Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Recovery Card z allegro - jak to działa ?

MES Mariusz 04 Lis 2007 23:32 4164 3
  • #1 04 Lis 2007 23:32
    MES Mariusz
    Poziom 36  

Witam.

Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś więcej na temat Recovery Card z allegro? Bo tam teoretycznie jest napisane, mniej więcej, co to potrafi, ale zupełnie mnie to nie przekonuje, bo ja zupełnie nie mam pojęcia o zasadach działania tego cuda. W jaki sposób to coś ma zabezpieczać pliki na dysku / partycje, a co najciekawsze, w jaki sposób to ma klonować partycję systemową i na co (co jest nośnikiem)?

Ktoś może powiedzieć mi coś więcej na w/w temat?

0 3
  • #2 05 Lis 2007 01:45
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

To nie klonuje zawartości dysku :)
    Ta karta śledzi proces zapisu na dysku.
    Wszelakie zmiany plików na dysku nie są zapisywane na nim tylko na innym specjalnie wydzielonym miejscu.
    Tylko dysk na którym zezwalamy na zapis jest zmieniany.
    Musi być przeznaczony kawałek dysku dla tego urządzonka żeby mogło symulować zmiany :) i tam zapisuje owe informacje.
    Po resecie widzi znowu ten dysk taki sam bo rzeczywiście tam się nic nie zmieniło. Wszelakie zmiany są przekierowane na tego jakby "swapa"

Tak to po chłopsku można wytłumaczyć.

0
  • #3 05 Lis 2007 18:56
    MES Mariusz
    Poziom 36  

PitD napisał:
    To nie klonuje zawartości dysku :)
    Ta karta śledzi proces zapisu na dysku.
    Wszelakie zmiany plików na dysku nie są zapisywane na nim tylko na innym specjalnie wydzielonym miejscu.
    Tylko dysk na którym zezwalamy na zapis jest zmieniany.
    Musi być przeznaczony kawałek dysku dla tego urządzonka żeby mogło symulować zmiany :) i tam zapisuje owe informacje.
    Po resecie widzi znowu ten dysk taki sam bo rzeczywiście tam się nic nie zmieniło. Wszelakie zmiany są przekierowane na tego jakby "swapa"

Tak to po chłopsku można wytłumaczyć.

Interesowało by mnie coś takiego, że po każdym włączeniu komputera wszystko przywracane jest do początku. Tzn.

- niech zawartość dysku systemowego zawsze przywracana jest do takiego stanu, w jakim do użytku oddał go administrator

- niech rozkład ikon, tapeta, wszelkie ustawienia użytkownika po każdym restarcie przywracane są do stanu początkowego (ustanowionego przez administratora / opiekuna pracowni komputerowej)

- ciekawym rozwiązaniem byłaby możliwość instalacji dowolnych programów i gier, ale w momencie restartu, wszystko przywracane było do stanu początkowego (nie byłoby śladu po zainstalowanych w poprzedniej sesji aplikacjach).

Minus takiego rozwiązania, byłby taki, że wszelkiego rodzaju aktualizacje (np. Firefoxa) po restarcie byłyby tracone.

Generalnie jednak byłoby to rozwiązanie świetne i bardzo ułatwiłoby mi utrzymanie w pełni sprawności pracowni komputerowej w Domu Savio. Jeszcze tylko odpowiednio zorientować się w temacie, znaleźć sponsora i wuala! :-) Może i producent takiej zabawki obniżyłby jej cenę przy zakupie 24 sztuk? Kto wie :-)

0
  • #4 05 Lis 2007 19:09
    pudryssek
    Poziom 21  

Mamy w szkole taki system o jaki Ci chodzi. Dokładnie jest coś takiego, że po każdym restarcie wylatują nawet aktualizacje. Dane kasowane są tylko z partycji systemowej. Jeśli dobrze pamiętam to oparte jest to o samego mks-wira. Jeśli chcesz to napisz na PW i dopytam nauczyciela jak to jest zrobione i na jakim oprogramowaniu.

pozdrawiam pudryssek

0