Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 2000r. Wymiana licznika.

05 Lis 2007 16:54 5523 10
  • Poziom 15  
    Witam Auto jak w temacie jest po próbie kradzieży licznika brak. Mam do niego nowy jałowy licznik plus nowy zestaw kluczy.Po zamontowaniu auto zapala i gaśnie,
    mruga immo stan licznika 00.Jak to zgrać razem żeby auto paliło,nie mam pinu licznika ani komputera. Do kluczy mam załączony plastik z jakimś numerem.
    Mam kompa do diagnostyki REFLEX i on woła pin do adaptacji.
    Połączyłem się laptopem z VAGiem i też woła kody.
    Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
  • Poziom 12  
    odczytaj bin z licznika i wyslij,jeśli masz taka możliwość
  • Poziom 15  
    Licznik jest fabrycznie nowy a starego nie ma.Czy firma sprzedająca powinna mi dać taki Pin? Wolałbym go nie rozbierać gwarancja itd.
    Raczej chodzi o pin z ECU auta aby można było przeprowadzić adaptację licznika do ECU, jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.
  • Poziom 12  
    Z tego co sie orientuje to pin jest w liczniku bo tam jest immo.Ja robie to po diagnozie nie zostawiając ingerencji.A pin powinieneś dostać.
  • Poziom 15  
    Witam dzwoniłem do firmy i niestety takiego pinu nie mają i nie podadzą,
    powiedzieli że po zamontowaniu wszystkiego auto na lawetę i do nich oni to uruchomią przez połączenie online, chyba z producentem.
    Jutro dobiorę się do pamięci i spróbuję odczytać pin.
    Mam jeszcze jedno pytanie co z przebiegiem licznik ma 00km czy można odczytać stan faktyczny na przykład z ECU?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Więc tak błędy były i wykasowałem reflexem teraz jest błąd klucza.
    Z numerem VIN to już sam nie wiem bo jak miał przepisać skoro nie było adaptacji bo nie mam pinu, a może już zaadoptował po wykasowaniu błędów bo licznik nowy jałowy i został tylko immo.
    Pierwszy raz mam do czynienia z wymianą licznika w audi A6 więc mała wiedza. Jutro go przetestuje jak będą jeszcze jakieś błędy to napiszę.
    Wielkie dzięki za zainteresowanie i czekam na dalsze sugestie.
  • Poziom 15  
    Odczytałem pamięć i zamiast VIN są same xxxxxxxxxxxx, złodziej przeprogramował ECU i stąd te problemy,może ktoś wie jak naprawić wsad mogę go przesłać.
  • Poziom 12  
    Poradziłeś sobie? Wyślij ten wsad.
  • Poziom 15  
    Jak na razie stoję w miejscu szukam jakiegoś wsadu do do sterownika bo ten jest mocno spaprany,resztę da się przepisać.
    Silnik w tej audi to 1,8 5V turbo benzyna.