Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mildton 70 - wytłumienie,wymiana głośników

mic43 04 Nov 2007 11:21 2042 7
 • #1
  mic43
  Level 15  
  Witam wszystkich.
  Ostatnio stałem się posiadczem kolumn Mildton 70. Jedna z kolumn jest w pełni sprawna, natomiast w drugiej uszkodzone są zawieszenia górne w niskotonowcu i średniotonowiec skrzeczy.

  Niskotonowy planuje zregenrować w zakładzie tonsilowskim. Nie wiem jak zrobić ze średniakiem. Czy może on być spalony? Membrana jest nienaruszona. Czy nic się nie da zrobić poza wymianą głośnika na nowy?

  Drugie moje pytanie dotyczy pokręteł na obudowie w tych kolumnach.
  Co one dokładnie robią? Jakie jest dla nich optymalne ustawienie?

  Kolejny mój problem tyczy się wytłlumienia. Po odkręceniu niskotonowego zauważyłem, że kolumna ma jakieś kiepskie wytłumienie.
  Zero gąbki, tylko jakieś dziwne coś położone na zwrotnicy(podobnie jak w Space86)
  Czy warto jakoś porzadnie wytłumić tę kolumnę? Przykleić głabke na ścianki? Czy to co jest wystarczy, skoro tak zrobił producent? Czy w wyniku wytłumienia mogę pogorszyć dźwięk?

  Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!!!
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  majkel sony
  Level 25  
  W głosnikach do wymiany są zawieszenia to normalne przy tym czasie musiało sparcieć. Co do gdm mogł się odkleic dolny resor bądz centruje się układ co powoduje charczenie. Co do regeneracji skoro stać cię na naprawę w pro tonsilu niskotonówki to wysli i gdm.
 • #3
  Pain
  Level 25  
  Proponuję przełożyć średniotonowy ze sprawnej kolumny do uszkodzonej i jeśli ten także będzie "skrzeczał" to zapewne zwrotnica. Potencjometry mówiąc najprościej, regulujesz sobie jak głośno zagra średniotonowy i wysokotonowy, optymalne ustawienie to oczywiście na środku. Wytłumienie zostawiłbym tak jak jest. Mam pytanie czy masz możliwość zrobienia zdjęcia zwrotnicy i opisania gdzie podłączone są kable bo mam zwrotnice odłączone całkiem w swoich mildtonach 70.
 • #4
  majkel sony
  Level 25  
  Mam pytanie czy masz możliwość zrobienia zdjęcia zwrotnicy i opisania gdzie podłączone są kable bo mam zwrotnice odłączone całkiem w swoich mildtonach 70.

  Jak można mieć odłączone całkowicie zwrotnice w kolumnach ??
  Czyli głosniki lecą pełnym pasmem?
 • #5
  Pain
  Level 25  
  No jakby to powiedzieć...TAK^^ właśnie się biorę za odbudowę bo jakiś cudotwórca wziął i podłączył głośniki bez zwrotnicy chyba po to żeby nie było dziury w paśmie z broku średniaków. Ale mniejsza z tym to nie o moje kolumny chodzi w tym temacie.
 • #6
  mic43
  Level 15  
  Przykro mi ale nie dysponuje w tym momencie apratem:/
  Zapomniałem powiedzieć, że uszkodzenie średniego może być spowodowane za dużą mocą podaną na wzmiacniaczu przez sprzedającego mi te kolumny. W wyniku Jego pokazów "poszedł" właśnie niskotonowy jednej z kolumn. Może średniak się spalił? W tym wypadku chyba regenracja nic nie pomoże?

  Dlaczego nie wytłumiać kolumny?

  Dzięki za odpowiedź dot. potencjometrów:)
 • #7
  Micharlito
  Level 35  
  Wytłumienie obudowy to ważny nie wiem dlaczego chciałeś go pominąć. Tłumi się takie rzeczy wełna owczą lub organiczną choć to dość drogie rzeczy ale efekty są całkiem niezłe. Nie oszukujmy się bo w tamtejszych czasach nie było czym tłumić i wytłumienia są jakie są w niektórych modelach to jakieś woreczki... Głośniki chcąc doprowadzić do ideału możesz wysłać do tonsila ale dlaczego najpierw nie zabrać się samemu za regenerację? Trochę chęci i samemu zaoszczędzisz sporo pieniędzy no chyba że liczy się tylko doprowadzenie ich do idealnego stanu.
 • #8
  majkel sony
  Level 25  
  Regeneracja to naprawa głosnika kolego rozpoczynający ten temat.
  Jeśli uległ spaleniu można wymieic cewkę. Co do regeneracji to chyba lepiej dać komos naprawic co ma pojęcie. Jeśli nie zalezy ci na tym ,że obsmarujesz go klejem bądz coś żle poskładasz możesz spróbować. Co do tłumienia kolumn zainwestuj w watoline jest dostępna np. na allegro.
  Pozdrawiam.