Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić czy ktoś użycza net w sieci???

29 Lis 2003 22:47 11759 30
  • Poziom 11  
    Witam ! Od roku mamy z kolegami sieć opartą na SDI. Za router robi kompek na którym zainstalowałem WIN98. Prosze się nie śmiac ale było to na łapu-capu aby tylko uruchomić net i tak już zostało. Tak szczerze to ta nasza sieć nie ma stałego admina a koleś u którego stoi serwer rzadko bywa w domu, tak wiec nie ma dostępu do serwera. Od jakiegoś czasu net chodzi jak przez modem albo i wolniej. Przypuszczam że ktoś z kolegów użycza netu drogą radiową. Koleś który zawsze miał kompa wyłaczonego teraz ma 24h/dobe zapuszczony sprzęt i ciągnie. Oczywiście ma prawo ale wygląda mi to raczej na coś w rodzaju drugiego serwera który użycza netu. Prędkość w sieci jest naprawdę "szalona" a zwykłe www otwierają się po kilku minutach.Zauważyłem że sąsiad którego podejrzewam ustawił coś oknie. Nie wiem czy jest to antena ale to żaden dowód. Powiedzcie proszę w jaki sposób z własnego kompa mogę sprawdzić czy ktoś jest nielegalnie w sieci? wysyłanie pingów nie daje niczego a zastanawia mnie tylko fakt dlaczego sąsiad wskoczył na wyższy IP. Czy zaistalowanie WINROUTA i serwera DHCP coś pomoże , czy raczej nie. Przypuszczam że jego karta będzie widoczna dla DHCP i nic poza tym. Swój IP mógł wpisać jako brama domyślna kolesiowi któremu użycza netu traktując swoją część łacza jak przyłacze z TPS-y.
    Prosze o pomoc i nie odbierajcie tego jako przejaw zlośliwości ale skoro płacimy po równo za SDI to naprawdę nie jest fair że ktoś ciągnie z naszego łącza za fricko. Poza tym ktoś z sieci chwalił się że sciąga z EMULE i może to jest powodem tej sieczki. Radzono mi postawinie serwera na LINUXIE ale nie mam aż takiego doświadczenia.
    Dziekuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich
  • PCBway
  • Poziom 42  
    imnothep napisał:
    Poza tym ktoś z sieci chwalił się że sciąga z EMULE i może to jest powodem tej sieczki.
    To bardzo możliwe że muł tak obciąża sieć. Najlpiej pomonitoruj troche łącze i będziesz wiedział, jak jest dużo połączeń z jednego IP to masz już podejrzanego, jak przychodzą jednocześnie pakiety z różnymi TTL to wiesz napewno że coś jest podejrzanego. Najlepiej to robić jakimś sniferem ale pod windoze nie polece żadnego.
  • Poziom 26  
    nie wiem czy istnieje do tego jakis soft pow winde ale zrobcie sobie podzial pasma i kazdy bedzie placil za to co wykorzysta i nikt mu tego nie zajmie
  • PCBway
  • Poziom 11  
    cortez_ napisał:
    nie wiem czy istnieje do tego jakis soft pow winde ale zrobcie sobie podzial pasma i kazdy bedzie placil za to co wykorzysta i nikt mu tego nie zajmie

Witaj ! a jak to zrobić nie zmieniając systemu na serwerze? pod windą chyba nie da rady? poza tym jak można monitorować łącze bezpośrednie z TPS-y siedząc przy swoim kompie? czy są jakieś programy do tego aby sprawdzić np. ile pakietów wysłał i odebrał ktos z sieci znając tylko jego IP ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Ja też poszukuję takiego programu, który pokaże mi kiedy ktoś dodatkowo udostępnia łącze...
  • Poziom 15  
    dzoper23 napisał:
    Nie masz doswiadczenia??
    Wejdz na www.mandrake.pl
    Pozdrawiam

... i po przeczytaniu kilku tutoriali zostanie specem od linucha??? Człowieku zastanów się co piszesz i co Twój post wniósł nowego do dyskusji.

