Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

układ zapłonowy w uno 899

autoManiak1 05 Lis 2007 11:57 2835 7
  • #1 05 Lis 2007 11:57
    autoManiak1
    Poziom 12  

Witam, mam ogromne zakłócenia w CB radiu spowodowane układem zapłonowym. Ktoś mi poradził na jakimś forum żeby zamontować kondensator przeciwzakłóceniowy na cewkę zapłonową. I teraz właśnie mam problem bo nie wiem pod co mam go podpiąć, układ zapłonowy jest tu elektroniczny, z cewki wychodzą tylko przewody wysokiego napięcia i jakieś 2 małe kostki są wciśnięte. Samochód to fiat uno 899cm ( silnik taki jak w seicento)z 2000r. jeśli ktoś by wiedział jak to zrobić proszę o radę z góry dziękuję

• #2 05 Lis 2007 14:37
    Megawe
    Poziom 28  

Kondensator podłączamy do zasilania cewki,tam gdzie jest plus po przekręceniu stacyjki.

• #3 05 Lis 2007 17:40
    autoManiak1
    Poziom 12  

Ok. Dzięki za szybką odpowiedź. A gdyby ten kondensator nie pomógł, wie może ktoś jak i czym zaekranować układ zapłonowy.??

• #4 05 Lis 2007 19:12
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie pomoże ekranowanie jeżeli jest uszkodzenie anteny lub przewodu od niej, sprawdź na innej antenie jeżeli masz możliwość.
    Spróbuj też podłączyć zasilanie bezpośrednio do akumulatora

• #5 05 Lis 2007 20:51
    autoManiak1
    Poziom 12  

Tak wiem dzięki, ale to wszystko było sprawdzone i wszysko jest nowe i dobre. Na poczatku miałem pół metrową antene i nic nie było słychac tylko szmery które wzrastały w rytm obrotów silnika, następnie zmieniłem antene na 1,5 metra i szmery te same były z tym ze pojazdy w pobliżu było przynajmniej dobrze słychac. Dokonywałem wielu różnych prób i badań włącznie z podłaczeniem CB do innego akumulatora, lub ściągnięciem paska klinowego z alternatora i nic to bankowo jest układ zapłonowy. Następną czynnoscią którą będę chciał zrobić jeśli ten kondensator na cewke nie pomoże będzie ekranowanie przewodów zapłonowych. Jesli ktoś wie jak i czym to się robi prosiłbym o pomoc. Dziękuję za zainteresowanie tematem pozdrawaim

• #6 16 Sie 2009 13:00
    REHIV
    Poziom 2  

elektryczna pompa paliwa robi zakłucenia

• #7 16 Sie 2009 13:48
    emeryt2
    Poziom 42  

Tak pompa , i w miarę wzrostu obrotów silnika , wzrasta częstotliwość zakłocenia. Gdzieś to wynalazł.
    Ja CB pracuje w innym samochodzie? Myślę , że to wina CB.

• #8 19 Sie 2009 09:19
    REHIV
    Poziom 2  

włącz radio CB przekręć kluczyk w MAR a usłyszysz przez chwile pompe paliwa zakłucenia ściąga antena im lepsza tym większe szumy

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo