Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone radio? Czy ALpine poprostu "tak ma"?

mysje Genek 04 Lis 2007 17:25 1008 3
  • #1 04 Lis 2007 17:25
    mysje Genek
    Poziom 8  

Witam,

przeciagam moj problem "srednich tonow" i obcinania wyokiego pasma z syczkow w przednim zestawie Helix Blue 52.

Radio to Alpine 9885.

Gdy na wzmaku jest volume przedniego zestawu na minimum i zeby gralo glosno trzeba podkrecic na radiu praktycznie do max volume (35). Przy vol na 22 jest jeszcze dobrze, sopran jest wszystko ladnie pieknie. Ale jak sie przekroczy vol22 w gore (22-35) to zanika sopran i zaczyna grac bardzo srodkiem.

Dzisiaj pomyslalem, ze zrobie to inaczej. Rozkrecilem wzmacniacz tak, zeby glosniki graly czysto i wyraznie do vol 22 na radiu. No i... wszytsko jest elegancko. Sopranik jest super, srodek mocny ale nie ma go za duzo jak w pierwszej wersji.

Czy to wina radia ze obcina przy ponad 22vol wyskie tony ?? Bo zwrotnice od przedniego zestawu to raczej wyklucza.

Nie moze tak byc, ze przy vol 22 bedzie max mozliwosci przedniego zestawu bo jak dzieciak mi rozkreci vol na max to spali w pierony przedni zestaw a tego bym nie chcial :)

Czy radio nadaje sie do reklamowania? Czy co to sie dzieje? Z gory dzieki za sugestie i pomoc, pzdr.

0 3
  • #2 04 Lis 2007 17:46
    Lukas3317
    Poziom 22  

Mam rozumieć że zestaw przedni masz przez wzmacniacz? Jaki to wzmacniacz? Miałem ten sam problem z sinuslive sl160 + neo25
    Bo mam rozumieć że midbasy grają ok ale przy większej głośności tweestery tak jakby się ściszają

0
  • #3 04 Lis 2007 23:42
    mysje Genek
    Poziom 8  

tak, przy wiekszej glosnosci tweetery sie sciszaja. Podlaczalem przed 2oma godzinami Pioneer;a 6800 i ten problem nie wystepuje !!

0
  • #4 05 Lis 2007 00:48
    łowieca
    Poziom 30  

A jaki wzmacniacz ??

Np w neo25 w zwrotnicach mam zabezpieczenie przeciążeniowe, króre zapobiega spaleniu wysykotonówki wyłączając ją po przekroczeniu określonej mocy. Mniemam, że w helixach też takie coś występuje.

cooler! faktycznie OT pewnie takiej pomocy oczekiwał "Genek"

0