Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mój modowany zestaw komputerowy.

Rambooster 04 Nov 2007 09:56 3407 10
 • #1
  Rambooster
  Level 11  
  Witajcie :)
  Pisze w nowym temacie bo widzę że ten z ogłoszenia na górze strony coś się nie rusza ;P.

  Skończyłem nareszcie robić zestaw, tj. klawiaturę, mysz, monitor i obudowę do kompa wg. moich upodobań ;). To znaczy, że wszystko jest zrobione z czarnej siateczki alu o drobnych oczkach i podświetlone na niebiesko :).

  Obudowę zrobiłem jako pierwszą. Blacha na spodzie, przykręcona siateczka, zaczepy na MB, CD, HDD, karty PCI/AGP i zasilacz- żadna filozofia ;). Włącza się podświetlenie 2 włącznikami (srebrne gałki, osobno neony i LCD), a kompa takim włącznikiem jak jest czasem w panelach sterowania różnych urządzeń (mała kostka z kółkiem czarnym w środku) ale mój włącznik zamiast kółka do naciskania ma czarny "patyk" który wystarczy trącić.

  Klawiatura jest bezprzewodowa logitech, zasilanie do podświetlenia osobne (bateria nokia BL-5C, diody bez oporników równolegle), podświetlenie- neony diodowe z wężyka paliwowego i gliceryny, dorobione wejście na ładowarkę nokii (układ ładujący wziąłem z ładowarki biurkowej). Klawisze multimedialne ustawione jako global hotkeye w winampie. Podświetlenie wyłączane.  Mysz- zwykła Tracer F1 800 dpi za 30 zł, dolutowałem do płytki opornik i diode niebieską (znalazłem [aż się zdziwiłem ;P] specjalne miejsce na 2-gi LED i opornik do niego) a czerwoną diode zakleiłem całkiem czarną taśmą, nie żeby nie świeciła bo wyglądało fajnie, ale dostawało się światło do czujnika i mysz źle działała.

  Monitor- HP 1701, 17" monitorek 1280x1024, znalazłem na płycie zasilającej napięcie 12V i poprzyłączałem równolegle diody (8) z opornikami 470Ω. Równolegle bo szeregowo po 4- wyjdzie 3V- za mało. przy 3- 4V- za dużo. Nie chciało mi się kombinować żeby były 2 grypy po 3 + opornik i grupa 2 LED + opornik :P. Nie dawałem neonów- wole takie rozmyte, delikatne podświetlenie LEDami ;). Na zdjęciu wyszło jakby 1 strona była bardziej podświetlona- tak nie jest, robiłem zdjęcie pod kątem ;). Podświetlenie wyłączane.

  Hmm... Więc tu macie linki do zdjęć z imageshacka, a niżej jeszcze (te same + parę dodatkowych obudowy) do innego serwera, wolniejszego, ale nie ma limitu transferu jak na imageshacku ;).
  Proszę o oceny zatem :).

  PS- to moja 2 przygoda z moddingiem, 1 to był laptop- możecie zerknąć na niego tutaj: http://tiny.pl/jmld

  FOTY:
  Mój modowany zestaw komputerowy.
  Mój modowany zestaw komputerowy.
  Mój modowany zestaw komputerowy.
  Mój modowany zestaw komputerowy.
  Mój modowany zestaw komputerowy.
  Mój modowany zestaw komputerowy.
  Mój modowany zestaw komputerowy.

