Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc agregat od lodowki zeby dzialal jak kompresor.

pablo999999 05 Lis 2007 15:09 59366 11
  • Nalezy wylac ze srodka freon,(oleju nie wylewac pod zadnym pozorem jak opisuja niekture strony internetowe poniewaz zatrze sie cylinder!)
    Podlaczyc agregat, cewke oraz kabel zasilajacy (od sieci 230V) i po uruchomieniu nie nalezy dotykac agregatu poniewaz moze byc tzw."przebicie" i porazi nas prad-w tym celu powinnismy sprawdzic "probowka"-(urzadzenie do sprawdzania w kturym przewodzie jest faza przy 230V)
    Pozdrawiam oraz zycze przyjemnego majsterkowania i udanego efektu!

Fajne! Ranking DIY
  • #2 05 Lis 2007 15:56
    niutat
    Poziom 37  

Bez przeróbek wewnątrz kompresora i tak wypompuje Ci olej ze środka po jakimś czasie,no i koniecznie trzeba uziemić obudowę,sprawdzenie neonówką w żadnym wypadku nie załatwia sprawy!.

• #3 05 Lis 2007 19:50
    pablo999999
    Poziom 9  

NIUTAT napisał:
    no i koniecznie trzeba uziemić obudowę,sprawdzenie neonówką w żadnym wypadku nie załatwia sprawy!.

W schemacie od punktu "8"do punktu"T" prowadzimy kabel "E"-To jest kabel uziemienia a "sprawdzenie neonowka" dodalem dla tych poczatkujacych ze wzgledow bezpieczenstwa to sprawdzenie nic nie zaszkodzi a nie kosztuje i zajmuje chwilke.

Chcialem dodać, ze to co jest na zielono rozrysowane to są kable które musimy podlaczyć.

Dodano po 15 [minuty]:

NIUTAT napisał:
    Bez przeróbek wewnątrz kompresora i tak wypompuje Ci olej ze środka po jakimś czasie.

Czy napewno olej?-a nie freon?
    Wydaje mi sie ze jezeli zacisne trzecia rurke ktura odchodz od kompresora(nie uwzgledniona w schemacie)...1rurka wlot powietrza ,
    2 jest wylotem powietrza , a trzecia nie wypuszcza ani nie pobiera powietrza.
    Ktura wyleci olej?

• #4 06 Lis 2007 20:03
    niutat
    Poziom 37  

Rozpylony olej wypompowuje sprężarka razem z powietrzem,problem w tym że sprężarka pobiera powietrze z wnętrza obudowy a w czasie pracy jest tam rozpylony olej,można temu zaradzić wyprowadzając przewód ssący na zewnątrz obudowy i montując na nim jakiś filtr.Niestety żeby tego dokonać trzeba rozciąć obudowę.

• #5 07 Lis 2007 16:17
    shazzy
    Poziom 14  

Po prostu wystarczy na wyjściu powietrza zalożyć specjalny reduktor z odolejaczem, w nim będzie zbierać się olej z powietrza, którego powrót robimy do kompresora, albo wylewamy ustany olej i co jakiś czas dolejemy do kompresorka świeży olej co zalecane. Sluży to w lakiernictwie aby zbierać olej ze sprężarki z powietrza i nie dostawał się on do lakieru, farby. W przypadku narzędzi pneumatycznych stosuje się identyczne redukotry w kórych olej smaruje narzędzia jesli nie robi tego sprężarka

• #6 07 Lis 2007 19:35
    piotrekcrash
    Poziom 12  

Mój ojciec robił już takie patenty dobrych 15 lat temu...
    Do dzisiaj używamy jednej z tych sprężaek do pąpowania kół...
    Agregat został wyjęty z jakiejś lodówki Polara i wzgogacony o mały odolejach na wyjściu, chodzi bez zarzutu juz chyba 10lat także polecam tego typu urządzenie

• #7 07 Lis 2007 19:41
    Polaris
    Poziom 16  

no i do używania tego jako kompresor potrzeba zbiornika wyrównawczego. sprężarka w lodówce to poprostu sprężarka i wszystko jej jedno co pompuje freon czy powietrze, ważne żeby sie nie zatarła.

• #8 07 Lis 2007 23:46
    Karol966
    Poziom 30  

Polaris napisał:
    no i do używania tego jako kompresor potrzeba zbiornika wyrównawczego. sprężarka w lodówce to poprostu sprężarka i wszystko jej jedno co pompuje freon czy powietrze, ważne żeby sie nie zatarła.

myślałem kiedyś nad tym ale z lenistwa nie zamontowałem tego zbiornika a kompresor i tak wszystko pompuje, nawet koła od ciągnika czy przyczepy po 4 atmosfery wyciska i pewnie więcej ale nie mierzyłem

• #9 08 Lis 2007 09:18
    kmr
    Poziom 16  

Też kiedyś miałem taki kompresor jednak wtedy nie było elki i rozciołem kompresor co spowodowało później wylanie się oleju i śmierć silnika. Znajomy elektryk polecił aby zamiast szukać kondensatora którego nie było podłączyć dodatkowy włącznik załąnczany na krótką chwilę przy załanczaniu zasilania (operacja wymaga dwóch sprawnych rąk). Taki sam patent posiadam przy pompie do oleju napędowego zasilanej silnikiem od pralki. Oczywiście konieczny jest odolejacz ze względu na szkodliwość oleju dla np. gumy.

• #10 08 Lis 2007 14:27
    pablo999999
    Poziom 9  

a co byscie radzili zamontowac aby podlaczyc ten kompresor do aerografu modelarskiego?

czy odolejacz jest konieczny?...gdzie mozna go kupic albo z czego wymontowac?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

Pablo

Dodano po 5 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie czy mozna samemu zrobic aerograf?
    Poniewaz modeluje samoloty z plastiku (te kture nie lataja tylko stawia sie na pulke) chcialbym malowac je aerografem bo to ladniej wyglada niz pedzlem...i potrzebuje podstawowy aerograf a kupno takiego jest kosztowne...za ta cene mam 2 samoloty z farbkami:|

• #12 09 Lis 2007 08:39
    Tremolo
    Poziom 43  

Zamykam post trochę niebezpieczny. Ale nie dla dziury ozonowej. Tylko po prostu dla człowieka wchłaniajacego freon. Jedna lodówka a nawet miliard lodówek to pikuś dla dziury ozonowej. Dziura ta jest nad biegunem a nie w IV RP