Do skanowania sieci polecam LANguard Network Security Scanner. Wyłapuje prawie wszystkie przypadki dalszego udostępniania netu. Nie napisałeś w jaki sposób dzielicie to łącze... jakim programem, a może tylko zwykłym udostępnianiem wbudowanym w win98. Najlepszym zabezpieczeniem przed nielegalnym udostępnianiem jest ustawienie na serwerze TTL = 1 dla pakietów wchodzących do LANu. Praktycznie nie do obejścia w systemach opartch na windowsie nawet dla zaawansowanych "sieciowców". Ale żeby doradzić coś konkretnego potrzebne jest trochę więcej szczegółów.

Jeśli chodzi o programy do dzielenia pasma to oprócz Bandwidth Controllera znam CCProxy - udostępnia net z limitowaniem transferu na poszczególny MAC lub IP (jeśli ktoś zmieni sobie MAC lub IP sieciówki - straci dostęp do netu :) ), mozliwe jest ustawienie różnych transferów w różnych godzinach, filtrowanie zawartości stron HTTP, przekierowanie portów i sporo innych mniej istotnych drobiazgów oraz Sygate Office Network - działa bardzo podobnie do CCProxy i ma zbliżone możliwości.

cortez_ napisał:
    ... zrobcie sobie podzial pasma i kazdy bedzie placil za to co wykorzysta i nikt mu tego nie zajmie

To nie do końca racja, bo np. 3 komputery generują znacznie większy ruch w sieci niż 1 niezależnie od podziału pasma...

Do zdalnej administracji serwerem można użyć PC Anywhere albo dowolnego innego programu. Jest ich całe mnóstwo.

pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Harry3612 napisał:
    Najlepszym zabezpieczeniem przed nielegalnym udostępnianiem jest ustawienie na serwerze TTL = 1 dla pakietów wchodzących do LANu.

Czy da się coś takiego zrobić na routerze RAS790 :?:
  • Poziom 15  
    Z tego co wiem, ten model posiada opcję filtrowania pakietów, ale czy można ustawiać TTL - nie mam pojęcia. Jeśli masz taki router, sprawdż dokładnie w ustawieniach, jeśli nie masz - poszukaj w necie specyfikacji technicznej, albo wyślij maila z pytaniem do producenta.

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    A co zagladales chociaz na te stronke "czlowieku"???
    Gdybys nie byl takim ignorantem Harry3612
    moglbys sporo wyniesc (mnie sie udalo czegos nauczyc).
    Jest wielu gosci ktorzy maja naprawde spora wiedze i chetnie sie nia dziela! Przestan zachowywac sie jak cwaniak wszechwiedzacy i pozwol niech sam zdecyduje czy moj link coc wniosl czy tez nie?
    Ja nie jestem ekspertem (chodz administruje mala siecia pod linuksem) i chetnie czerpie z wiedzy innych.
    Zreszta chyba po to ten system jest zeby dzielic sie wiedza lub tez pomagac do niej dotrzec.
    Co do radiowek to sam mam tak polaczone dwie sieci i zastanowilem sie co mowie!!
    A skoro sasiad wskoczyl na wyzszy Ip zakladajac ze poszedl na latwizne to chyba najprosciej ustawic brame na wlasnie zwolniony IP.
    Ekspercie jesli ma udostepniony net to chyba stronki zaczna sie ladowac, a moze znow moje rozwazania nic nie daja?
    Jesli jest przy kasie i kupil AP to wystarczy wpisac w przegladarce http://adres_IP_kolesia i juz wiesz czy udostepnia czy nie.
    Bandwidth Controller to chlam i nic ci nie da bo ogranicza tylko proxy!!!
    Jak zaczna uzywac P2P to masz po sieci!!!
    Rozsadne rozwiazanie to linux i regulki.
  • Poziom 26  
    Cytat:
    To nie do końca racja, bo np. 3 komputery generują znacznie większy ruch w sieci niż 1 niezależnie od podziału pasma...

