Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bauknecht GS 581 S

04 Lis 2007 15:52 1868 10
  • Poziom 10  
    Mam problem ze swoją zmywarką. Pobiera wodę i to wszystko, poza tym nic się nie dzieje. Programator nie przeskakuje na kolejne cykle, nawet po przytrzymaniu dłużej przycisku danego programu. Zawołałem technika, ale chłopak zapracowany, powiedział, że maksymalnie może poświęcić mojemu urządzeniu 30 min. Stwierdził,że albo programator ( bo popychał go ręcznie-śrubokrętem) albo jakiś przetarty przewód a znalezienie go zajmie mu pół dnia. I w tym momencie mam pytanie: czy Panowie zgadzacie się z jego diagnozą, że wina leży po stronie programatora czy też jest jeszcze jakaś nadzieja i mam szukać przetartego przewodu - a jeżeli tak to gdzie zacząć. A może jakieś inne sugestie co do tej awarii. Z niecierpliwością czekam na Wasze odpowiedzi, bo niedługo święta i coś muszę postanowić.
  • Poziom 19  
    Zapaskudzony płaszcz wodny, ew. hydrostat do sprawdzenia.
  • Poziom 10  
    Może o tym nie wspomniałem, ale ja nie jestem fachowcem który żyje z naprawiania tego typu sprzętu. Kol.@ Alski1 czy mógłbym cię prosić o trochę
    mniej fachowe określenie płaszcza wodnego. Co do termostatu to fachowiec który był u mnie nic o nim nie wspominał to daje mi przypuszczać, że chyba jest sprawny.

Dzięki za szybką reakcję na mój kłopot
  • Poziom 10  
    Czy mogę prosić innych kolegów-fachowców o opinię. Zdaję sobie sprawę że
    zmywarka jest stara, temat mało ciekawy a ja trochę się do niej przywiązałem i nie za bardzo mam kasę na kupno nowej.
  • Poziom 24  
    Na początek obejrzyj przewody idące z drzwi pod spód zmywarki (oczywiście trzeba trochę porozkręcać obudowę).
  • Poziom 10  
    Widzisz ja od tego miejsca zacząłem poszukiwania bo już kilka razy lutowałem tam przewody bo były przetarte, ale tym razem wszystko wyglądało OK. Macałem dosyć dokładnie każdy z nich. Gdzie i co jeszcze sprawdzić?
  • Poziom 24  
    Pomiar omomierzem przejścia na każdym przewodzie dałoby pewność że tu wszystko w porządku.Kabelek może być przerwany wewnątrz izolacji,a przy okazji przeczyść złącza konektorowe.
  • Poziom 19  
    Jężeli czujnik wody jest taki jak whirlpolu tzn po prawej stronie w dolnej części komory czarna kratka to po napełnieniu zmywarki może nie przełączać styku. Odepnij kostkę od czujnika i sprawdź omomierzem poychająć membranę przez kratkę np zapałką - tylko delikatnie żebyś nie zrobił dziury w membranie. Jeżeli przełącza to napełnij zmywarkę wodą i sprawdź czy przełączył jeżeli nie to spróbuj go oczyścić z tłuszczu gorącą wodą.
  • Poziom 10  
    Do kol.@ANDYW6 bardzo bym chciał sprawdzić te przewody omomierzem, ale od dołu pralki idą wiązką oraz niektóre kolory się powtarzają a do tego strasznie jest trudny dostęp.
    Do kol.@awy nie rozumiem ,czy mam wymyć membranę , przełącznik czy czujnik?
    U mnie jak na wstępie pisałem nic się nie przełącza. Nic - zero, w ogóle nie pracuje-nie słychać pracy programatora.
  • Poziom 19  
    Hmmm..., może to pompa cyrkulacyjna? Po pobraniu wody powinna ją włączyć.
  • Poziom 19  
    Najpierw zobacz czy ten czujnik wogóle tam jest bo nie jestem na 100% pewien czy w tym modelu on występuje