  inny serw: http://tiny.pl/jmp3
 • #2
  pudryssek
  Level 21  
  Za mysz, klawiaturę i monitor masz pełen podziw u mnie! Obudowa jest całkiem, całkiem.. może dlatego mnie tak nie kręci, że nie podchodzą mi leżące.. Ale ogólnie super pomysł i wykonanie!
 • #3
  Damnian
  Level 34  
  Mógłbyś coś zrobić z tą jednostką centralną bo na pewno stać cię na więcej...
 • #4
  Rambooster
  Level 11  
  W sumie racja :D tylko chwilowo pomysły mi się wyczerpały, docenię pomoc ;)
 • #5
  Stingerek
  Level 28  
  ładne , schludne, bez choinki i wiochy.
  Mi się bardzo podoba. Poprostu "inny niz wszystkie"
 • #6
  Rambooster
  Level 11  
  Ponawiam prośbę o jakieś pomysłu co z obudową mogę zrobić ;)
 • #7
  Damnian
  Level 34  
  Przede wszystkim zrobiłbym stojącą obudowe, leżąca jakoś tak nie oddaje takiego efektu. A myślałeś żeby spróbować z tej siatki zrobić taką obudowe od samego początku do końca? ciekawie by to wyglądało spoglądać na wszystkie bebechy przez siatke od zewnątrz.
 • #8
  piotrek_plc
  Level 12  
  Gdzie znalazłeś taką siatkę? Nie jest zbyt giętka? Nie odkształca się zbyt łatwo? Planowałem kiedyś zrobić obudowę do kompa z wykorzystaniem dużej ilości takiej siatki, ale nie mogłem znaleźć takiej, która by mi w pełni odpowiadała.
 • #9
  Rambooster
  Level 11  
  Apropo obudowy- w sumie to nie zamierzam rezygnować z leżącej (kształt może zmienię ale obudowa nadal leżąca ;)- taką już wolę :) pewnie dla tego że wszystkie inne są stojące ;P).

  Co do tego gdzie znalazłem siateczkę, nie będę podawał linka (bo to chyba jest zabronione) ale oczywiście jest w serwisie aukcyjnym jako akcesorium do tuningu aut (można szukać słowami "drobna siatka" czy "siatka do zabudowy") ja kupiłem siatkę alu z oczkami 2x4mm.

  Przechodząc do jej wytrzymałości i giętkości- dobrze się ją tnie (przede wszystkim- bez wysiłku równo można ciąć, po rzędzie oczek) i nawet nożyczkami. Poza tym świetnie się ją modeluje (proszę tylko popatrzyć na "wymyślny" kształt myszki :) a jednak jest wystarczająco wytrzymała na myszce, nic się nie odgina czy zgina (jak mogło by się stać gdy zbyt mocno się naciśnie na przycisk). Tak jak na monitorze i klawiaturze. W kompie natomiast siatka ma większą powierzchnie i góra obudowy po czasie jest troszkę wklęśnięta (chociaż i tu wytrzymałość siatki od biedy starczy).
  Gdy jednak będę przerabiał obudowę, dorobię stelaż z jakiś nie rzucających się w oczy kątowników aluminiowych.
  Lakier z siateczki nie odpada przy zginaniu (nawet parokrotnym).

  Ah tylko przy dawaniu siatki do myszki uważałem na 1 rzecz- w 1 kierunku siateczka się łatwiej zgina, w 2 trudniej. Związane już to jest z jej budową. Dałem ją tak żeby się klikając trudniej zginała :). To też zapobiega pewnie odkształceniom.
  Pozdr ;)
 • #10
  holcer
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Czy to, że przez całą obudowę przechodzi powietrze nie psuje obiegu powietrza (właściwie, to go w ogóle nie ma :?) na elementach? Przecież gdyby obudowom taka ażurowość poprawiała wydajność chłodzenia, to chyba każda byłaby z siatki. W obudowie musi być zachowany obieg - nawiew z przodu wtłacza powietrze na dyski, radiator mostka płd. i dostarcza powietrza dla grafiki, a następnie wszystko wychodzi tyłem/dołem. Tak samo z wentylatorem na tyle, który ściąga z CPU ciepłe powietrze, a chłodne wtłacza Cooler na CPU. Najlepiej zostaw górę, spód i boki z blachy (ew. możesz zamontować okna, jeśli lubisz patrzeć na wnętrze swojego PC'ta) a front i tył zrób z siatki i wymuś obieg powietrza z przodu na tył - na 100% spadnie Ci temperatura na dyskach, mobo i grafice. Na CPU z resztą pewnie też, ale dyski tutaj są najważniejsze, bo cierpią najbardziej przy takim rozwiązaniu konstrukcji obudowy.
  Pozdrawiam
  Holcer
 • #11
  etezet
  Level 26  
  Pomysł z obudową komputera jest bardzo fajny. Tylko właśnie z tym obiegiem powietrza...
  Podaj parametry podzespołów.