Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co zrobić z tymi głośnikami ?

jajepa 10 Lis 2007 12:52 2487 42
  • #31 10 Lis 2007 12:52
    jajepa
    Poziom 9  

a w jaki sposób można zmostkować te głośniki ktoś mi juz mówił ze poprzez kondensator ? jeśli tak to w jaki sposób to zrobić ?

• Pomocny post
    #32 10 Lis 2007 13:11
    melisław
    Poziom 24  

Nie rozumiesz... Głośników się nie mostkuję! tylko mostkujesz (łączysz) 2 z 4 kanałów tego wzmaka. czyli z 4 robisz 3 wyjścia... Nie wiem jak to jeszcze mam prościej wytłumaczyć... Kondensator przed głośnikami pełni rolę najprostszej zwrotnicy odcinającej najniższe pasmo. Poczytaj trochę o filtrach.

• Pomocny post
    #35 10 Lis 2007 20:11
    siewcu
    Poziom 32  

Mi się wydaje, że autor pod pojęciem mostkowanie głośników miał na myśli łączenie głośników w kolumnie - bo te miały być dwudrożne.
    Pozdrawiam

• #36 11 Lis 2007 12:05
    jajepa
    Poziom 9  

tak chodzi mi o dwa głosniki dwudrożne jak to trzeba zrobic ?? :)

• Pomocny post
    #37 11 Lis 2007 16:05
    mczeslaw
    Poziom 36  

W tym przypadku to bezsęsowne, gdyż dwa głośniki przenoszą podobnr pasmo. W twoim przypadku to jak byś chciał uzupełnić przyszłe satelitki o drugi dłośnik, to musiałbyś zainwestować w głośnik wysokotonowy, który przenosiłby wyższe soprany od tego szerokopasmowce, no i wtedy przez kondensator, który będzie dla niego filtrem górnoprzepustowym, no ale łączenie dwóch podobnych głośników nie ma sensu.

• #38 11 Lis 2007 19:58
    dowodca_armii
    Poziom 30  

Prosze mnie nie wysmiac (wiem, ze to glupie, ale lepsze to, niz nic):
    Wsadzic 2 glosniki w jedna obudowe i na jeden glosnik dac filtr dolnoprzepustowo-srednioprzepustowy, a na drugi glosnik filtr wysokotonowy (gornoprzepustowy) :P Co o tym myslicie ?

• #39 11 Lis 2007 22:39
    melisław
    Poziom 24  

szerokopasmówki powinny grać całym pasmem... A to nie ma sensu bo jak przetwarza któryś dobrze wysokie tony i niskie to nie ma problemu... Problem jest jak są to średnio niskie wtedy jest potrzebny jakiś wysokotonowy...

• #40 12 Lis 2007 10:00
    mczeslaw
    Poziom 36  

No w tym przypadku to przesadda, ale nawiazujac do postu kol. dowodca_armii, nie jest to wcale bezzasadne,takie filtrowanie ma na celu wyrównywania ch-ki pojedynczego głośnika szerokopasmowego. Np firma VISATON w swoich kolumnach serii SOLO, opartych na jednym wspaniałym szerokopasmoscu używa podobnych patentów jak kolego proponował, także nic tu do wyśmiewania nie ma , no ale to wyższa szkoła jazdy.
    http://www.visaton.de/en/bauvorschlaege/stand/786/construction.html

• #41 13 Lis 2007 10:00
    kortyleski
    Poziom 40  

nie znając parametrów głośników i teoretyzując cały czas nic nie osiągniemy, proponuję zamontować w jednej obudowie dwa głośniki połączone równolegle(tda 1554 zapracuje przy dwóch omach) i do nich dołożyc jednak jakiś wysoki - choćby zamochodowy.
    P.S. Schemat na rysunku podanym kilka postów wyżej jest nieprawidłowy...

• #42 13 Lis 2007 21:55
    dowodca_armii
    Poziom 30  

Mogłbyś narysować go prawidlowo? Starałem się przerobić schemat z noty katalogowej. Zrób to, aby autor miał juz wszystko na tacy ;)

Edit: Zauważyłem swój błąd - kondensator na wejściu minusowym mostkowanego kanału należy usunać?

Pozdrawiam.

• #43 14 Lis 2007 09:33
    kortyleski
    Poziom 40  

dla kanału mostkowego nóżka 1 z 2 połączona i to będzie wejśce .Reszta oki tylko jeden z głośników satelitarnych musi być odwrotnie podłączony.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME