Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T4 Eberspacher D3W

03 Lis 2007 21:14 8356 9
  • Poziom 10  
    witam mam problem z dogrzewaczem w wolkswagenie T4 nie można odpalić , próbowałem zacząć od zwarcia kabelków przy czujniku temperatury , nic nie dało , następnie rozpiełem wtyczkę przy dogrzewaczu i podałem na pin1 +12v z aku , na pin2 -- masa na pin3 - mase na pin4 +12v z aku w drugiej połówce wtyczki idącej do pompy paliwa ,do wtyczki idącej do dogrzewacza na pin 6 i 7 +12v z akumlatora i nic nie dało nie odpaliło , postanowiłem wybudować dogrzewacz , rozebrałem go na części , sprawdziłem świece żarową na krótko jest sprawna grzeje , następnie wentylator w piecyku na krótko jest sprawny obraca się lekko nie obciera nigdzie , jeszcze obok świecy żarowej jest czujnik temperatury nie wiem jak go sprawdzić czy jest dobry , Mam jeszcze pytanie dotyczącej pompy paliwa jak podaje napięcie na pompę to słychać jeden stuk w pompce , i nic dalej nie słychać czy to normalna jest sytuacja czy pompka powinna stukać cały czas i pompować paliwo do pieca bo w przeciwnym razie podejrzewam uszkodzoną pompę paliwa i jak powinna normalnie pracować . Dziękuje z góry dogrzewacz jest to D3W może zrobiłem coś nie tak to prosze o wyjaśnienie i pomoc

Regulamin pkt 11.1. Przeredaguj temat! <Błażej>

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

witam co do regulaminu to przepraszam , jestem tu nowy i nie wiem jak tu jest na tym forum . Mam dogrzewacz EBERSPACHER D3W disel Nr25 1864 00
  • Poziom 10  
    witam jak powinna pracować pompa paliwa po dodaniu napięcia 12v odgłosy stukania cały czas , czy jeden stuk i tak impulsowo , czy jest możliwość sprawdzenia sterownika piecyka czy nie jest zablokowany. Po podaniu na pin1 +12v do pieca , i na pin2 - masę na pinie 3 i 4 powinno być napięcie do odpalenia można w pin 3 i 4 podłączyć żarówkę .
  • Poziom 35  
    Na piny 3 i 4 sterownik wystawia impulsy do zasilania pompki. Pompka to po prostu elektromagnes z tłoczkiem i zaworkami. Po podłączeniu napięcia słychać stuk i po zdjęciu napięcia też stuk. Tak ma być. Przed rozruchem sterownik sprawdza ciągłość obwodu pompki więc Twój eksperyment musiał skończyć się niepowodzeniem. Sprawdź czy do wtyczki piecyka dochodzą wszystkie napięcia.
    Jeśli zamiast pompki podłączysz żarówkę to sterownik może uznać że jest przerwa na pompce bo żarówka ma większy opór. Podłącz MAŁĄ żarówkę równolegle do pompki. Albo posłuchaj czy pompka stuka.
  • Poziom 10  
    witam brak stałego napięcia na pinie 1 +12v skąd jest wzięte napięcie i czy jest jakiś bezpiecznik lub przekażnik po drodze do dogrzewacza .
  • Poziom 13  
    sprubuj isc po wiazce z tego co pamietam to bezpiecznika chyba niema a napiecie na pinie 1 powinno byc caly czas niezaleznie od stacyjki
  • Poziom 35  
    Przekaźnika nie ma na pewno, bezpiecznik raczej jest. Sprawdź w skrzynce bezpieczników. Szukaj "dużego" bezpiecznika 25 lub 30 A. A może ktoś wyjął bezpiecznik ? W gniazdach w których fabrycznie nie ma bezpiecznika nie ma też styku. Zobacz czy w którymś gnieździe w którym brak bezpiecznika nie ma metalowego styku.
  • Poziom 10  
    sprawdziłem kabelek od dogrzewacza w stronę skrzynki z bezpiecznikami i okazało się że jest bezpiecznik spalony wymieniłem na nowy ,sprawdziłem napięcia wszystko było jak się należy , wyjęłem czujnik temperatury zwarłem styki odpaliłem auto , po chwili piecyk odpalił pochodził przez chwile i wyłączyłem silnik w tym momencie przepalił sie bezpiecznik był 10A wymieniłem na 15A odpaliłem drugi raz i narażie jest wszystko OK , jaki powinien być bezpiecznik prawidłowy żeby nic nie spalić .Jeszcze jedno pytanie powinno się odpowietrzyć układ wodny czy nie trzeba bo miałem wymontowany ten piec i teraz go zamontowałem ale nie spuszczałem płynu całego tylko przy dogrzewaczu zacisnełem węże . Chce przerobić teraz na ogrzewanie postojowe i mam pytanie gdzie mogę kupić pompę wodną lub z jakiego auta ewentualnie będzie pasowała i jak taka pompa wygląda . Proszę o jakieś namiary na sklep lub jakiś link .Dziękuje za pomoc udało się odpalić ten piecyk z waszą pomocą .
  • Poziom 10  
    czy napięcie po stacyjce 12v idzie do czujnika temperatury . mam już pompę wodną teraz muszę ją zamontować gdzie najlepiej przed dogrzewaczem czy za , jeszcze muszę się zaopatrzyć w sterownik dwu lub trzy kanałowy na pilota , jaki byłby lepszy chodzi mi o sterownik << twoster >>
  • Poziom 10  
    dzekirudy napisał:
    czy napięcie po stacyjce 12v idzie do czujnika temperatury . mam już pompę wodną teraz muszę ją zamontować gdzie najlepiej przed dogrzewaczem czy za , jeszcze muszę się zaopatrzyć w sterownik dwu lub trzy kanałowy na pilota , jaki byłby lepszy chodzi mi o sterownik << twoster >>
    lub może ktoś coś innego zaproponuje .