Może mi wyjaśnisz w jaki sposob? jest pasmo x dla danego ip, jesli za nim jest postawione i 1000 komputerow to moga wykorzystac tyko x i nie wiecej no chyba ze sie myle?
  • Poziom 15  
    Aha i jescze jedno.
    Jak wszystkim widomo szkodliwosc P2P nie polega tylko na ogromnej ilosci danych sciganych z netu, ale na ogormnej ilosci polaczen z zewnatrz do komputera na ktorym takowy program jest zainstalowany.
    Tak wiec samo ograniczenie pasma dla sciagania nic tu nie da!!!.
    Trzeba ograniczyc ilosc polaczen przychadzacych i wychodzacych.
    Powiedzmy ze ograniczysz speeda do 3 kilo i myslisz ze wygrales, a tu gostek sciaga hurtowo powiedzmy 30 plikow razy 3 kilo i co wtedy??
    Jesli chodzi o winroute, zakladasz filtrowanie na dane porty, a kaza skacze na 3128 i masz po www!!!
    Szczerze mowiac nie widzialem programu ktory by wyplenil tego typu programy pod winda.
    Moze i nie staniesz sie ekspertem od linuksa po wizycie na tym forum, ale warto czasem czerpac z doswiadczen innych.
    Ponizej dla pyzkladu zamieszczam tekst z www.mandrake.pl dotyczacy instalacji neo usb i sami osadzcie czy jest ten opis przystepny?

Cytat:
    0. Wszystkie rzeczy robisz jako root. Aha i odłacz moedem z USB przed odpaleniem Mandrake 9.2 --ważne!!!!
    1. Ściągnij z netu kernel-source-2.4.22-10mdk.i586.rpm oraz stery do neo Eagle-1.0.4.tar.gz
    2. zainstaluj źródła ściągniętego kernelka (w MDK 9.2. nie ma źródeł) zainstaluje się w katalogu usr/src/ jako linux-2.4.22-10mdk poniżej utworzy się również owo dowiązanie jako katalog linux. Stery możesz wrzucić do ktalogu usr/temp roztaruj je tam.
    3. wejdź do katalogu usr/src/linux-2.4.22-10mdk i odpal szereg komend: make dep make clean make bzImage skompiluje ci się jąderko
    4. po kompilacji jąderka wejdź do roztarowanego katalogu eagle-1.0.4 i odpal szereg komend: make make clean make install. Pod koniec instalacji padnie parę pytań po francusku -- 1-enter, 2-nazwa użytkownika, 3-hasło, reszta- n i enter.
    5. Teraz zmodyfikuj pliki /etc/analog/adiusbadsl.conf (VPI=00000000) i sprawdź czy dobrze zapisało ci hasło i nazwę urzytkownika w /etc/ppp/options.adsl oraz /etc/ppp/chap-secrets (nazwa użytkownika * hasło).
    6. Jeszcze tylko w /etc/resolv.conf wpisać adresy serverów DNS np. nameserver 194.204.152.34 oraz namesrever 217.98.63.164 i już teraz możesz podpiąć modem do portu usb.
    7. Poczekaj z minutkę dwie i sprawdź czy w katalogu /proc/driver/adimodem pojawił się plik np. 002-002 albo 002-004 albo jakakolwiek kombinacja) będąc w tym katalogu wpisz cat i nazwa pliku np. cat 002-002 powinien ci się wyświetlić status modemu na dole modem is operational.
    8 wpisujesz: startadsl i go możesz serfować po necie.

A teraz trochę dziegciu: w Mandrake 9.1 można było sobie dodatkowo wyedytować pliik /etc/inittab gdzie na samym dole dopisywało się linijkę: adsl:2345:respawn:/usr/sbin/adsl.inittab i po tym połączenie nawiązywało sie automatycznie podczas startu systemu...i to działało.
    W Mandrake 9.2 niestety to nie działa i co gorsza aby odpalić net trzeba za każdym razem odłączać moedem przed załadowaniem się systemu...inaczej na wszelkie nasze próby połączenia dostaniemy lakoniczną informację, że modem is busy albo że zablokowane są jakieś tam jego zasoby.
    Jeśli ktoś znajdzie rozwiązanie to niech sie tym podzieli.
    Pozdrawiam

p.s.: stery do neo możesz ściągnąć ze stronki:http://www.eagle-usb.fr.st/
    a kernelka w formie rpm-a można ściągnąć stąd:
    http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/2/simple/2

Aha, to nie oj tekst, a gostek ktory napisal go chyba wie o czym pisze co nie?
    Cytat:
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Może mi wyjaśnisz w jaki sposob? jest pasmo x dla danego ip, jesli za nim jest postawione i 1000 komputerow to moga wykorzystac tyko x i nie wiecej no chyba ze sie myle?
    Nie zupelnie. Tak sie dzieje tylko gdy masz dobrze skonfigurowane dzielenie lacza, a w innym przypadku "kto pierwszy, ten lepszy", tobie wowczas pozostaje czekanie i wkurzanie na wolno otwierajace sie stronki!.
    Sytuacja niemal idelna jest tylko i wylacznie wtedy gdy masz "dzielenie lacza", wtedy prawie zawsze dostaniesz swoje.
  • Poziom 15  
    dzoper23 napisał:
    A co zagladales chociaz na te stronke "czlowieku"???
    Gdybys nie byl takim ignorantem Harry3612
    moglbys sporo wyniesc (mnie sie udalo czegos nauczyc)..

