmm.. a w jakim stanie jest rolka dociskowa w fuserze?

0
  • #10 03 Gru 2003 08:30
    kosmita

No i jaki toner uzywasz??? ja drukuje na oryginalnych tonerach ksiazki dwustronnie(oczywiscie zeby dobrze przetestowac drukarke :D ) i czegos takiego nie zauwazylem... moze to przyczyna w tonerze lezy i tak jak wczesniej Kazik mowil dla tego konkretnego tonera jest niewlasciwa temperatura utrwalania.

Pozdrawiam

0
  • #11 04 Gru 2003 07:12
    kursant
    Poziom 17  

Rolki dociskowe są w dobrym stanie.
    Toner oryginalny HP i to jest już drugi kardeidż.
    Jak rozpoznać - zmierzyć temperaturę utrwalania, a jaka powinna być właściwa?

0
  • #12 04 Gru 2003 08:44
    kosmita

Skoro uzywasz oryginalnego toneru (podejzewam ze papier tez jest ok) to jeszcze jedno pytanie czy ktos nie wymienil w tej drukarce fusera na fuser z 6L.. w tej drukarce jest czujnik temperatury (termistor) na plytce z grzalka niestety nie znam jego charakterystyki wiec niestety nie powiem jakie powinno byc na nim napiecie podczas drukowania... najlepiej (o ile to mozliwe) podmienic fuser z dobrze dzialajacej 5L i zobaczyc czy wina lezy po stronie fusera czy elektroniki kontrolujacej

Pozdrawiam

0
  • #13 04 Gru 2003 17:39
    kursant
    Poziom 17  

Nie wiem czy ten fuser był zmieniany ja ją kupiłem latem ubiegłego roku a ponieważ rzadko a z początku wogóle nie drukowałem dwustronnie, więc nawet o tym nie myślałem, że jest coś nie tak.
    Piszesz "... najlepiej (o ile to możliwe) podmienić fuser z dobrze działającej 5L i zobaczyć czy wina leży po stronie fusera czy elektroniki kontrolującej " no tak, ale trzeba go mieć niestety!

0
  Szukaj w 5mln produktów