Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta główna Asrock K7VT4A PRO nie wstaje

topstar 05 Nov 2007 21:42 3653 13
    topstar
    Level 18  
    Witam kolegów :) Posiadam płytkę Asrock K7VT4A PRO i mam taki problem ze plyta wlacza sie tzn .... jest tak ze wentylaor od procka odpali czyli zasilanie jest ale monitor nei włacza sie i swieci się dioda od HDD caly czas. Wie ktos w czym moze byc problem ??? Czy raczej juz moge kupic nowa płyte ??
    Dzięki za pomoc :)
    User removed account
    User removed account  
    topstar
    Level 18  
    A wiec tak procek to Sempron 2300. Grafiki wymienialem na rozne, bios resetowalem zworki tez ustawialem na minimalna i dalej tak samo...
    User removed account
    User removed account  
    topstar
    Level 18  
    Zmienialem zasilacz , również wyciagalem procesor i czyscilem gniazdo. Kondensatory wygladaja na dobre
    User removed account
    User removed account  
    topstar
    Level 18  
    Dalej jest to samo nie wstaje wyglada jakby IDE blokowalo płyte bo ta dioda ciagle świeci sie
    Stingerek
    Level 28  
    Nic nie blokuje.
    Podlacz glosnik i zobacz czy piszczy jesli nei wlozysz pamieci i grafiki>
    jesli nie ma pierwszego pisniecia to problem pojawia sie jeszcze przed procesorem.
    ustaw odpowiednio taktowanie zworkami na plycie, zresetuj BIOS zworka obok baterii, i 3x wcisnij przycisk reset po uruchomieniu w odstepach co 10 sekund.
    Plyta ma Boot Failure Guard , w przypadku gdy problemem jest BIOS startuje na ustawieniach awaryjnych. Jesli nie wystartuje problemem moze byc procesor.... Nie ukruszyles go czasem ?
    topstar
    Level 18  
    Procesor jest ok nie ukruszony. Spróbuje zrobic jutro jak pisal kolega wyzej. Bo ja ta plyte dostalem od kolegi i wlasnei teraz mi powiedzial ze aktualizował w niej BIOS i cos nie do konca mu to wyszlo i ze plytka działała lez kiedy zaczynalo si etak dziac mowil ze reset pomagał az do momentu kiedy wogole nie wstaje.
    Hmmm zrobilem jak napisal kolega lecz teraz płyta po wlaczeniu dziala kilka sekund i zasilacz sie zatrzymuje i swici si etylko dioda power ....
    User removed account
    User removed account  
    hatkey
    Level 16  
    Ja mam płytę Asrock K7S8X i mam ten sam problem. Przy podłączonej tylko grafice i pamięci dzieje się tak jak wyżej opisane, Zasilanie jest ale nic nie startuje. Testowałem na 3 procesorach i nic na różnych pamięciach i też nic grafika jest też dobra, zasilacz sprawny. Czy płyta jest już do wyrzucenia?
    arkolesz
    Level 26  
    Obaj koledzy majacy problemy z plyta - prosze odpowiedziec na pytanie Marcin230. Jesli dioda w stacji dyskow zaswieci sie przy uruchamianiu (co sugeruje "chec" odczytu czegos z dyskietki) to jest szansa na odratowanie sprzetu.
    hatkey
    Level 16  
    Na mojej stacji dyskietek pali się dioda. Czyli jest jeszcze szansa, więc Co teraz?
    arkolesz
    Level 26  
    Sprobuj porady Kolobos z TEGO postu. Nie wiem jakiego producenta jest Twoj BIOS dlatego musisz sam sprawdzic i dobrac odpowiedni program flashujacy.