Tak się składa, że dość dobrze znam linuxa. Wiedzę czerpałem z róznych źródeł, nie tylko - jak w Twoim przypadku - z tutoriali i forów dyskusyjnych, chociaż ta ostatnia bywa bardzo przydatna w rozwiązywaniu doraźnych problemów. Jednak bez solidnych podstaw i sporego doświadczenia na nic się nie przydaje. Inna sprawa to zastosowanie Mandrake'a w roli serwera... Niezbyt trafny wybór, ale to tylko moje zdanie, a każdy ma prawo do swojego.

dzoper23 napisał:
    Jest wielu gosci ktorzy maja naprawde spora wiedze i chetnie sie nia dziela! Przestan zachowywac sie jak cwaniak wszechwiedzacy i pozwol niech sam zdecyduje czy moj link coc wniosl czy tez nie?
    Ja nie jestem ekspertem (chodz administruje mala siecia pod linuksem) i chetnie czerpie z wiedzy innych.
    Zreszta chyba po to ten system jest zeby dzielic sie wiedza lub tez pomagac do niej dotrzec.

To raczej Ty zachowujesz się jak wszechwiedzący cwaniak, który nie potrafi spokojnie przyjąć krytyki i konstruktywnie na nią odpowiedzieć. imnothep chce rozwiązać konkretny problem, a Ty każesz mu się uczyć linucha, bo Twoim (jedynym słusznym i prawdziwym) zdaniem to złoty środek na wszystko...

dzoper23 napisał:
    A skoro sasiad wskoczyl na wyzszy Ip zakladajac ze poszedl na latwizne to chyba najprosciej ustawic brame na wlasnie zwolniony IP. Ekspercie jesli ma udostepniony net to chyba stronki zaczna sie ladowac, a moze znow moje rozwazania nic nie daja?
    Jesli jest przy kasie i kupil AP to wystarczy wpisac w przegladarce http://adres_IP_kolesia i juz wiesz czy udostepnia czy nie.
    Jak zaczna uzywac P2P to masz po sieci!!!
    Rozsadne rozwiazanie to linux i regulki.

Hmmm... to już kompletne bzdury... no coments.

dzoper23 napisał:
    Szczerze mowiac nie widzialem programu ktory by wyplenil tego typu programy pod winda.

No to sobie obejrzyj... w załaczniku

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    dzoper23
    Harry3612
    wasza dyskusje proponuje przeniesc na PW,

Dzoper23:
    mialem na mysli wlasnie "dobrze skonfigurowane dzielenie lacza" unas tak jest zrobione ze kazdy dostaje pasmo i co z nim robi to jego sprawa, a limit jest ustawiony dla uzytkownika a nie dla pojedynczego polaczenia
  • Poziom 15  
    Masz racje cortez_, to powino rozegrac sie na priva.
    Cytat:
    Hmmm... to już kompletne bzdury... no coments.
    No wlasnie...........
    Pozdrawiam i na tym koncze (szkoda moich nerw)
  • Poziom 15  
    Cytat:
    A skoro sasiad wskoczyl na wyzszy Ip zakladajac ze poszedl na latwizne to chyba najprosciej ustawic brame na wlasnie zwolniony IP. Ekspercie jesli ma udostepniony net to chyba stronki zaczna sie ladowac, a moze znow moje rozwazania nic nie daja?
    Dwie karty sieciowe (standart + radio, dwa rozne IP,2 podsieci)
    Cytat:

