Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak świateł mijania, opel astra classic II, rocznik 07

05 Lis 2007 18:57 27121 8
  • Poziom 12  
    Witam, problem jak w tytule. Pozostałe śwaitła są. Stało się to tak, zajechałem na stację, nie wyłączyłem silnika, światła przełączyłem na pozycyjne, ruszyłem włączyłem światła mijania, mignęły na 2s i zgasły. Pozycyjne i drogowe są. Zadzwoniłem na opel assistance, a tam powiedzieli mi, że to nie jest awaria bo ople mają jeden bezpiecznik na światła zewnętrzne 8-O !!!! Wobec tego ja są pozycyjne to na pewno ni ejest to awaria bezpiecznika 8-O. Ja tam się na tym nie znam, ale takie rowiązanie wydaje mi się dość głupie, ale może PANY z opla są mądrzejsi. Każdy obwód świateł powinien mieć swój własny bezpiecznik, zwymyślałem gościa w myślach i odłożyłem słuchawkę. Pomoc drogową też niechętnie wezwą bo przecież pomoc naprawi tylko bezpieczniki, a one nie są zepsute.
    Muszę rano wyjechać, proszę więc o szybką pomoc!!! Znalazłem bezpieczniki pod kierownicą, ale nie wiem który jest od świateł mijania. Wyszystkie wydają się dobre, więc może przekaźnik? Na pudełku nic nie jest opisane. Proszę o szybką pomoc, bardzo mi się śpieszy.
    Z góry dzięki, Tomek
  • Moderator Samochody
  • Poziom 27  
    Na pokrywie bezpieczników ( strona wewnętrzna) powinny być oznaczenia który bezpiecznik do czego. Światła mijania są zaznaczone jako kółeczko z krzyżykiem w środku z dwiema strzałkami skierowanymi w dół. No ja miałbym jeszcze obiekcje czy przypadkiem nie nawalił przełącznik świateł bo niestety przy ciągłym kręceniu nim mógł się po prostu rozlecieć a w takim przypadku tylko wymiana, no chyba że padł przekaźnik.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wygląda na amatorszczyznę ale spróbujemy
    Bezpiecznik F6 i F 24 są od mijania
    Brak świateł mijania, opel astra classic II, rocznik 07
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Odbiegnę trochę od tematu:
    elektrit napisał:
    chyba że ma tego pecha, że naraz poszły mu obie H7, co w tym typie żarówki jest częste,

Jak ktoś to potrafi logicznie wytłumaczyć to chętnie poczytam
  • Poziom 12  
    No i zabłysnąłem.....:oops: Dziękuję wszystkim za pomoc. Na końcu sprawdziłem to, co powiniemen na początku. Nie przyszło mi do głowy, że mogą sie przepalić obie żarówki. I to jednocześnie. Dzięki Goldwinger, dokładnie tak wyglądają bezpieczniki, i oczywiście brak jest obrazków informujących który jest od czego. Temat zamykam, bo niegodzien elektrody.
    pozdr :oops:

PS. Fachowośc porad GM Assistance (jeśli chodzi o bezpieczniki) pozostawiam bez komentarza.