Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw agregat, kompresor, piaskarka prośba o pomoc

Pro Fortalicium 04 Nov 2007 13:39 9428 2
 • #1
  Pro Fortalicium
  Level 1  
  Witam Serdecznie po raz pierwszy Szanownych Forumowiczów.
  Nazywam się Piotr Adamczyk i jestem członkiem organizacji non-profit Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium". Zajmujemy się rewitalizacją schronów bojowych z czasów drugiej wojny światowej więcej o nas na www.profort.org.pl
  I w tej sprawie mam wielka prośba do Was. Jako że remontów schronów jest coraz więcej w końcu postanowiliśmy odejść od pracochłonnej metody czyszczenia elementów metalowych i elewacji schronów za pomocą szczotek drucianych i zakupić agregat, kompresor oraz piaskarkę. Jednak żaden z nas nie dysponuje odpowiednią wiedzą na temat tego, jaki sprzęt będzie najlepszy. Wiemy tylko, że nasz skromny budżet pozwala nam wydać na te trzy urządzenia nie więcej niż 3 500 zł. Proszę Was w związku z powyższym o pomoc w skonfigurowaniu zestawu tych trzech urządzeń. Dodam tylko, że zależałoby nam na tym żeby agregat pociągnął prostą spawarkę.
  Z poważaniem
  Piotr Adamczyk
  Stowarzyszenie „Pro Fortalicium”
 • #2
  sebastianxxx
  Level 15  
  Witam

  Kompresor - najdroższy sprzęt
  Z Waszego punktu widzenia najlepszy był by kompresor spalinowy, z wbudowanym agregatem prądotwórczym (lub nawet spawarką wirową - są takie sprzęty).
  Rozwiązanie typu agregat prądotwórczy + kompresor z silnikiem elektrycznym będzie miało niską sprawność energetyczną (duże jednostkowe zużycie paliwa).

  Do komfortowej pracy polecam następującą konfigurację: kompresor o wydajności 80-100m3/h (1300-1700 ltr/min), średnica dyszy w piaskarce 5mm. Przy pracy ciągłej będzie się utrzymywało ciśnienie na poziomie 6-7 bar na suchym piasku). Wydajność kompresora może być nawet i 40m3/h, najwyżej będzie niższe ciśnienie lub trzeba będzie stosować pracę przerywaną. Można też użyć kompresora np. WD-53, wydajność 300m3/h, silnik SW400, dysza z 10mm. Zależy co potrzeba

  Piaskarka
  Zakup nowej piaskarki z papierami UDT to kilka tysięcy złotych, istnieją dwie alternatywy:
  1. Kupić sam zbiornik z UDT przystosowany do budowy oczyszczarki (np tej firmy http://www.komnino.com.pl/of4.asp ) cena jakieś 1550PLN + VAT (pojemność 100 litrów) i doposażyć go we własnym zakresie w zawory, przewody, dyszę itp.
  2. Jak wyżej tylko zastosować np. zbiornik z samochodowej instalacji LPG ciśnienie dopuszczalne 3MPa (pojemność 100 litrów cena ze 300-400PLN za nowy) - będzie tylko problem z UDT.
  Załączam schemat piaskarki ze sterowaniem manualnym.
  Zdjęcia piaskarek itp. można znaleźć na Google (dział grafika) pod hasłami: SANDBLASTING, SANDBLASTER

  Potrzebny jeszcze będzie kombinezon ochronny z hełmem do którego doprowadza sie powietrze do oddychania (najlepiej przez filtr z węgla aktywowanego). Jest to wymóg ze względu na własne zdrowie.

  Wg. rozporządzenia ministra do oczyszczania strumieniowo-ściernego nie wolno stosować suchego piasku (wiele firm tego nie przestrzega i wszyscy żyją) i środków zawierających wolną krzemionkę. Można natomiast piasek + woda, korund, elektrokorund, śrut itd.

  Piaskowanie wychodzi taniej niż koszt zakupu szczotek drucianych i papieru ściernego (pomijając koszt inwestycji), a powierzchnia idealnie czysta. I do tego wystarczy jeden pracownik.

  To taki wstęp.

  PS. Ciężko się będzie zmieścić w 3500PLN

  Zestaw agregat, kompresor, piaskarka prośba o pomoc
 • #3
  wezuwiusz3
  Level 12  
  Kupcie sobie agregat podciśnieniowy , są takie na alegro /www.allegro.pl/item390242913_piaskarka_20_l_160_l_min.html cena 650 za komplet (maska ,lejek i pistolet),a jeśli chodzi o kompresor /www.allegro.pl/item396706731_super_kompresor_matrix_24l_zestaw_5_narzedzi_gw_.html za reszte kasy kupcie porządny agregat prądowy.