Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrót na Volume+/Volume-

04 Lis 2007 01:00 12981 9
  • Poziom 20  
    Witam. Mam takie pytanie czy da się jakoś zbindować klawisze na klawiaturze aby można było podgłaszać i przyciszać master volume. A dokładnie chodzi mi o to aby przyciskami myszy zmieniać regulację głośności bez minimalizacji jakiejś aplikacji, np. gry. W tej myszy co mam można ustawić co ma się robić wciskając poszczególny przycisk i chciałby aby dwa przyciski po boku podgłaszały i zciszały dźwięk. Te przyciski natomiast mogą odpowiadać jakiemuś skrótowi np.: ctrl+shift+1 a ten skrót natomiast zcisza/podgłasza dźwięk.
  • Poziom 17  
    Jak myszka jest dobrej jakości i ma do tego płyte do wgrania sterów a nawet na google poszukac do tej twojej myszki stery to wtedy powinna ikonka w trayu się pokazać i sam decydujesz jaki klawisz ma spelniac funkcje i co załanczać ale bez płytki i sterowników nie dasz rady
  • Poziom 20  
    O żal :D przecież to napisałem heh dobra to nie ma tego o myszcze bo widzę odpowiedzi nie na temat :P
    Pytanie:
    Jak (czym) utworzyć skrót klawiaturowy do podgłaszania i zciszania regulacji dźwięku.
  • Poziom 39  
    klawiatura multimedialna oferuje nie tylko taką regulację,myślę że te 20 zł nie robi końca świata aby to mieć
    post niby do kosza..ale warto przemyśleć
  • Poziom 20  
    A jak tym programem zrobić skrót klawiaturowy? Bo żeby wykonać np. podgłaszanie to trzeba uruchomić program ze skrótu ale jak za pomocą klawiszy podgłaszać i zcziszać?
    A co mi da klawiatura? Nie zbinduje w przyciskach myszy tego klawisza... albo i może... Szkoda że nikt nie napisał tak prostego programu że wciskam Ctrl+Shift+1 i podgłasza się o np. o 10 a potem binduje w ustawieniach myszy kombinacje Ctrl+Shift+1 i mam to samo działanie tylko że podręcznie ;)
  • Poziom 39  
    instalując drivery do klawiatury multimedialnej będziesz miał możliwość kręcąc rolką myszy zgłaśniać czy zciszać -w tle pracuje stosowny programik-miałem kiedyś klawiaturę mint i tak było,ale nie wiem czy przypadkiem jakieś sterowniki do myszy nie robią tego
  • Pomocny post

Poziom 26  
    Robisz tak, jak jest pokazane na stronie - tworzysz skrót do programu z wywołaniem odpowiedniego parametru, a we właściwościach skrótu masz opcję "Klawisz skrótu". Przypisujesz mu np. Alt + + (plus) dla zwiększenia głośności oraz drugi skrót Alt + - (minus) dla zmniejszenia. Wtedy wciśnięcie klawiszy uruchomi ten skrót, a skrót wywoła program z odpowiednimi parametrami.

Jak chcesz odpalać to za pomocą myszy - to albo w sterownikach znajdziesz jakieś opcje, albo mogę ci polecić kolejny program - StrokeIt. Bardzo wygodny, choć konfigurację trzeba zrobić po swojemu, najlepiej od zera, zajmie to z pół godzinki ale można ją sobie zapisać do pliku i gdzieś przechowywać. Wtedy możesz sobie ustawić obsługę gestów myszy (użytkownicy Opery wiedzą o co chodzi, opcja bez której nie można żyć ;) ) i masz gesty myszy w Windowsie. Podpinasz wtedy utworzony dla Wizmo skrót do np. PPM + Scroll w górę i PPM + Stroll w dół i masz.

Tak dla przykładu wrzucę jeszcze żebyś widział na obrazkach o co chodzi...
    Skrót na Volume+/Volume-
    Tutaj masz pokazane gdzie się ustawia klawisz skrótu - akurat dla innego programu, bo Wizmo nie oferował tej chwili zwłoki podczas wyłączania monitora, więc włączał się od razu zanim zdążyłem puścić klawisze :] (jak wciskasz Alt + klawisz to ci wypełnia jako Ctrl + Alt + klawisz, ale w rzeczywistości samo Alt + klawisz go uruchomi).

Skrót na Volume+/Volume-
    Skrót na Volume+/Volume-
    Tutaj masz pokazany przykładowy gest myszy (domyślam się że jak grasz, to może ci takie coś przeszkadzać - więc albo ustawiasz sobie taki gest, jakiego nie ma w grach albo dodajesz grę do listy wyjątków, z tym że wtedy nie masz tego co chciałeś...).

Jest jeszcze taki mały fajny program - wm_app, przesyła komunikaty do wybranych okien, z tym że trzeba znać nazwę okna (uchwyt) i komunikaty, jakie obsługuje dana aplikacja - jego wywołanie wygląda podobnie jak wywoływanie skrótu (tu dla przykładu konfiguracja odtwarzacza Quintessential Player z modułem TrayControl, na obrazku widać sposób wywoływania programu - poprzez ścieżkę do niego wraz z odpowiednimi parametrami):
    Skrót na Volume+/Volume-

z tym, że do większości programów nie będziesz znał parametrów :] no ale jak chodzi o np. samo sterowanie muzyką w QCD, to tak dla przykładu zamieściłem. Skróty bardzo dobra rzecz, sam poustawiałem sobie całą masę - od sterowników w grafice, po odtwarzacz, kilka funkcji systemowych no i gesty myszy, z tym że trzeba instalować z rozwagą żeby nie zasyfić systemu - u mnie jedynie StrokeIt działa w trayu, resztę wyłączyłem i uruchamiam właśnie poprzez skróty wtedy kiedy potrzebuję.
  • Poziom 20  
    Nie no oczywiście że wiem o co chodzi tylko nie pomyślałem o tym że można uruchomić skrót z wybranej kombinacji klawiszy :) Wystarczyło powiedzieć żebym utworzył klawisz skrótu i już bym wszytko wiedział tylko nie wpadłem na to że tak można w skrócie ;) Wielkie dzięki ;)
  • Poziom 13  
    Bez kombinacji, banalny do skonfigurowania, robi dokładnie to, co chcesz (bindowanie funcji pod kombincję - nie tylko klawiszy)
    Ja też szukałem jak sterować głośnością bez mmklawiatury.

https://3rvx.com

osobiście idealnie mi podeszło sterowanie głośnością kombinacją Win+rolka myszy.

A jak się okazuje program stary jak świat (i wciąż działa - Win10x64)