Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analog i cyfra: czy jest roznica w konwerterze?

29 Lis 2003 21:15 2387 9
 • Poziom 14  
  Witam!

  Posiadam antene pozostala z zestawu Wizji TV oraz analogowy odbiornik.
  Czy powinienem zmienic konwerter na antenie?czy nie ma to znaczenia?
  Zaznaczam ze nie moge zlapac CNN a eurosport i DSF mi snieza i jest b.slaby sygnal.
  Czy zalezy to od konwertera?
 • Poziom 15  
  Obecnie produkowane konwertery mogą pracować w zestawach zarówno cyfrowych jak i analogowych. Dropienie (śnieżenie) programów spowodowane jest bardziej aperturą (powierzchnią czynną anteny) lub złej
  jakości kablem (ewentualnie długością). Pomyśl o zmianie anteny z 60cm na np: 90
  Powinno się poprawić
 • Poziom 14  
  chyba że masz stary odbiornik z głowica do 1750 MHz
 • Poziom 26  
  Wygląda , że masz małą za małą antenę , choć jeszcze może jest przestawiona antena , lub coś ją zasłania.
  Pomyśli na tym , czy warto zmieniać antenę , a może kup cyfrowy ekoder (fta) . Cena takich dekoderów to około 350-370-zł .
 • Poziom 14  
  A ile metrow maksymalnie powinien miec kabel satelitarny? Czy wobec tego majac zestaw cyfrowy (i dlugi kabel) to czy zamieniajac odbiornik na analogowy ten sam kabel moze sie okazac przyczyna zaklocen i braku niektorych programow?

  Ps. Zaznaczam ze nic nie stoi na ""widoku patrzenia" anteny oraz sama antena jest ustawiona dokladnie na satelite astra.
 • Poziom 2  
  stary to zmien odbiornik bo to jest tylko jego winna
 • Poziom 20  
  Długość kabla jak i jego jakośc ma oczywiście wpływ na odbiór. Rónież załamania i przycięcia kabla powoduą spadki sygnału. Długości max. nie da się konkretnie określić bo zależy to od jakości przewodu. Podaj jaki masz tuner analogowy.

  Jarek
 • Poziom 19  
  podreguluj sobie delikatnie antenę...na odbiorniku analogowym będziesz widział różnicę od razu...ale delikatnie na boki i ewentualnie góra dół...astra ma silny sygnał więc antena którą posiadasz w zupełności wystarczy do prawidłowego odbioru...
 • Poziom 23  
  :arrow: miszelos wszystko jest tak jak ma być i przy tej konfiguracji nic nie zmienisz.
  Jesli chodzi o CNN to jest on wiązce, która skierowana jest najbardziej na zachód. Mnie w dawnych czasach, kiedy nie było przekazów cyfrowych udawało się oglądać ten program dopiero w godzinach wieczornych na antenie 1,5m. Podobnie rzecz się ma z Eurosportem i DSF. Musisz wiedzieć o tym, że programy docierajace na nasz teren mają różny poziom sygnału. I nie jest za to odpowiedzialny tuner, ani konwerter. Jeśli już to możesz wymienić antenę na minimum 90cm lub większą. Polepszy sie DSF i Eurosport, ale o CNN zapomnij. Nawet nie wiem czy w tej chwili nadawany jest w analogu. Anteny 60cm generalnie nie za bardzo nadają się do odbioru programów analogowych na terenie Polski.
 • Poziom 21  
  Jak najbardzie zgadzam się a Wojtkiem12345.Choć anteny po dawnej wizji całkiem nieźle "chodzą".to są z małe do odbioru tych programów.