Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406LPG problem z benzynką

slawomirszpak 04 Nov 2007 10:32 1040 5
    slawomirszpak
    Level 10  
    Witam wszyskich, mam poważny problem w peugociku auto jest z 2002r. 2.0 16v z instalacją lpg AKME, silnik model RFN numeru nie pamiętam.
    Tak więc na gazie chodzi super, ale na benzynie chodzi tylko na 1i2 tłok a na 3i4 nie, to znaczy prąd do wtryskiwaczy dochodzi o takim samym napięciu jak w poprzednich dwóch/14,2v/ wyjściowe prądy również są równe/13,88v/, jednak gdy podam bespośrednio z akumlatora na 1sekunde prąd na niedziałającywtryskiwacz to on reaguje, co słychać po zmianiepracy silnika. Wygląda na to , że3i4 wtrysk nie podaje paliwa, ale przecież napiecie do nich dochodzi. Wtryski są dobre bo sprawdzałem, świece też, siniczek krokowy,czujnik ssania, położenia przepustnicy itd. wszystko z tej strony jest dobre, GDZIE JEST BŁĄD.?
    Czy może być przyczyną centralka od LPG?
    gzresieknysa
    Level 20  
    Sprawdź emulator wtrysku jeśli masz takowy zamontowany.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam.Emulator odcina końcówki wtrysku.W stanie wyłączonym powinny być zwarte styki od końcówek wtrysku.Sprawdź też instalację pomiędzy końcówką wtrysku a emulatorem.Często tam nie łączy.Pozdrawiam.
    slawomirszpak
    Level 10  
    Dzięki panowie za podpowiedż, tylko że ja jestem laikiem jeżeli chodzi o lpg, także jak moglibyście mi zobrazować gdzie szukać owego emulatora i jak go sprawdzić?
    rafcio_21
    Level 29  
    Emulator jezeli masz zamontowany a powinienes miec moze byc zespolony razem z centralka gazu lub jest to osobna skrzyneczka i dojdziesz do niej po kabelkach zasilana jest tak samo jak elektozawory , sprawdz czy do kazdego wtryskiwacza sa podłaczone dodatkowe przewody jezeli tak to tam gdzie te przewody pojda to jest własnie emulator . pozdrawiam
    slawomirszpak
    Level 10  
    Do wtryskiwaczy benzynowych nie są podłączone żadne przewody, zrobiłem nawet planowanie głowicy z wymianą uszczelki, troszke pomogło ale dalej tak jakby nie chodził na jeden wtrysk. Wtryskiwacze od gazu są całkiem osobne i działają bez zażutu. Zastanawiam się nad sondą lambda 1 lub 2-gą, katalizator wymieniłem, a może główne ECU jest przyczyną?:javascript:emoticon(':cry:')

Dodano po 15 [minuty]:

Pytałem gaziaża o emulator , to powiedział,że to 5generacja instalacji sekwencyjnych LPG i emulatorów jako takowych nie ma zamontowanych, gdyż nad wszystkim czuwa sterownik, sterownik wymienialiśmy na nowy i dalej to samo.