Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch z komputera, telewizja satelitarna, serwer VLC.

03 Lis 2007 21:12 1546 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciał bym rozdzielić telewizje satelitarną po domu ale w postaci cyfrowej np poprzez serwer VLC tak, żeby móc oglądać telewizje np. w laptopie lub na komputerze a także na telewizorze poprzez Set Top Box. Dodam że na każdym urządzeniu chciał bym oglądać inny program. Jak to zrobić jakiego tunera użyć i jakiego oprogramowania (najlepiej serwer linuksowy bo darmowy)?
  • Poziom 24  
    Wiele urządzeń + różne programy = wiele urządzeń + wiele tunerów. To tuner/karta DVB decyduje jaki odbierasz program. Są oczywiście tunery podwójne ale ... . Jeśli jestem w błędzie to niech ktoś poprawi.
  • Poziom 10  
    Słyszałem że jeden tuner potrafi próbkować na raz wiele kanałów i tą metodą zgrywać wszystkie programy z określonego zakresu częstotliwości tylko nie wiem nic dokładniej na ten temat. Może ktoś mógł by przybliżyć tą metodę lub podać jakieś tańsze rozwiązanie niż zakup osobnego tunera na każdy kanał?
  • Poziom 24  
    Zacznijmy od tego że, sygnał z konwertera do odbiornika dociera podzielony na czery "podzakresy". Oddzielnie dla polaryzacji H i V oraz Pasmo H i L. Czyli na raz możemy odebrać TYLKO jedno pasmo albo polaryzacje (HH lub HL lub VH lub VL) Odbiornik cyfrowy odbiera tzw. paczkę kanałów i to z niej można "próbkować" inne kanały.
  • Poziom 28  
    langowskimateusz napisał:
    Witam.
    Chciał bym rozdzielić telewizje satelitarną po domu ale w postaci cyfrowej np poprzez serwer VLC tak, żeby móc oglądać telewizje np. w laptopie lub na komputerze a także na telewizorze poprzez Set Top Box. Dodam że na każdym urządzeniu chciał bym oglądać inny program.

Dlaczego chcesz sobie wszystko tak utrudniać?
    Robisz instalacje satelitarną na multiswitchu albo na konwerterze z kilkoma wyjściami, do każdego telewizora dokupujesz dekoder, do komputera tak samo i masz niezależny odbiór na każdym z odbiorników.

Jak bardzo chcesz na VLC to kupujesz dreamboxa podłączasz go pod sieć lan i masz możliwość przez komputer oglądanie tego co na dekoderze. Tylko po co kombinować.
  • Poziom 10  
    Chociażby dla tego ze sieć w laptopie mam bezprzewodową i nie chciał bym ciągnąć żadnych kabli.

Zdzicho napisał:
    Zacznijmy od tego że, sygnał z konwertera do odbiornika dociera podzielony na czery "podzakresy". Oddzielnie dla polaryzacji H i V oraz Pasmo H i L. Czyli na raz możemy odebrać TYLKO jedno pasmo albo polaryzacje (HH lub HL lub VH lub VL) Odbiornik cyfrowy odbiera tzw. paczkę kanałów i to z niej można "próbkować" inne kanały.

Czyli dało by się oglądać wszystkie kanały używając 4 tunerów?
  • Poziom 24  
    Wycofuje się z objaśnienia bo widze że wolisz czytać między wierszmi a nie zrozumieć działania systemu konwerter-tuner. Pozdrawiam i życze sukcesów