(czyt. stary adres gostka pod ktorym moze byc AP).
    Co do programu ktory zamiesciles (nie znalem go wczesniej), co bedzie gdy jakies gostek z sieci wpadnie na pomysl i wylaczy proxy???.Pojdzie wtedy na Nacie (czyz nie?) no chyba ze ten program jest lepszy od winroute i blokuje wowczas calkowicie udostepnianie netu?(jesli tak to zycie staje proste a ja sie mylilem).
    Jesli gostek ustawiony na radio bedzie mial inna maske podsieci (niz wasza siec), to pewnie nie bedzie widoczny w otoczeniu sieciowy (no nie??).
    W ten sposob gostek moze udostepniac net a to ze przeszedl na wyzszy IP to zabezpieczenie aby nikt nie kolidowal z usdostepnionym Ip.
    W ten sposob masz dwie rozne podsieci oddzielone od siebie routerkiem (kompem sasiada).Nie powinny widziec sie fizycznie ale necik gostek na radiowce pociagnie. W kazdym normalym systemie czy tez programie powinienes miec mozliwosc wybory ktora karta sieciowa podaje net. W tym przypadku sasiad bedzie dzialal jaki ISP czyli pelnil podobna funkcje jak wasz serwerek. Widze ze kolega (choc nie wiem czy sie za te slowa nie obrazi) ustawil dzielenie po IP+ MAC w ten sposob zabezpieczajac sie przed przeskokiem uzytkownika na inny IP.
    Wszystko bylo by cacy gdyby tylko kazdy chcial uzywac proxy a programik uniemozliwialby inna sytuacje (wylacznie proxy).

Pozdrawiam i wiecej nie przynudzam
  • Poziom 15  
    CCProxy nie uzupełnia windowsowego ICS tylko je zastępuje (ICS powinno być wyłączone). Przy konfiguracji dostępu IP + MAC jakakolwiek zmiana powoduje odcięcie od netu. Taki sam skutek ma wyłączenie przez klienta proxy. To naprawdę jeden z lepszych programów jakie miałem okazję testować. Brakuje mu może opcji filtrowania pakietów, ale ograniczenie liczby równoczesnych połączeń dla pojedynczego użytkownika dość skutecznie eliminuje zapychanie łącza przez p2p.

Wracając jednak do tematu dyskusji załączam screen z programu LANguard Network Security Scanner. W tym konkretnym przypadku złapałem gostka w moim lanie :) , który udostępnia net dalej. Tylko na razie on jeszcze o tym nie wie, a być może też przegląda to forum - dlatego usunąłem MAC, nazwe kompa i grupy roboczej.

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Co do ICS to masz racje nie powinno sie z niego korzystac, tylko z wbudowanego w program udostepniajacy dialera.
    Jesli jest tak jak mowisz z tym odcinaniem to programik jest naprawde super. Martwi mnie jeszcze mozliwosc powstania bledow cache proxy no i mozliwe bledy przy polaczeniach (testowalem bsb no i pojawil sie problem z polaczeniami do serwera proxy).
    Co do administracji do wedlug mnie najlepszym jaki do tej pory widzialem programem jest VNC.
    Pozdrawiam
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    "te wszystkie net limiter-y i bandwitch controller-y sa do bani. ja szukalem dlugooooo takiego programu i na szczescie znalazlem. Total Traffic Control ma niesamowite mozliwosci (i to za malo powiedziane) mozna powiedziec ze jest to wyciagniety adwanced routing z linuxa; posiada wszystko co adminowi jest potrzebne i nie spsob tego wszystkiego wymienic:

- ograniczanie na ip,mac,na port (source,destination),na poszczegolne adresy np. www.wp.pl; oczywiscie osobno upload i download; mozliwosc ograniczen czasowych, na wielkosc pobieranych danych nawet na wielkosc pobieranych danych z jednego portu; dynamiczne dzielenie lacza z priorytetami na porty,ip,mac itp.
    -przeszukiwanie pakietow po stringach
    -obszerne statystyki z mozliwoscia generowania raportow na www
    -baza logow tzn. jaki ip ile pobral,skad i z jakiego portu
    -dynamic route (przydatne do laczenia np lacza od paru ISP)

full opcji tam jeszcze jest. program moze sie wydawac trudny w obsludze przy pierwszym uruchomieniu ale jesli ktos ma jakie kolwiek pojecie o sieci i to sie zorientuje jaki sprytny pomysl mieli producenci tego programu

