Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pampers do hp deskjet 450

siwy26 04 Lis 2007 21:05 4433 16
  • #1 04 Lis 2007 21:05
    siwy26
    Poziom 11  

Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć lub zapodać linka jak wygląda lub powinien wyglądać pampers do tej drukarki? Chodzi o to że wpadła mi w ręce i jak zerknąłem na pampers to w środku znalazłem czarną maź domyślam się że to oczywiście tusz ale czy jedynym elementem chłonącym go jest taki maleńki wkład gdzieś 1/4 całości pojemniczka czy też powinno się coś znajdować więcej w tym miejscu? Usuwając maź znalazłem na dnie pojemniczka jakieś resztki plastiku, Czy pampers to ten maleńki kawałek wkładu czy powinno się tam znajdować coś jeszcze? Będe wdzięczny za pomoc.

-1 16
  • #2 05 Lis 2007 08:19
    slajas
    Poziom 21  

tak to ten malenki kawałek wyprać pod wodą i bedzie ok

0
  • #3 05 Lis 2007 13:03
    siwy26
    Poziom 11  

Aha, rozumiem a można gdzieś znaleźć serwisówkę do tej drukarki?

0
  • #4 05 Lis 2007 16:26
    Serkomp
    Poziom 12  

mozna, podaj mail w pw to ci zapodam

0
  • #5 05 Lis 2007 20:12
    siwy26
    Poziom 11  

dsdavid(malpa)poczta.onet.pl

Będe bardzo wdzięczny, nie wiem co z nią jest bo drukuje po dwie strony i się zatrzymuje i dalej nie chce drukować.

0
  • #6 06 Lis 2007 08:40
    Kazik
    Spec od drukarek

Jeśli po wydruku 2 stron zatrzymuje się z komunikatem zacięcia papieru to masz na 90% problem z podajnikiem i ścieżką papieru. To standard w tych drukarkach. Nalezy rozebrac całe urządzenie, dokładnie wyczyścic wszystkie elementy ściezki papieru, powinno się wymienic rolki podajnika papieru na nowe i na jakis czas bedzie spokój. Natomiast jeśli na panelu masz inny komunikat (tzn. inną sekwencję świecenia LEDów) to napisz co wyświetla i powiem gdzie masz szukać przyczyny. A co do pampersów to ta drukarka ma ich 3. Ten, o którym ty piszesz to jest zasobnik na zużyty czarny tusz. Tak jak pisał przedmówca, wyjmij, rozbierz i dokładnie umyj. Oprócz tego sa jeszcze 2 pampersy z lewej strony drukarki od koloru. Powodzenia.

0
  • #7 06 Lis 2007 11:31
    siwy26
    Poziom 11  

Kazik napisał:
    Jeśli po wydruku 2 stron zatrzymuje się z komunikatem zacięcia papieru to masz na 90% problem z podajnikiem i ścieżką papieru. .

Własnie tak sie dzieje czasem drukuje dwie czasem trzy strony i się zatrzymuje, co do komunikatów to nie bardzo się orientuje bo nie mogę znaleźc serwisówki. Rozbiore ją przeczyszcze i zobacze czy to pomoże.

0
  • #8 06 Lis 2007 12:55
    Kazik
    Spec od drukarek

Napisz co pokazuje panel drukarki jak zatrzyma się wydruk (tzn. jakie LEDy świecą a jakie migają). Na tej podstawie powiem Ci co masz dalej zrobić.

0
  • #9 06 Lis 2007 17:17
    siwy26
    Poziom 11  

Kazik napisał:
    Napisz co pokazuje panel drukarki jak zatrzyma się wydruk (tzn. jakie LEDy świecą a jakie migają). Na tej podstawie powiem Ci co masz dalej zrobić.

Witam
    No więc jak pisałem drukuje kilka kartek zatrzymuje się w momencie kiedy kartka wsuneła się do podajnika może jakieś 7 cm ale jeszcze jej nie widać pod głowicą, świeci się doioda sygnalizująca zasilanie i mruga dioda od poweru.

0
  • #10 06 Lis 2007 20:58
    Kazik
    Spec od drukarek

Klasyczna usterka, a nawet nie usterka tylko niedoróbka producenta :D:D
    1) Rozbierasz drukarkę.
    2) Demontujesz wszytskie elementy ścieżki papieru.
    3) Czyścisz dokładnie rolki gumowe i metalowe dociskające papier.
    4) Czyścisz gumy separatorów.
    5) Czyścisz/wymieniasz rolki poboru papieru.
    6) Składasz drukarkę i gotowe (na jakiś czas).

Jesli masz problemy z demontażem to daj znać. Spróbuję Cię jakoś poprowadzić. Najlepiej na priv, zeby nie zasmiecac forum.

Pozdrawiam.

0
  • #11 07 Lis 2007 07:56
    siwy26
    Poziom 11  

Kazik napisał:
    Klasyczna usterka, a nawet nie usterka tylko niedoróbka producenta :D:D

Spoko
    Wczoraj za bardzo nie mialem czasu się nią zająć ale może dzisiaj się za nią zabiore i jak by co to się odezwe.
    Wielkie dzieki, pozdrawiam.

0
  • #13 13 Mar 2008 09:40
    Kazik
    Spec od drukarek

Podłączasz drukarkę do zasilania -konieczne jest podłaczenie zasilacza a nie samego akumulatora - właczasz ją i wciskasz jednoczesnie przyciski Cancel i Resume - przytrzymujesz ok. 10 sek. Po tej operacji komunikat o przepełnieniu przestanie być wyświetlany.

1
  • #15 14 Mar 2008 21:55
    Kazik
    Spec od drukarek

Spoko, nie jestem tutaj po to żeby ciułać punkty :D:D

0
  • #16 14 Mar 2008 22:18
    Dziadol
    Poziom 11  

siwy26 napisał:
    Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć lub zapodać linka jak wygląda lub powinien wyglądać pampers do tej drukarki? Chodzi o to że wpadła mi w ręce i jak zerknąłem na pampers to w środku znalazłem czarną maź domyślam się że to oczywiście tusz (...)

Ja sugeruje ten maleńki kawałek wywalić do kosza...
    W zamian dociąć ręcznie (ważne żeby nie była ściśnięta) z gąbki stosowanej np do regeneracji tuszu np nr 27 czy 336 HP. Są dość chłonne.
    Można je dostać w każdym szanującym się sklepie z materiałami do regeneracji, lub na agawa.pl

0
  • #17 26 Maj 2009 12:12
    LARYS
    Poziom 12  

Witam!
    Sprawa wprawdzie stara, ale może komuś pomoże w przyszłości.
    Chodzi o kasowanie przepełnionego zbiorniczka- sposób podany przez kolegę nie zadziałał, podaję więc sposób który działa na bank:
    1- włącz drukarkę- on poczekaj, ( mrugają diody prawego tuszu i zacięcia papieru)
    2- przyciśnij i przytrzymaj -cancel- ten z X
    3- trzymając cancel przyciśnij i przytrzymaj- resume - ten z kartką
    i trzymaj tak przez 8 sekund, a następnie zwolnij przyciski,
    diody zgasną sygnalizując koniec operacji.
    4- wyłącz drukarkę, odepnij zasilanie, wyjmij akumulatory, następnie podłącz wszystko i sprawdź, powinno być OK!
    Pozdrawiam

0