Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opis symboli w instalacjach samochodowych. Gdzie mogę znaleźć?

04 Lis 2007 21:56 1215 7
  • Poziom 10  
    Witam! Szukam opisu symboli w instalacjach samochodowych.Chodzi mi o coś takiego: "+30" zasilanie, "+15" zasilanie po stacyjce, "31" masa itp. Z góry dziękuję, i przepraszam za amatorstwo...
  • Poziom 18  
    58 to zdaje się światła pozycyjne, D+ sygnał z alternatora... to takie podstawowe...
  • Poziom 10  
    Dzięki "Smilox" za odzew, ale mogę prosić o pełniejszy opis w miarę możliwości i chęci.Dzięki.
  • Poziom 18  
    10 - masa pojazdu
    44L - kierunkowskaz lewy
    44P - kierunkowskaz prawy
    54 - światło STOP
    58L - pozycyjne lewe
    58P - pozycyjne prawe

takie oznaczenia zdaje się znajdziesz na gnieździe przyczepki w maluchu :) Napisz do czego Ci to potrzebne to postaram się bardziej pomóc... Tak naprawdę większość producentów stosuje własne standardy oznaczeń. takimi jeszcze w miere standardowymi, umieszczanymi na schematach, to są właśnie zasilania i światła.
  • Poziom 10  
    Witam.Potrzebuję to dla mojego kumpla.A konkretnie chodzi mu o Audi,VW,Mercedes,Ford.Jak masz możliwość to proszę Cię o pomoc! DZIEKI!!! Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    No ja niestety tylko w ciężarówkach swego czasu siedziałem... Spróbuj popytać kolegów wątku dotyczącym usterek i instalacji samochodowych. Oni będą wiedzieli więcej.
  • Poziom 10  
    O.k. Dzięki bardzo.Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Jeśli moje podpowiedzi się przydały to kliknij pomógł, będzie mi miło :)