naprawde goraco go polecam...
    na stronie producenta jest wersja demo do pobrania 4.00.xx ktora do zainstalowania potrzebuje IIS,sql server, net 1.1.(potrzeny lepszy komp) trzeba wypelnic ta ankiete i odsylaja ci linka i haslo do rozpakowania programu

link to : ftp://downloads.lightspeedsystems.com/software/v4.02/TotalTrafficServer_040200.exe

haslo do rozpakowania: ttc42
    "
    Kondi

Dziala tylko na win2k/xp

Program rzeczywiście całkiem przyzwoity, ale ma dwie bardzo poważne wady. Pierwsza to koszmarna cena, druga - wymagania sprzętowe. Testowałem na Athlonie XP 2000+, 1GB RAMu, HDD 80GB ATA-133 7200 RPM - 20 kompów w sieci POLPAK 2Mbps i przy włączonym filtrowaniu pakietów serwer nie nadążał niestety. Ten soft nadaje się raczej do profesjonalnych zastosowań - sieci w dużych firmach, gdzie koszty zarówno sprzętu jak i softu nie mają większego znaczenia.

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    A ja mam taką sytuacje:
    Router dzieli łącze, i firmware jaki dostarcze producent nie ma za wiele funkcji monitoringu. (wogóle mam mało opcji)
    I co tu zrobić. żeby na koniec miesiąca mieć zestawienie ile kto kożystał z netu. ??
    Chodzi mi o to ile procent łącza wykożystał.
  • Poziom 42  
    Kodzio napisał:
    Router dzieli łącze, i firmware jaki dostarcze producent nie ma za wiele funkcji monitoringu. (wogóle mam mało opcji)
    I co tu zrobić. żeby na koniec miesiąca mieć zestawienie ile kto korzystał z netu. ??
    Wymienić router na lepszy albo postawić serwer na linuxie.
    Chyba ekonomicznie nieuzasadnione będzie zamontowanie między routerem a czymś co rozgąłęzia sieć (switch, hub) jakiegoś dodatkowego serwera który będzie tylko mierzył ruch.
  • Poziom 22  
    Mam LAN na SDI i mailem to samo. Gosc postawil sobie radiowke i walil sasiadowi strumien po WLANie.Znalazlem go przypadkiem (serwer na Mandrake'u 6.0).
    W tym przypadku polecam prog NetworkWiev i skanowanie sieci. Wpisujesz przedzial IP, porty do skanowania i leci. A potem robisz kolesiowi piorunochron z kabelka i po sprawie :-))
  • Poziom 11  
    Osobiście nie siedzę jeszcze tak głęboko w tematach sieci, ale kolega obok mi podpowiada, że jeśli chcecie zmonitorować, to ethereal pomoże pod warunkiem że net działa przez huba.

A jeśli jest switch lub router to niestety zostaje tylko linux.
  • Poziom 10  
    Mam pytanko czy da rade tak rordzielic neta zeby program kontrolujacy sam przydzielal szybkosci lacza zaleznie od tego ile osob jest aktualnie w sieci????(Szkoda zeby sie marnowalo przy ustawieniu na sztywno) - Jak 1 to cale lacze, jak 2 to po polowie itp ??????

Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat :)
  • Poziom 23  
    Niewiem jak na Windach, ale pod Linuxem to po prostu dzielenie łącza z uwzdlędnieniem odpowiednich regółek HTB. Nowe dystrybucje mają standardowo wkompilowaną jego obsługę...
  • Poziom 17  
    Wiem, że można tak zabezpieczyć sieć, że nikt nie bedzie mógł ją udostepniać przez windows, ani przez linux (prosta maskarada) dla osób trzecich. Widziałem takie zabezpieczenie. Lecz nie widziałem jeszcze silnego zapieczenia przeciwko serwerowi PROXY :)
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Mam pytanko czy da rade tak rordzielic neta zeby program kontrolujacy sam przydzielal szybkosci lacza zaleznie od tego ile osob jest aktualnie w sieci????(Szkoda zeby sie marnowalo przy ustawieniu na sztywno) - Jak 1 to cale lacze, jak 2 to po polowie itp ??????

Miałem coś takiego w sieci ale jak ktos wlaczy kompa to strasznie transfer tnie a pozatym jak ktos bedzie mial gg tylko to tez mu bedzie przydzielalo.. :?