Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę przerobić plik AVI 700MB, aby zajmował ok 350 MB?

05 Lis 2007 17:38 2849 4
  • Poziom 16  
    Chcę przerobić plik avi (700mb) aby zajmował ok 350 mb

Teraz pytanie czy na: rmvb czy h.264 ?
    Oraz jakim programem da się szybciej.
  • Poziom 13  
    margi85 napisał:
    Chcę przerobić plik avi (700mb) aby zajmował ok 350 mb

Teraz pytanie czy na: rmvb czy h.264 ?
    Oraz jakim programem da się szybciej.

Na rmvb programem WinAvi Video Converter
  • Poziom 14  
    AVI na RMVB

Napiszę tutaj jak zaoszczędzić miejsce na Waszych dyskach oraz zmniejszyć koszty jakie ponosicie nagrywając płytki CD z Waszymi ulubionymi filmami Avi , Mpg …
    Oszczędność wynosi około 60%!
    Czy to nie piękne? Możemy zmieścić nawet 3 filmy na jednej płycie CD oszczędzając dwie .

Trik polega na przerobieniu filmów z klasycznych formatów Avi lub Mpg na powstały niedawno format RMVB, odbywa się to nie tracąc jakości lub w bardzo minimalnym stopniu.

Pytacie czy warto się w to bawić?Oczywiscie ze tak ale macie odpowiedz:
    Potrzebujemy pakietu do kompresji filmów o nazwie Easy RealMedia Tools który jest do pobrania w najnowszej wersji pod tym adresem:
    Easy RealMedia Producer
    Instalacja jest bardzo prosta i każdy sobie z nią poradzi. Wybieramy komponenty do zainstalowania jak na zdjęciu:
    1. W menu Start odnajdujemy Easy RealMedia Tools i uruchamiamy program Easy RealMedia Producer. W jego głównym oknie naciskamy przycisk Add, aby dodać wejściowy plik AVI, który chcemy poddać kompresji. Następnie naciskamy przycisk Settings.
    2. W nowym oknie możemy wybrać kodeki używane przez aplikację do stworzenia pliku RMVB oraz zdefiniować bitrate i tryb kodowania. W praktyce do kompresji amatorskiego wideo wystarczy ustawić kodek RealVideo 10 w trybie VBR przy średnim bitracie 450 Kb/s. Dla poprawnego skompresowania dźwięku w polu Audio Code należy wybrać profil 64 Kbps Stereo Music - Real Audio 10. Naciskamy przycisk RV10/9 Settings.
    3. Dla optymalnego dobrania parametrów kodowania uaktywniamy kompresję z wykorzystaniem dwóch przebiegów. Zaznaczamy opcję Use Two Pass i w polu obok wybieramy 1st & 2nd. Zatwierdzamy wszystkie ustawienia i ostatecznie w głównym oknie aplikacji naciskamy przycisk Start, aby rozpocząć konwersję.
    Pozdro :!:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolega Ari911 w sposób absolutnie świadomy popełnił plagiat. To, co napisał w powyższym poście nie jest jego autorstwa, lecz jest PRZEKOPIOWANE stąd:
    http://www.rmvbhits.fora.pl/kompresowanie-filmu-z-avi-na-rmvb-t6.html
    co jest kopią artykułu stąd:
    http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printversion/printversion_171848.html
    (dziękuję za zwrócenie mi na to uwagi w raporcie). W związku z powyższym karzę kolegę OSTRZEŻENIEM
  • Poziom 16  
    Czyli odpowiedz powyższą mogę uważać za dobrą do mojego pytania?